Gazze'nin roketleri neden hiçbir şekilde İsrail'e ulaşmıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse Filistin'in geçmişini düşünecek hali yok.

O zaman Ermenistan'ı da umursamayalım dostum. Sonuçta Türkleri geçmişte katlettiler, Kırım Türklerinin katledilmesini ve sürgün edilmesini de umursamayalım sonuçta geçmişte katledildiler ve sürgün edildiler değil mi?

Bu yaşanmışlıklar da asla unutulmaz orası öyle evet ama biz şu anda yaşananları, gelişmeleri, va*şetleri, öl*mleri konuşuyoruz. Şu anda rahat bırakılmayan bir Filistin var! Kadınlar ö*üyor, çocuklar ö*lüyor. Kimse Filistin'in geçmişini düşünecek hali yok.

İnan bu durumda sen olsaydın umurlarında olmazdı. Ama bu ölümler yaşanmasa idi daha iyi olurdu orası ayrı.

Öncelikle Technopat'ı, Technopat Sosyal'i hiç böyle tanımazdım, hayal kırıklığına uğradım. Kaç gündür şu sıcak gündem olan filistin-isr*il s*vaşı ile ilgili konular açtım.

Nedense, nedense insanların İsrail'den kazandıkları, İsrail'i savunursa bir şey elde edecekmiş gibi bir halleri vardı Technopat okurlarında, diyecek bir şey bulamıyorum...

Bakın sözüm bu kişilere, diğer kişilere değil!

Hatta ve hatta hepimiz gördük az önce haberlerde, isr*il caniliğini tekrar göstermiş oldu. Bir hastane vurulmuş anladığım kadarıyla, 1000'den fazla vefat, 1000'den fazla vefat ya.

1- Şunu soracağım, Gazze'nin roketleri neden hiçbir şekilde İsrail'e ulaşmıyor?
2- Sebebi hava savunma sisteminden dolayı deniyor. Peki hiçbir tane bile mi roket isabet etmedi?
Dostum insanlar dikkat çekmek için ya da farklı görünmek için İsraili savunmuyor. Gerçek anlamda bizim müttefiğimiz olduğu için destekliyorlar. Cahil, ümmetçi, arapsever tayfa "Din kardeşi" kisvesi altında beyni yıkandığı için onlara göre hava hoş. Kurtuluş savaşında yunan galip gelseydi dinimizi yaşardık diyenlerin akrabaları. Aklı çalışan, biraz tarih bilen, okuyan, anlayan insanlar ortadoğudan bize hiçbir hayır gelmediğini bilir. Bu arada Ülkemizin şu anki durumuna gelmesini sağlayan şeylerin başında yahudi bilim adamları gelmektedir. Çoğu üniversite bölümleri bu bilim adamları sayesinde açılmıştır.

Soruna cevap olarak da Filistin tarafından atılan roketler çok ilkel roketler. Güdümlü değil. Serseri mayın gibi nereye düşeceği belli olmayan roketler. Temel amacı Iron Dome hava savunma sistemini devreye sokup çok sayıda yakalayıcı roket ateşletmek ve İsrail' i zarara uğratmak. Farazi konuşuyorum İron Dome yakalayıcı füzeler 10.000 dolarsa Filistin tarafınan atılanlar 100-200 dolar.

Önüne geleni yazmışsın saydiklarin Filistin hükümetinin işidir ve Filistinlilerin secimde getirdiği kişiyi Israil kendi adamıyla değişmiştir bu yüzden fesat karıştırıyorlar.
Çok saçma bir argüman. 2023 yılında hâlâ kaldı mı bu kafa? Filistin hükümeti kaç kişi, yapılan isyanın katılımı kaç bin kişi? Gayet halkın suçu.

İsrail daha çok işine geliyor...

Evet daha çok işime gelmeli çünkü senin yediğin ekmeğin buğdayının tohumu İsrail'den geliyor, İHA ve SİHA'ların parçaları İsrail'den geliyor. Bir sürü ürün ithal ediyorsun İsrail'den. Adamlar senle ticaretini kesse ülkede ekmek ve buğday sıkıntısı yaşanacak haberin yok.

Öncelikle Technopat'ı, Technopat Sosyal'i hiç böyle tanımazdım, hayal kırıklığına uğradım. Kaç gündür şu sıcak gündem olan filistin-isr*il s*vaşı ile ilgili konular açtım.

Nedense, nedense insanların İsrail'den kazandıkları, İsrail'i savunursa bir şey elde edecekmiş gibi bir halleri vardı Technopat okurlarında, diyecek bir şey bulamıyorum...

Bakın sözüm bu kişilere, diğer kişilere değil!

Hatta ve hatta hepimiz gördük az önce haberlerde, isr*il caniliğini tekrar göstermiş oldu. Bir hastane vurulmuş anladığım kadarıyla, 1000'den fazla vefat, 1000'den fazla vefat ya.

1- şunu soracağım, Gazze'nin roketleri neden hiçbir şekilde İsrail'e ulaşmıyor?
2- sebebi hava savunma sisteminden dolayı deniyor. Peki hiçbir tane bile mi roket isabet etmedi?

Demir kubbe gibi bir teknoloji harikası varken roketlerin ulaşması pek mümkün değil. Savaş vatan hürriyetini ve istiklalini tehlikeye sokacak bir hadise yaşanmadıkça cinayetten başka bir şey değildir. Savaşta iki tarafta kazanmaz. Kaybeden her zaman halk olur.

Evet daha çok işime gelmeli çünkü senin yediğin ekmeğin buğdayının tohumu İsrail'den geliyor, İHA ve SİHA'ların parçaları İsrail'den geliyor. Bir sürü ürün ithal ediyorsun İsrail'den. Adamlar senle ticaretini kesse ülkede ekmek ve buğday sıkıntısı yaşanacak haberin yok.
He o zaman şöyle yapalım, ithal ettiğimiz her şeyi savaşta ölen tüm insanlara karşı takas mı yapalım ne diyorsun? İşte diyelim, onları ö*dürün ama bizim tahılımızı, buğdayımıza dokunmayın. Çok güzel orta yolu buluyorsun.

Kutsal topraklarda domuz yetiştirilmesi günah olmasına rağmen adamlar dünyaya domuz ihraç ediyor. Filistini şahsi olarak sevmiyorum ayrıca İsrail'in kazanması daha çok işime geliyor. Eğer taraf tutacak olsaydım kesinlikle tarafım İsrail oldurdu. (yahudiliğe göre toprağa domuz ayağı basması günah)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı