Gaming.gen.TR ile yaşadığım süreç ve tüm gerçekler

Hocam bence iki taraftada suç var firma dikkat kırılacak ürün diye bir etiket yapıştırmamış ve Yurtiçi Kargo'yu kullanmak yerine daha kaliteli bir firma kullanabilirlerdi. Ama kargo firmasıda bu üründe niye kırılacak ürün etiketi yok diye bir bahane üretemez. Kasanın kırılacak bir ürün olduğunu bilmemek için mağaradan çıkıp işe girmek gerekiyor. Bir de şeyi eklemeyi unutmuşum kasaya kasıtlı olarak tekme atılmış kutudan belli oluyor o iz bildiğiniz ayakkabının öndeki ucunun izi(adını bilmiyorum). Umarım arkadaşın sorunu çözülür 9.300 lira az bir para değil.
Üstat dediğim gibi, yurtiçi kargo her gün ama her gün Gaming Gen TR'nin bizzat şubesine gidiyor ve orada bir günde yüzden fazla paketlenmiş ürün alıyor. Anlaşmalı kargoları çünkü.
Dolayısıyla, yurtiçi kargo aslında bu bana hasarlı getirdikleri ürünümün iki adet kolisini tanıyorlar :)

Ve bu iki koliyi tanımalarına rağmen böyle davranmışlar. Gaming Gen TR tüm bu teknolojik ürünleri, kırılabilir kasaları özellikle temperli cam gibi olanları, monitör vs her şey işin içine girebilir, hepsini paketlerken DİKKAT KIRILABİLİR gibi uyarı niteliğinde etiketleri gözlerinin içine sokarcasına yapıştırmaları gerekiyordu. Yapmamışlar tamam, o zaman yurtiçi kargo neden yapmamış?
Zaten bu ürünleri tanıyorlar, Gaming Gen TR'den aldıkları belli, üstelik bu uyarı etiketlerini yapıştırmadan bile bana ulaştırdıkları iki koliyi tanıyorlar ve zaten videolarda da görüldüğü gibi büyük olan kolide kocaman bilgisayar kasası resmi var. Diğer koli küçük ama o kolide ise penta teknolojiye ait olduğunu gösteren yazı vardı sanırsam. Yani bir teknoloji şirketinin ismi var :)
Ve ürünlerim bana hiçbir şekilde güvence altına alınmadan, özen gösterilmeden ulaştırılmaya çalışılmış.

Üstat dediğim gibi, yurtiçi kargo her gün ama her gün Gaming Gen TR'nin bizzat şubesine gidiyor ve orada bir günde yüzden fazla paketlenmiş ürün alıyor. Anlaşmalı kargoları çünkü.
Dolayısıyla, yurtiçi kargo aslında bu bana hasarlı getirdikleri ürünümün iki adet kolisini tanıyorlar :)

Ve bu iki koliyi tanımalarına rağmen böyle davranmışlar. Gaming Gen TR tüm bu teknolojik ürünleri, kırılabilir kasaları özellikle temperli cam gibi olanları, monitör vs her şey işin içine girebilir, hepsini paketlerken DİKKAT KIRILABİLİR gibi uyarı niteliğinde etiketleri gözlerinin içine sokarcasına yapıştırmaları gerekiyordu. Yapmamışlar tamam, o zaman yurtiçi kargo neden yapmamış?
Zaten bu ürünleri tanıyorlar, Gaming Gen TR'den aldıkları belli, üstelik bu uyarı etiketlerini yapıştırmadan bile bana ulaştırdıkları iki koliyi tanıyorlar ve zaten videolarda da görüldüğü gibi büyük olan kolide kocaman bilgisayar kasası resmi var. Diğer koli küçük ama o kolide ise penta teknolojiye ait olduğunu gösteren yazı vardı sanırsam. Yani bir teknoloji şirketinin ismi var :)
Ve ürünlerim bana hiçbir şekilde güvence altına alınmadan, özen gösterilmeden ulaştırılmaya çalışılmış.
Her ne kadar etiketin yapıştırılmamış olması bir ihmal olsa da kargoda çalışanlar pakete zarar verme hakkına sahip oluyor diye bir şey yok. Al birini vur ötekine. Hocam direkt tüketici haklarına başvururdum yerinizde olsam, bu durumlarda olabildiğince sert davranmak lazım yoksa üste çıkarlar mağdur edip.

Bu konuyla ilgili bir kaç gelişme oldu zaten bilmiyorsan bir iki sayfa geriye gidip başlıkta benim kullanıcı adımın yani ''MartizeD''in geçtiği bir video olacak. Görünce ben bile çok şaşırdım. Sürpriz yapılmış bana, bak kim yapmış:)

Dur hatta ben editlerim ve atarım şimdi videoyu :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AÇIKLAMA

Aynı yalanı işte bu arkadaşa da söylemişler. Herkese söylüyorlar.
Benim sözde 3 kere ürünüm kargoya verilmişti sıfırı yollanacaktı.
Hepsi hikaye. Resmen 18 Haziran cuma günü ürününüz kargoda efendim 1 saat önce verildi dedi.
Emin misiniz bak bu sefer gerçekten kargoda mı gönderi kodu SMS bilgileri bana gelmiyor diyorum yalan uyduruyorlar. Ve ürünüm bana 1 saat önce kargoya verdik demelerine rağmen gelmiyor çünkü kargoya falan ürün vermemişler tamamen hikaye :D
Böyle çocuksu bir yalan uydurulur mu?
Bir fotoğraf daha yüklüyorum hatta tekrardan, sözde covid/hasta/trafik kazası geçirmiş diye çalışmayan teknik servis yalanı da çok saçma. Ve bilgisayarını 7 Kasım 2020'de alıp, sorunlar yaşadığı için 7 Ocak 2020'ye kadar kullanamayan arkadaşa bile o zamanlar aynı yalanlar söylenmiş.

Dosya Ekleri

• aynıyalanıherkesesöylemişler.png
    aynıyalanıherkesesöylemişler.png
    351 KB · Görüntüleme: 170
  • teknikservisyalanı11.png
    teknikservisyalanı11.png
    42,9 KB · Görüntüleme: 161
  • teknikservisyalanı22.png
    teknikservisyalanı22.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 162
Son düzenleme:
Üstat dediğim gibi, Yurtiçi Kargo her gün ama her gün Gaming gen TR'nin bizzat şubesine gidiyor ve orada bir günde yüzden fazla paketlenmiş ürün alıyor. Anlaşmalı kargoları çünkü.
Dolayısıyla, Yurtiçi Kargo aslında bu bana hasarlı getirdikleri ürünümün iki adet kolisini tanıyorlar :)

Ve bu iki koliyi tanımalarına rağmen böyle davranmışlar. Gaming gen TR tüm bu teknolojik ürünleri, kırılabilir kasaları özellikle temperli cam gibi olanları, monitör vs her şey işin içine girebilir, hepsini paketlerken dikkat kırılabilir gibi uyarı niteliğinde etiketleri gözlerinin içine sokarcasına yapıştırmaları gerekiyordu. Yapmamışlar tamam, o zaman Yurtiçi Kargo neden yapmamış?
Zaten bu ürünleri tanıyorlar, Gaming gen TR'den aldıkları belli, üstelik bu uyarı etiketlerini yapıştırmadan bile bana ulaştırdıkları iki koliyi tanıyorlar ve zaten videolarda da görüldüğü gibi büyük olan kolide kocaman bilgisayar kasası resmi var. Diğer koli küçük ama o kolide ise penta teknolojiye ait olduğunu gösteren yazı vardı sanırsam. Yani bir teknoloji şirketinin ismi var :)
ve ürünlerim bana hiçbir şekilde güvence altına alınmadan, özen gösterilmeden ulaştırılmaya çalışılmış.

Hocam zaten videoda belli oluyor temperli cam kısmına tekme atılmış çok belli. Tüketici hakem heyetine gidin sorununuzu hemen çözerler.

GÜNCELLEME : Şikayetvar'a konu açmıştım hâlâ onaylanmadı. Madem bu kadar uzun sürdü o zaman bende güncellemek istedim ve güncelledim. Şikayetvar konum onaylandığında buradan paylaşacağım. Destek butonuna basıp, konuya bir göz atmanızı isterim. Başka insanlara ne yaptıklarıyla ilgili paylaşımlarım da mevcut çünkü. Gaming Gen TR, mesajları okuyorsunuz ve mağduriyetimi hâlâ gidermediniz. Cumartesi sabahı bana şikayetvar, technopat, donanımarşivi gibi alanlardaki konularımı silmemi önerdiniz. Mağduriyetim giderilirse neden olmasın dedim. Ödediğim para kuruşu kuruşuna hesabıma yatmış olana kadar mağduriyetim devam edecek.

E devlet üzerinden başvuru yapmadım. Çünkü Adem Helvacı benimle ilgileneceğini söyledi ve YouTube video bile koydu, görmediniz mi?
Videoyu tam izlemedim, eğer yardım edeceğini söylediyse ve siz bundan memnunsanız bir şey diyemeyeceğim fakat bir dahakine acımadan ve hakaret etmeden agresif bir şekilde konuşun.

Videoyu tam izlemedim, eğer yardım edeceğini söylediyse ve siz bundan memnunsanız bir şey diyemeyeceğim fakat bir dahakine acımadan ve hakaret etmeden agresif bir şekilde konuşun.
Kendileri zaten bu konuları açtığımı hep biliyor ve okuyor. Artık para iadesini istiyorum zaten. Başka bir şey istemiyorum.

Geri
Yukarı