Garanti için Vatan PC mi yoksa servis mi ?

Merhaba @RazerMamba, dün ben de aradım Asus'u. Aldığım cevap aynıydı " İşlemci bekliyoruz." . Tabi sinirlendim web sitelerinde " Bize ulaşın." kısmı var. Oraya ağzımı geleni saydım saygı çerçevesinde.

RAM slotları tamir edilebilir bir arıza değil bildiğim kadarıyla.

20 iş günü içerisinde ürünü yapamazlar ise kanun gereği yenisini vermek ile yükümlüler ve bu Asus'a özgü değil bütün ürünler firmalar için geçerli.

X99 Deluxe kartımı Asus bana göndermedi. Bir gün baktım internet sitesinde "Onarım tamamlandı." yazıyor. Aradım kendilerini ürünü yapamadıklarını, değişim/iade raporu göndereceklerini söylediler. Cuma günü aramıştım. Pazartesi ya da Salı günü elime rapor UPS Kargo aracılığıyla geldi. Daha sonra aldığım firmaya gittim. ( Vatan Bilgisayar'dan alınmış ben bir arkadaştan ikinci el almıştım. Ki asla Vatan'dan alış veriş yapmam. :) Vatan Bilgisayar ise Asus ile iletişime geçiyor. Raporun doğruluğunu tespit ediyor. Dikkat edin eğer hafta sonu rapor ile Vatan'a giderseniz mağdur olursunuz. Çünkü Asus hafta sonu çalışmadığı için iletişim kuramıyorlar. Tavsiyem hafta içi erken gitmenizden yana eğer erken giderseniz gün içerisinde raporunuzu Topkapı şubesi onaylıyor ve Vatan size nakit iadesi yapmıyor. Saçmalık ama yapmıyor. Neyse fatura tutarınız kadar size indirim kuponu ya da hediye çeki veriyorlar ve Vatan bünyesinden ne isterseniz alabiliyorsunuz. İnşallah ellerinde aynı üründen vardır. Eğer aynı ürün yoksa başka bir ürün almak zorunda kalıyorsunuz. Tecrübe ile sabit. Güç bela ellerinde kalan bir X99 Deluxe varmış. Tokat mağazasında oradan istediler buraya geldi falan.

Biraz uzun oldu kusuruma bakmayınız dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. :)

İnşallah en kısa sürede hem siz hem de ben değişim raporumuza kavuşuruz.
Hocam çok teşekkür ederim, ben anakartı 1 sene önce almıştım o zaman dolar kuru düşük olduğu için anakartı 1.333 tl ye almışım.
Aynı anakart şimdi 2.300 tl ye satılıyor.
Bunlar bana iade çeki verirse ben nasıl tekrar bu anakartı satın alıcam hocam ? Vatanın elinde aynı anakart varsa fiyata bakmaksızın yenisini verirler mi bana ? ne saçma iş ya :(

Şöyle söyleyeyim ellerinde bire bir aynı ürün varsa sıkıntı yok. Rampage V Extreme alırsınız aynısından. Eğer yoksa sıkıntı büyük.

1333 lira değerinde alış veriş yapabilirsiniz. Ama faturaya dikkat ediniz belki Kdv eklenmemiş hali 1333 liradır. Kdv eklerseniz 1572 lira ediyor. Tabi her türlü zarar. Elimizde yok derlerse de hemen tamam demeyin. Baksınlar mağaza stoklarına. 100 küsur tane mağazası var.

Şöyle söyleyeyim ellerinde bire bir aynı ürün varsa sıkıntı yok. Rampage V Extreme alırsınız aynısından. Eğer yoksa sıkıntı büyük.

1333 lira değerinde alış veriş yapabilirsiniz. Ama faturaya dikkat ediniz belki Kdv eklenmemiş hali 1333 liradır. Kdv eklerseniz 1572 lira ediyor. Tabi her türlü zarar. Elimizde yok derlerse de hemen tamam demeyin. Baksınlar mağaza stoklarına. 100 küsur tane mağazası var.
Ekrem hocam, korkmaya başladım bu haksızlık değil mi ? Beni ilgilendirmez ki, bozuk mal satmışlar dolar üzerinden hesaplamaları gerekmiyor mu ? Moralim bozuldu valla.

Ellerinde, rampage v extrem değilde rampage v extreme usb 3.1 olanı var değişirler mi sizce ? Anlarlar mı ?
Yasal olarak aynı ürü yoksa bir üstü ile değişmeleri gerekiyor diye bir yazı gördüm bu doğru mu ?

@RazerMamba Ne deseniz haklısınız. Benim değişen X99 Deluxe anakarttaki fatura tutarım 1430 lira. Aynısını bulamasaydım ya benzer bir ürün alacaktım ya da X99 Deluxe / Usb 3.1 olan için aradaki fiyat farkını ödeyecekmişim. X99 Deluxe / Usb 3.1 1730 liraydı. Yani 300 lira ödemem gerekiyordu. Sadece küçücük bir Usb 3.1 kart için 300 lira. Kaldı ki onun haricinde noktası, virgülüne dek kutusu ve kuru içeriği aynı.

Vatan Bilgisayar biraz sıkıntılı bu konularda. dediklerinize bire bir katılıyorum ama maalesef durum bu. :(

Eğer Vatan'da yoksa size gelen değişim raporunda ithalatçı firmanın ismi de yazıyor. Örneğin Çizgi Elektronik. İthalatçı firmaya da durumunuzu anlatın ellerinde varsa belki yardımcı olabilirler. Mesela ben ilk etapta Vatan'da bulamayınca Çizgi Elektronik ile görüşmüştüm ve ellerinde aynısından olmadığını ama sırf mağdur olmamam adına Sabertooth X99 serisi önermişlerdi. Sonra Vatan aynısını bulunca Çizgi elektronik ile görüşüp teşekkür etmiştim.

Ben 3 günlük Asus maximus hero anakartı kendi hatamla işlemciyi takarken pin yuvalarını yamultup kırdım.
Garantiye gönderdim 50 TL ücret istediler tabiki şaşırdım yani hiç bir şey bu fiyat :)
Neyse gönderdim 1 hafta sonra kargo ile birebir değişim kağıdı verdiler ücretsiz olarak değiştirdiler.
Sevinçten uçtum inanın kendi hatamdan dolayı olmasına rağmen yenilediler.
Ee tabiki ben ne yaptım? Tüm yeni aldığım ürünleri Asus'a çevirdim ;)

@RazerMamba Ne deseniz haklısınız. Benim değişen X99 Deluxe anakarttaki fatura tutarım 1430 lira. Aynısını bulamasaydım ya benzer bir ürün alacaktım ya da X99 Deluxe / Usb 3.1 olan için aradaki fiyat farkını ödeyecekmişim. X99 Deluxe / Usb 3.1 1730 liraydı. Yani 300 lira ödemem gerekiyordu. Sadece küçücük bir Usb 3.1 kart için 300 lira. Kaldı ki onun haricinde noktası, virgülüne dek kutusu ve kuru içeriği aynı.

Vatan Bilgisayar biraz sıkıntılı bu konularda. dediklerinize bire bir katılıyorum ama maalesef durum bu. :(

Eğer Vatan'da yoksa size gelen değişim raporunda ithalatçı firmanın ismi de yazıyor. Örneğin Çizgi Elektronik. İthalatçı firmaya da durumunuzu anlatın ellerinde varsa belki yardımcı olabilirler. Mesela ben ilk etapta Vatan'da bulamayınca Çizgi Elektronik ile görüşmüştüm ve ellerinde aynısından olmadığını ama sırf mağdur olmamam adına Sabertooth X99 serisi önermişlerdi. Sonra Vatan aynısını bulunca Çizgi elektronik ile görüşüp teşekkür etmiştim.
Kanunen aynısı yoksa bir üst modeliyle birebir değişmeleri gereliyor diye bir yazı okudum onu ben kesinleştiririm. Çok saçma bir şey 300 tl fazla istemeleri. :(

Hocam Asus'u da sıkıştırın bir yandan. Değişim raporu elinize ulaşır ulaşmaz Vatan'a raporla giderseniz kartı sizin için istiyorlar. İşlem yaptığınız şubeye gelince de gider alırsınız. :)

Hocam Asus'u da sıkıştırın bir yandan. Değişim raporu elinize ulaşır ulaşmaz Vatan'a raporla giderseniz kartı sizin için istiyorlar. İşlem yaptığınız şubeye gelince de gider alırsınız. :)
Önce şu işlemci gelsin hocam servisle işim bitsin, bakalım vatan ne diyecek ben bu konuyu araştırıcam vatanada yazdım cevap bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı