Vatan'dan aldığım ürünü garanti için mağazaya mı götürmek daha iyi olur yoksa direkt servise mi?

obacavcav

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 6 önce ASUS Prime B550M-K anakart aldım vatan mağazasından. İlk haftadan beri hep sorun yaşadım ancak bilgisayara ihtiyacım olduğu için garantiye göndermedim.

Şimdi 5 Mayıs'ta 180 gün doluyor. İlk 6 ay içinde arızalanan ürünlerde iade oluyormuş. Araya hafta sonu girdiği için, en geç cuma günü göndermem lazım; ben de iade istediğim için yarın garantiye göndereceğim. Şimdi sorunum şu: Ben bu anakartı satın aldığım Vatan'a mı götürmeliyim, yoksa ServisPoint'e mi? ServisPoint'e mail yazıp kargo ile gönderebilir miyim?

Tabii ki en erken sonucu alabileceğim çözüm en iyisi olur, ancak ServisPoint 3 saat uzağımda olduğu için pek gitmek istemiyorum. Vatan'a yarın götürsem, onlar garantiye 180'inci günü geçmiş olarak yollasa bile, benim onlara verdiğim tarih üzerinden mi sayılır? Aynı şekilde kargo oluyorsa, yine 180 günü geçse bile benim kargoya verdiğim tarih mi sayılır? Yoksa bunların ikisi de başımı ağrıtır ve doğrudan ServisPoint'e götürmem daha mı iyi olur?

Benim Logitech mouse kablo temasızlık yüzünden vatana garanti için göndermiştim. Bir hafta sonra bana yenisini verdiler. Bence garantiye vermek istersen vatana ver onlar zaten gönderirler eğer iade etmek istersende sana kalmış.

Hocam siz en iyisi servispointe yazıp kendiniz götürün çünkü vatanda ürünler toplu şekilde servislere gönderiliyor ve servispoint değişim ya da iade raporu verirse direk vatandan yaparsınız

Benim Logitech mouse kablo temasızlık yüzünden vatana garanti için göndermiştim. Bir hafta sonra bana yenisini verdiler. Bence garantiye vermek istersen vatana ver onlar zaten gönderirler eğer iade etmek istersende sana kalmış.
Senin teslim verdiğin tarihi mi yazmışlardı, yoksa vatanın onlara ulaştırdığı tarihi mi?

Hocam siz en iyisi servispointe yazıp kendiniz götürün çünkü vatanda ürünler toplu şekilde servislere gönderiliyor ve servispoint değişim ya da iade raporu verirse direk vatandan yaparsınız
En güzeli o gibi, ama emin olamıyorum çok uzak. Mecbur kalırsam öyle yapacağım ama.

Vatan'a götürün. 3-4 gün daha uzun sürer işlem ama siz uğraşmazsınız.
Onlar bir şekilde işi geciktirirse, yine de benim verdiğim tarih mi baz alınır garanti için?

Geri
Yukarı