Garantiden dolayı değişim önerisi Colorful anakart alınır mı?

Bakın sizde haklısınız size bir şey demiyorum. Bayağıdır teknoloji ile iç içeyim ben bile Colorful'un anakart ürettiğini bugün duydum. Forumda 1 kere bile konusuna denk gelmedim. İnternette de gelmedim. Doğal olarak insana güven vermiyor. Şu an da Turbox marka bir şey tercih etmiş gibi hissediyorum desem yerdir.
Anakartı alalı çok olmadı yani, kabul etselerdi paranın üstünü ben tamamlayıp A520M-K isteyecektim.
Biraz da gelecek için bakılmalı bu konulara. A520M-K için diretmemin sebebi ileride sistem toplayacağım ve benim için yararlı olurdu düşük bütçeyle işin içinden çıkardım.

Son dediğiniz yoruma da katılıyorum ama dediğim gibi gelecek için öyle istedim. Neyse bitti zaten artık.

Hem ASUS hem de gençer Gaming. 1 ay bekledim zaten daha da bekleyemem. Kardeşimin laptopunu kullanıyorum ona da yazık. Kendi laptopunu bu adamlar yüzünden kullanamıyor. Onu da daha fazla bekletmemek için şikayetle falan uğraşmak istemedim. Zaten dediğim gibi dün CİMER, THH, Şikayetvar'a şikayet ettim. Hemen döndüler değişim yapalım diye. Böyle okşamak gerekiyormuş onları bunu anladım buradan.

Kabul etmemelerinin sebebi de büyük ihtimalle böyle markaların stoklarını eritmek.

Colorful 22 yıllık ekran kartı üreticisidir. Çin'in en popüler markalarından birisidir. Türkiye'ye yeni yeni gelmeye başlamıştır. Sağlam markadır ama işte tavsiye edilmiyor.

Colorful 22 yıllık ekran kartı üreticisidir. Çin'in en popüler markalarından birisidir. Türkiye'ye yeni yeni gelmeye başlamıştır. Sağlam markadır ama işte tavsiye edilmiyor.

Ekran kartında ki başarısını biliyorum ama ekran kartında iyi oldu diye anakart da iyi olacak diye bir kaide yok ondan dolayı soğuk bakıyordum. Artık geçti yapacak bir şey yok.

Ekran kartında ki başarısını biliyorum ama ekran kartında iyi oldu diye anakart da iyi olacak diye bir kaide yok ondan dolayı soğuk bakıyordum. Artık geçti yapacak bir şey yok.

Satışa çıkarıp satmaya çalışsana üstüne biraz ekler istediğini alırsın.

Satışa çıkarıp satmaya çalışsana üstüne biraz ekler istediğini alırsın.
Pek satılacağını satmam ya artık idare edeceğim.

@kino İkisi de aynı dediğiniz anakart da fast boot ayarını bulamıyorum 😌

Pek satılacağını satmam ya artık idare edeceğim.

@kino İkisi de aynı dediğiniz anakart da Fast boot ayarını bulamıyorum 😌

BIOS da hiçbir şey değiştirmeyerek çıkınca da bu hata geliyor sürekli.

Biz malız zaten ondan dolayı verdiğimiz ürünü istiyoruz.

Dosya Ekleri

• IMG_20230406_153647.jpg
    IMG_20230406_153647.jpg
    78,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
BIOS da hiçbir şey değiştirmeyerek çıkınca da bu hata geliyor sürekli.

Bu hata genelde BIOS sürümünden kaynaklanır. Şu BIOS versiyonu öneriliyor Reddit'te.

Sonra da bu videodaki adımları yaparsın kurulum için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan geri bildirim yaparsın bakalım hala devam edecek mi.

Bu hata genelde BIOS sürümünden kaynaklanır. Şu BIOS versiyonu öneriliyor Reddit'te.

Sonra da bu videodaki adımları yaparsın kurulum için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan geri bildirim yaparsın bakalım hala devam edecek mi.
Yine bios da bir şey değiştirmedim çıkış yaptım ve bu hata. İşte bu yüzden istedim anladın mı? Böyle aptalca hatalarla uğraşmak istemiyorum. İlk geldiğinde de böyleydi. Hiç uğraşamam yapmaya daha yapmadan bozuluyor yaparsam iyice gider... Bu zamana kadar yaşamadığım her şeyi bu anakart ile yaşıyorum 🤗 Yani neden bios'da bir şey değiştirmeme rağmen farklı farklı hatalar alırım? :D

Dosya Ekleri

• IMG_20230406_155349.jpg
    IMG_20230406_155349.jpg
    185,1 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Hocam o iş geçti. Adamlara para vereyim dememe rağmen kabul etmediler. Amaçları elinde ki satılmayan malı satmak.

Birisi yanıt yazmış öne çıkınca ilk sayfada yazılanlara binaen yazmıştım. Dilerseniz tüketici hakem heyetine Colorful'un muadil ürün olmadığını belirterek başvurabilirsiniz.

Birisi yanıt yazmış öne çıkınca ilk sayfada yazılanlara binaen yazmıştım. Dilerseniz tüketici hakem heyetine Colorful'un muadil ürün olmadığını belirterek başvurabilirsiniz.
Hocam yıllar sürer o iş. Şikayervar'dan şikayet etmesem 1 ay geçmesine rağmen ilgilenmiyorlardı yalan söylüyorlardı. PC çok önemli benim için 1 gün bile öneml yani... İade istersem de 700TL veriyorlar çünkü zamanında o paraya aldım ve şimdi 2 katı fiyatlar.

Geri
Yukarı