Garantiye gönderdilen ürünün para iadesini kabul etmek zorunda mıyım?

ArdaStrix

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bundan birkaç ay önce İncehesap'tan 10.500 TL'ye ASUS ROG STRIX Z790-F anakart satın almıştım. 22 gün önce garantiye gönderdim ve bugün yetkili servis ile konuştuğumda değişim isteyebileceğim söylendi. İncehesap'ta anakartımın stoku gözükmüyor, varsa da kaldırmışlardır. Para iadesi yapmak isteyecekler, bunu kabul etmek zorunda mıyım? 10.500'e artık o anakartı almam mümkün değil, 15.000-16.000 civarında fiyatları.

Muadili bir üründe istemiyorum doğrusu, bir üstü Z790-E olmadığı sürece. 🤭
ASUS anakartların tasarımı hoşuma gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
• Tüketici, ürünün ücret iadesini isteyebilir.

• Tüketici, ayıp oranında ücret iadesi isteyebilir.

• Tüketici, imkanlar dahilinde ürünün yenisi ile yoksa bir üst model ile değişimini talep edebilir.

Satıcının ürünü yenisi ile değiştirilmesi kabul etmesi durumunda firma ürünü 30 gün içerisinde tüketiciye teslim etmek zorundadır.

detaylı bilgiye sahip değilim ama para iadesi kabul etmezseniz (ki bencede etmek mantıklı değil) stok gelmesini bekleyebilirsin yada aradaki fiyat farkını vererek bir üst modele geçersin diye tahmin ediyorum

• Tüketici, ürünün ücret iadesini isteyebilir.

• Tüketici, ayıp oranında ücret iadesi isteyebilir.

• Tüketici, imkanlar dahilinde ürünün yenisi ile yoksa bir üst model ile değişimini talep edebilir.

Satıcının ürünü yenisi ile değiştirilmesi kabul etmesi durumunda firma ürünü 30 gün içerisinde tüketiciye teslim etmek zorundadır.

Seçebileceğin hakların var. Ellerinde aynısı yoksa bir üst modeli isteyebilirsin.

Detaylı bilgiye sahip değilim ama para iadesi kabul etmezseniz (ki bence de etmek mantıklı değil) stok gelmesini bekleyebilirsin ya da aradaki fiyat farkını vererek bir üst modele geçersin diye tahmin ediyorum.

Dün ASUS müşteri hizmetleri ile görüştüm. Bugünde bizzat kendileri aradı. Ürünün raporu satıcı firmaya gönderildi dediler. Ama öyle diyorlar dediğimde net bir şekilde "hayır" dedi arkadaş. Şikayetvar'a yazı yazıyorum şimdi. Bu süreç gereğinden fazla uzadı, ASUS ile İncehesap daha önce hiç mi garantide birbirlerine bir şey göndermediler anlamış değilim. Buradan bir daha ürün alırsam ne olayım...

Yeni konular

Geri
Yukarı