Garsonluk hakkında tavsiye

Hocam deneyimli gözükmek gibi bir çabanız olmasın, başladığınız yer nasıl bir mekan bilmiyorum fakat ilk başladığınızda kimse size garson gözüyle bakmaz komi olarak başlarsınız sonraki aşama garsonluktur. Zaten ister istemez ilk tecrübeniz olduğu için bu çok anlaşılır olacaktır. Öte yandan müşterilere güler yüzlü olursanız ve yardımcı olmak için atılgan davranırsanız karşılığını bahşiş olarak alırsınız. Çoğu yerde garson veya komi , özellikle komi , garsonların bile söylediği işleri yapar. Buna bazı yerlerde değişkenlik göstersede, yer paspaslamak, cam silmekte dahildir. Bunların bilincinde olun ve bunlardan gocunacak bir insansanız bu işin size göre olmadığını söylemek isterim. Lise yıllarımda harçlık çıkarmak için en iyi yerinden tutunda çok salaş yerlerde komilik yaptım. Bana kalırsa yapılacak iş değil şevkinizi kırmak gibi olmasın herkesin beğendiği şeyler farklıdır tabi.

Hayır garson olarak gireceğim kesin. Sigorta işi yasak evet ama çok dinlenmiyor buralarda.

İlk hafta her eve geldiğinde ayaklarınızı hissetmeyeceksiniz hemen uyuyacaksınız bunun dışında ikinci haftadan sonra alışıyorsunuz pek zor bir yanı yok getir götür yapacaksınız sadece.

Ağzında bal çalkalattığım hayatında ırgat gibi çalıştırıyorlar asgari ücretten günlük olarak 50TL fazla veriyolardı günde 15k adım atıyorduk pazar tatil başka da yoktu garsonluk tecrübem bu şartlar altındadır. İlk haftalarda hata payı sunarlar insanlar işi gösterir onlara dikkat et ve Türkiye serverında patronlar mızmız oluyorlar ne derse eyvallah abi, haklısın abi de geç.

Ağzında bal çalkalattığım hayatında ırgat gibi çalıştırıyorlar asgari ücretten günlük olarak 50TL fazla veriyolardı günde 15k adım atıyorduk pazar tatil başka da yoktu garsonluk tecrübem bu şartlar altındadır. İlk haftalarda hata payı sunarlar insanlar işi gösterir onlara dikkat et ve Türkiye serverında patronlar mızmız oluyorlar ne derse eyvallah abi, haklısın abi de geç.
Yorulmaktan başka kötü yanları neler sence?

Yorulmaktan başka kötü yanları neler sence?
Ben insanları sevmeyen bir insanım lakin herkesce farkedilebilecek şekilde insanların ağzı kokusu kötüydü hocam birde yeni olduğun süre içerisinde onu yap bunu yap diye sürekli belirtilmesi komut alma ihtiyacında olduğunu zanlediyorlar sürekli laf işitip yaptığın işi yapmanı söylüyorlardı . Hayatın kendisi tiksindirici çok detaylara takılırsan insanlardan tiksinebilirsin ben pis ağız kokusuna gelmıyordum sinirlendiriyordu . Artı olarak ben sigara içerken üst üste içerim sigara molasında dakika sayıyor tuvalette dakika sayıyor böyle şeyler oluyor

Ben insanları sevmeyen bir insanım lakin herkesce farkedilebilecek şekilde insanların ağzı kokusu kötüydü hocam birde yeni olduğun süre içerisinde onu yap bunu yap diye sürekli belirtilmesi komut alma ihtiyacında olduğunu zanlediyorlar sürekli laf işitip yaptığın işi yapmanı söylüyorlardı . Hayatın kendisi tiksindirici çok detaylara takılırsan insanlardan tiksinebilirsin ben pis ağız kokusuna gelmıyordum sinirlendiriyordu . Artı olarak ben sigara içerken üst üste içerim sigara molasında dakika sayıyor tuvalette dakika sayıyor böyle şeyler oluyor
Sağolasın

Yeni konular

Geri
Yukarı