Gaming laptop alınır mı?

Bütçe
22000

Berk28

Decapat
Daha fazla  
Kuzenime hem oyun oynayabileceği hem de iş yapabileceği bir dizüstü bilgisayar almak istiyoruz kendisi Media marktan 22 bin civarında bir laptop beğendi ama ben Gaming genden daha ucuza buldum attığım linkteki size göre nasıl tavsiye olarak siz de atabilir misiniz görüşleriniz önemli?

Güzelmiş alınır gibi ama ayriyetten Windows kurman lazım.

Hocam 2021 yılı sonlarında Asus G14 kullanmıştım. Ryzen 9 5900HS ve RTX 3060 mobile donanıma sahipti. Mobil 3060 yüzünden çekmediğim çile kalmadı. Ben oyunlarda ayar kısmayı seven biri değilim bu yüzden 3060'ın 6GB vrame sahip olması benim canımı çok sıktı.

Forza Horizon 5'i örnek verebilirim. Oyunda araç kullanırken yüksek hızlara ulaştığımda oyunu render etmekle güçlük çekiyordu 3060 mobil kart. Sıklıkla yetersiz vram uyarısı alıyordum. RDR2'de de aynı şekilde 60 fps güç bela yakalıyordum zaman zaman fps düşüşleri de oluyordu.

5-6 ay G14'ü kullandıktan sonra i9-12900H ve 3080Ti bir Scar Strix almıştım ve 16GB vrame sahipti. Gerçekten çok memnun kalmıştım çünkü hiç bir şekilde vram sıkıntısı yaşamadım.

Attığınız linkteki laptop 3050Ti ve yanılmıyorsam 4GB vrame sahip. Böyle bir laptopa yatırım yapın diyemem. Ama bütçe artırılamıyorsa 3060 mobil kart ile yaşadıklarımı yaşayamanız olasıdır, bunun bilincinde olarak 3050Ti ya da 3060 mobil bir laptop tercih edin.

Bütçe sorun olmasaydı minimum 3070 bir laptop tercih edin derdim. 8GB vram günümüzde minimum artık.

Bak bu alınır işte .

Bak bu alınır işte.

Güzel alet fakat 8 GB RAM artık günümüze az gelmeye başladı 16 GB arttrilamiyor sanırım da buna benzer başka tavsiyeniz var mı acaba?

Hocam 2021 yılı sonlarında ASUS G14 kullanmıştım. Ryzen 9 5900HS ve RTX 3060 Mobile donanıma sahipti. Mobil 3060 yüzünden çekmediğim çile kalmadı. Ben oyunlarda ayar kısmayı seven biri değilim bu yüzden 3060'ın 6 GB VRAM'e sahip olması benim canımı çok sıktı.

Forza Horizon 5'i örnek verebilirim. Oyunda araç kullanırken yüksek hızlara ulaştığımda oyunu render etmekle güçlük çekiyordu 3060 mobil kart. Sıklıkla yetersiz VRAM uyarısı alıyordum. RDR2'de de aynı şekilde 60 FPS güç bela yakalıyordum zaman zaman FPS düşüşleri de oluyordu.

5-6 ay G14'ü kullandıktan sonra i9-12900H ve 3080 Ti bir Scar STRIX almıştım ve 16 GB VRAM'e sahipti. Gerçekten çok memnun kalmıştım çünkü hiçbir şekilde VRAM sıkıntısı yaşamadım.

Attığınız linkteki laptop 3050 Ti ve yanılmıyorsam 4 GB VRAM'e sahip. Böyle bir laptopa yatırım yapın diyemem. Ama bütçe artırılamıyorsa 3060 mobil kart ile yaşadıklarımı yaşayamanız olasıdır, bunun bilincinde olarak 3050 Ti'ya da 3060 mobil bir laptop tercih edin.

Bütçe sorun olmasaydı minimum 3070 bir laptop tercih edin derdim. 8 GB VRAM günümüzde minimum artık.

Dediklerinizde çok haklisiniz dediklerinizin benzerlerini başkalarındada duyuyorum bunu dikkate alacağım teşekkür ederim.

3050 veya 3050 Ti ekran kartlarını önermem. 3060 olabilir. 512 GB depolama yetmeyebilir. Ama bu fiyata iyi.

3050 onermemenizin sebebini öğrenebilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı