Gaming Gen TR'den aldığım sistem hasarlı geldi

Sigortalı kargo ile anlaşma yaptılarsa size bir sıkıntı olmaz. Ama kargolar sigortalı degilse sıkıntı olabilir.
Ben neden sıkıntı yaşayacağım ki?
Ayıplı hizmet karşılığında ayıplı mal geldi evime :)
Üstelik kargoya geri gidip, değişimini talep ettim gaming gen tr'den ve oradaki hanımefendi yani kargoda çalışan hanımefendi bana dedi ki; bu ürünler bize sigortasız geliyor.

GÜNCEL : 28 Mayıs 14.05'de bu konu ile ilgili Gaming Gen TR ile tekrar iletişime geçtim. Kendileri beni sabah saatlerinde ulaşabilmek için aramışlardı. Konu ile ilgili tekrar ilgilendiler, kasanın değişimi yapılarak, tekrar testler sonrası yeni ürünümü yollayacaklar.

Kasanın bu hale gelmesinin sebebi Gaming Gen TR tabii ki değil.

Yurtiçi kargo, benim sipariş verdiğim ve Gaming Gen TR'nin hazırladığı iki koliyi paketlediklerinde üstlerine ''DİKKAT KIRILABİLİR'' uyarısında bulunacak etiketleri yapıştırmadığı için sanki kolilerin içinde battaniye, yorgan varmış gibi müdahale görmüş, fırlatılmış olduğundan kasam fotoğraflardaki gibi gelmiştir.

Bu olaydan sonra zaten hemen Gaming Gen TR müşteri hizmetlerini aradığım an tamamen beni güvende hissettiren bir konuşma yaptı ve benim yanımda olduğunu vurguladı.

Kısacası; ürünün yenisi tarafıma ulaştırılacak ve tüm bu olaylar yurtiçi kargonun sorumsuzluğunun sebebi.

Sonuç olarak Gaming Gen TR bu kasayı bana bu halde ulaştırmak üzere kargoya verecek değil ya :)

Ayrıca Gaming Gen TR'nin müşteri hizmetlerine 1 saatte ulaşıldığı gibi bir çok yorum okumuştum.
Dün bu olaylar yaşanırken 4 kere aradım, 3'ünde 5 dakikayı geçmeden açıldı ve sadece birisi 10 dakika bekledim. Zaten boşuna beklemiyorsunuz. Siz aradığınızda kaçıncı sırada olduğunuzu söylüyor.

Yani buradan çıkarılacağı üzere, ben bu olaylardan sonra bana para iadesi yapılmasını bile istemedim. Ürünün değişimini istedim. Gaming Gen TR hep yanımda oldu.

Süreçle ilgili sitenin bir kez daha güvenilir olduğunu benim yaşadıklarımdan da görün, duyun istedim.
Kargo yükeleyinin suçu olabilir. İade edin hocam. Bir de THH üzerinden şikayet edin.
Yurtiçi kargonun sorumsuzluğu maalesef. Ürünlerimin içinde yorgan varmış gibi muamele gördüğünden bu hale gelmiş.
@MakeMyDay Hocam geçmiş olsun tekrardan, konuyla alakasız bir şey soracaktım. 2 adet kutu mu geldi sadece kasanın kutusu mu geldi?
Son güncellemeye bakabilirsiniz istiyorsanız. :)
Üstelik kargoya geri gidip, değişimini talep ettim gaming gen tr'den ve oradaki hanımefendi yani kargoda çalışan hanımefendi bana dedi ki; bu ürünler bize sigortasız geliyor.

GÜNCEL : 28 Mayıs 14.05'de bu konu ile ilgili Gaming Gen TR ile tekrar iletişime geçtim. Kendileri beni sabah saatlerinde ulaşabilmek için aramışlardı. Konu ile ilgili tekrar ilgilendiler, kasanın değişimi yapılarak, tekrar testler sonrası yeni ürünümü yollayacaklar.

Yurtiçi kargo, benim sipariş verdiğim ve Gaming Gen TR'nin hazırladığı iki koliyi paketlediklerinde üstlerine ''DİKKAT KIRILABİLİR'' uyarısında bulunacak etiketleri yapıştırmadığı için sanki kolilerin içinde battaniye, yorgan varmış gibi müdahale görmüş, fırlatılmış olduğundan kasam fotoğraflardaki gibi gelmiştir.

Bu olaydan sonra zaten hemen Gaming Gen TR müşteri hizmetlerini aradığım an tamamen beni güvende hissettiren bir konuşma yaptı ve benim yanımda olduğunu vurguladı.

Kısacası; ürünün yenisi tarafıma ulaştırılacak ve tüm bu olaylar yurtiçi kargonun sorumsuzluğunun sebebi.

Sonuç olarak Gaming Gen TR bu kasayı bana bu halde ulaştırmak üzere kargoya verecek değil ya :)

Ayrıca Gaming Gen TR'nin müşteri hizmetlerine 1 saatte ulaşıldığı gibi bir çok yorum okumuştum.
Dün bu olaylar yaşanırken 4 kere aradım, 3'ünde 5 dakikayı geçmeden açıldı ve sadece birisi 10 dakika bekledim. Zaten boşuna beklemiyorsunuz. Siz aradığınızda kaçıncı sırada olduğunuzu söylüyor.

Yani buradan çıkarılacağı üzere, ben bu olaylardan sonra bana para iadesi yapılmasını bile istemedim. Ürünün değişimini istedim. Gaming Gen TR hep yanımda oldu.

Süreçle ilgili sitenin bir kez daha güvenilir olduğunu benim yaşadıklarımdan da görün, duyun istedim.

Yurtiçi kargonun sorumsuzluğu maalesef. Ürünlerimin içinde yorgan varmış gibi muamele gördüğünden bu hale gelmiş.

9 Haziran 10.30 sularında Gaming Gen TR müşteri hizmetleri ile yapılan görüşme neticesinde son bir güncelleme daha eklemek istiyorum;

3 Haziran Perşembe günü arayıp bilgi almıştım, çok fazla rahatsız etmemek için sık sık aramıyordum ve 8 haziran yani dün yine arayıp bilgi almak istedim ve teknik servisteki çalışanımız hasta olduğu için yarın sizi arayıp bilgi vericez dendi. 9 Haziran yani bugün dakikalar önce 10.30 sularında ise tekrar aradım ve aynı arkadaş ile konuştum ve sisteminin en geç bu cuma gününe kadar gerekli ürünlerin değiştirilip sonra donanımsal ya da herhangi bir sorun var mı diye tekrar test edilip kargoya vermeye çalışacağını söyledi ve en kötü önümüzdeki pazartesi salı günü kargoya verilmiş olacak dedi.
25 Mayıs Salı günü sipariş verdiğim bu sistem 27 Mayıs'da normal şartlarda ulaşmıştı.
Ama bir yurtiçi kargo firmasının yaptığı ihmalsizlik sonucu ben ve Gaming Gen TR ekibi yani iki tarafta uğraşıyor. Sadece sipariş verdiğim günden beri 15 gün geçti ve yaklaşık 9.500TL verdiğim sistemden eser yok bu can sıkıcı. İnternette sistem almadan önce gaming gen tr müşteri hizmetleri çok sıkıntılı, ulaşılmıyor, 1 saat telefonda bekliyoruz gibi yorumlara rağmen almıştım ama neyseki 15 günde 6-8-10 kere aradıysam hepsinde telefonlarım açıldı.

GÜNCELLEME 11 HAZİRAN 14.30 SULARINDA GAMİNG GEN TR İLE YAPTIĞIM GÖRÜŞME
11 Haziran Cuma günü öğleden sonra konuşmak için aradım.
Teknik servis çalışanlarının covide yakalandığı için iki gündür iş başında olmadığı söylendi.
CYBER-10400F sistemimi PENTA TEKNOLOJİ'ye göndermişler.
Penta TEKNOLOJİ'de Ferhat Bey isimli kişiyi arayıp sipariş numaramı ve adımı soyadımı verip sistemin durumunu sordular.
Sistemin sadece kasasının değil başka parçalarının da hasar gördüğünü tespit ettikleri için ürünün sıfırının gönderileceği söylendi ve 17.00 gibi kargoya verilip gönderi kodu ise SMS yoluyla kargoya verildiği ve takip edebilmem için gönderi kodu bilgilerinin de yer alacağı söylendi.
Saat 19.00 oldu ve kargoya verilmedi. Yurtiçi kargo müşteri hizmetlerini aradım ve hiçbir şekilde adıma bir kargo olmadığını öğrendim.
Hemen cumartesi sabahı tekrar aradım ve ''Servis kayıt raporunu oluşturmadığımız için sisteminiz kargoya verilmemiştir.'' dendi.

Son düzenleme:

Buradaki konumda olayların gidişatıyla ilgili güncellemeler yapıldı.

Ses getirdiği için konularım paramı pazar akşam saatlerinde bile olsa yatırdılar.
Pazar akşamı(mesai saatleri dışında) aradılar.

Bu konuda hangi forumlardan ve hangi facebook konularından ve hangi kişilerden yardım aldığımı da yazarak kendilerine teşekkür ettim. Detayların çoğu konumda yer alıyor :)

Buradaki konumda olayların gidişatıyla ilgili güncellemeler yapıldı.

Ses getirdiği için konularım paramı pazar akşam saatlerinde bile olsa yatırdılar.
Pazar akşamı(mesai saatleri dışında) aradılar.

Bu konuda hangi forumlardan ve hangi facebook konularından ve hangi kişilerden yardım aldığımı da yazarak kendilerine teşekkür ettim. Detayların çoğu konumda yer alıyor :)
Yeni sistem aldınız mı😀

Yeni sistem aldınız mı😀
Evet aldım.

Bu olaylardan sonra çok soğumama rağmen, içimde hep bir kuşku olmasına rağmen Game Garaj'ı tercih ettim.
Pek bir şikayet bulamamıştım kendileriyle ilgili ve şikayetvar gibi sitelere baktığımda hep ilgilenilmiş, neredeyse şikayetlerin hepsi teşekkürle sonuçlanmıştı.

Inno3D RTX 2060 - i5 10400F - MSI B460M-A PRO - 16GB RAM - Kingston A2000 500GB - Crucial Ballistix (2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 - DarkFlash Aquarius Mesh 650W 80+Bronze Kasa

Yukarıda yazdığım parçalardan oluşan sistemi satın aldım.

Merhaba çok önemli bir sorum var da direkt konuyu atıyorum lütfen cevap verir misin

Yeni konular

Geri
Yukarı