Gametech Archon incelemesi

Ürün Gametech Archon, Lian-li tasarımına sahip uygun bir ürün, alacaklar için incelememi buraya yazacağım fakat ilk önce şunu belirteyim, ürün gerçek anlamda mühendislik hataları mevcut. Ürünü almadan öncede YouTuber olan ModArt'ın incelemesine istinaden beğenip almıştım fakat kendisi montaj yapmasına rağmen bu hataları görememesi üzdü. Bunun sonucuyla ModArt'ı abonelikten çıkıp kara listeme ekledim. Power Supply'i almaya bile düşünmüştüm incelediği fakat kesinlikle almamam gerekiyor bunu biliyorum. video bu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle İyi yönlerinden bahsedeyim.
1. İyi yön: Kasanın fanları aydınlatması oldukça iyi tatmin ediyor.

2. İyi yön: Kasanın hava sürkilasyonunu tam tersine çevirdim tüm fanları orjinaline göre bu da alttan ve yanlar havayı alıyorum üstten havayı atıyorum. Xigmatek Aqu. kasamda yaptığımı bunuda yaptım fakat xigmatek kasasına göre daha iyi hava sürkilasyonu mevcut. karşılaştırmamın sebebi iki kasanında Lian-li tasarımı olduğu için.

3. İyi yön: Arka kablolama oldukça iyi yapabiliyorsunuz karmaşa oldukça az kablolamayı seven biri için güzel ayrıntı.

1. hatası: üst kısma 3 fan montajı yapmışlar fakat tam olarak oturmuyor 3. fanın 2 vidası eğimli montajı yapılmış.
Sonuç: Üst kısma 360'lık MSI Coreliquid 360R modelini takmaya denedim fakat uyumlu olmadı farklı bir 360'lık sıvı soğutma montajı mümkün olur mu bilemem.

2. hatası: Alt kısımdaki fanlardan 2'si 3 vida ile montajı yapılmış.
Sonuç: bu ileri dönük 2 fanında balans sorunu ortaya çıkarabilir. Kesinlikle balans gibi sorun çıkaracağını söylemiyorum testleri olmadan bunun sonucuna varamam. fakat çıkaracağını düşünüyorum. Balans ise fanın pallerinin aynı eksende dönmemesidir buda türbin oluşturur bunuda fazla ses ile anlarsınız.

3. hatası: Anakart PCI-e kablolarını geçirebilmeniz için fanları sökmek zorundasınız. sök tak işlem sonucu birkaç vida yalama oldu.
Sonuç: Üretici bu durumu bilmesine rağmen fazladan fan vidası koyabilirdi ya da yan fanları montajını kullanıcıya bırakabilir fakat alalım diye ürünü montajlamışlar. Göze güzel gelmesini istenmiş galiba.

4. hatası: Ekran kartım ASUS TUF GAMING RTX 3080 (29.99 x 12.69 x 5.16 Centimeter) ASUS sitesi bu bilgiyi yazdım. Gametech sitesi üzerinde ise ekran kartı desteklenen uzunluk birimi ise bu; Maksimum Ekran Kartı Uzunluğu: 300 (mm), Maksimum CPU Soğutucu Yüksekliği: 135 (mm). Bu bilgileri karşılaştırdığım uzunluk 29.99 tam sınırda genişlik olarak 135mm denilmiş ekran kartı ise 126.9 mm montajını yapıyorsunuz fakat cam kapanmıyor. Daha iyi anlaşılması için üst kısma kardeşimin ekran kartını taktım, MSI Ventus 3X RTX 3070. Onun da uzun bilgisi (305 x 121 x 52 mm) yani 121mm sınır diyebilirim bu kasa için. Genişlik olarak kabloları biraz sıkışıyor camı takarken fakat RTX 3080'e zorlayıp takmaya çalışırken cam ekran kartını eğiyor ve daha çok zorladığınızda ekran kartını yamultur, belki de kırarsınız. Bilginize.
Sonuç: Gametech'in kendi vermiş olduğu bilgilerin doğru olmadığını gösteriyor.

5. hatası: Power Supply yani güç kaynağını destekleyen hiçbir şey yok. Bu da Power Supply'in ürettiği tüm vibrasyonlar vidalar üzerinde olacaktır. Bu da ileri dönük bir sorunlar çıkarabilir mi bilemiyorum fakat vibrasyonun olduğu yerde sorun çıkmamasını düşünmek biraz tuhaf geliyor.

6. hatası: İnternet sitelerinde toz filtresi olduğundan bahsedilmiş fakat hiçbir toz filtresi yok.

Bu dediklerime yanlış düşünenler için resimleri yüklüyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.17.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.17.jpeg
    113,4 KB · Görüntüleme: 192
  • WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.24.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.24.jpeg
    53,8 KB · Görüntüleme: 215
  • WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.31.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.31.jpeg
    66,2 KB · Görüntüleme: 196
  • sadsadsa.png
    sadsadsa.png
    37,3 KB · Görüntüleme: 172
  • dadada.png
    dadada.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 173
Bende aldım bugün kasadan kurdum incelemelerde fanların Aargb olmadığı yani anakarttaki diğer argb ekipmanlarla beraber çalışmadığı yazıyor hatta üretici sayfasında bile öyle yazıyor ama fanlar senkronize olarak anakart argb yazılımıyla çalışıyor bilginiz olsun birazdan video atarım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Warcry ile bu kasa arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
Kardeşim bu kasa harika tavsiye ederim

Son düzenleme:
Bende aldım bugün kasadan kurdum incelemelerde fanların Aargb olmadığı yani anakarttaki diğer argb ekipmanlarla beraber çalışmadığı yazıyor hatta üretici sayfasında bile öyle yazıyor ama fanlar senkronize olarak anakart argb yazılımıyla çalışıyor bilginiz olsun birazdan video atarım

Kardeşim bu kasa harika tavsiye ederim
Kasa hakkında mesela kumanda modlarını bilgilendiren bir video paylaşma şansınız var mı , bir de içinden toz filtresi çıkıyor mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı