Gazze'nin roketleri neden hiçbir şekilde İsrail'e ulaşmıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet daha çok işime gelmeli çünkü senin yediğin ekmeğin buğdayının tohumu İsrail'den geliyor, İHA ve SİHA'ların parçaları İsrail'den geliyor. Bir sürü ürün ithal ediyorsun İsrail'den. Adamlar senle ticaretini kesse ülkede ekmek ve buğday sıkıntısı yaşanacak haberin yok.
Nasıl da hoşuna gitti ama😅

He o zaman şöyle yapalım, ithal ettiğimiz her şeyi savaşta ölen tüm insanlara karşı takas mı yapalım ne diyorsun? İşte diyelim, onları ö*dürün ama bizim tahılımızı, buğdayımıza dokunmayın. Çok güzel orta yolu buluyorsun.
Bence dediğini anlamakta zorlanıyorsun. Arkadaş ikisini de desteklemiyor, dediği şey şu; biri bize düşmanlıktan sürekli karşı çıkıp zararımızı diliyor, diğeri çıkarları doğrultusunda bize yardımcı oluyor. Depremde Azerbaycan sonrası en çok destek olan ülkeydi İsrail. Tabi İsrail'in bize karşı durduğu olaylar da vardır, diyorum ya çıkarlar doğrultusunda. İsrail Doğu Türkistan'ı nereden bilecek? Amerika Çin'i sıkıştırmaya çalıştığı için İsrail'de Doğu Türkistan için böyle bir hamlede bulundu.

He o zaman şöyle yapalım, ithal ettiğimiz her şeyi savaşta ölen tüm insanlara karşı takas mı yapalım ne diyorsun? İşte diyelim, onları ö*dürün ama bizim tahılımızı, buğdayımıza dokunmayın. Çok güzel orta yolu buluyorsun.

Türkiye bu savaşta tarafsız kalmalıdır ama sizin gibiler yüzünden filistin tarafında oluyoruz. O yüzden İsrail'i savunuyorum yoksa ben İsrail'i savunmaya çok meraklı değilim. Filistin bu savaşı kazansa ve topraklarını geri alsa sana ne 1 tane tohum satar ne de 1 tane demir parçası satar. Devir ilişki ve ticaret devri. Ayrıca okuduğunu anlama dersi de görmen gerekiyor dostum. Benim orada yazdığım ile senin yazdığının alakası dahi yok.

Öncelikle Technopat'ı, Technopat Sosyal'i hiç böyle tanımazdım, hayal kırıklığına uğradım. Kaç gündür şu sıcak gündem olan filistin-isr*il s*vaşı ile ilgili konular açtım.

Nedense, nedense insanların İsrail'den kazandıkları, İsrail'i savunursa bir şey elde edecekmiş gibi bir halleri vardı Technopat okurlarında, diyecek bir şey bulamıyorum...

Bakın sözüm bu kişilere, diğer kişilere değil!

Hatta ve hatta hepimiz gördük az önce haberlerde, isr*il caniliğini tekrar göstermiş oldu. Bir hastane vurulmuş anladığım kadarıyla, 1000'den fazla vefat, 1000'den fazla vefat ya.

1- Şunu soracağım, Gazze'nin roketleri neden hiçbir şekilde İsrail'e ulaşmıyor?
2- Sebebi hava savunma sisteminden dolayı deniyor. Peki hiçbir tane bile mi roket isabet etmedi?
Teknoloji hocam. Bunu şöyle düşünebilirsiniz. Çanakkale Harbi sırasında İngiliz zırhlılarının topları bizim gemilerimize, kara sularına ulaşabilirken bizim toplarımızın ulaşabilmesi için karaya veya gemilere yaklaşmaları gerekiyordu.

Türkiye bu savaşta tarafsız kalmalıdır ama sizin gibiler yüzünden filistin tarafında oluyoruz. O yüzden İsrail'i savunuyorum yoksa ben İsrail'i savunmaya çok meraklı değilim. Filistin bu savaşı kazansa ve topraklarını geri alsa sana ne 1 tane tohum satar ne de 1 tane demir parçası satar. Devir ilişki ve ticaret devri. Ayrıca okuduğunu anlama dersi de görmen gerekiyor dostum. Benim orada yazdığım ile senin yazdığının alakası dahi yok.
Yav arkadaş ben senin (özellikle) İsrail'i savunma kararına bir şey demiyorum ki! Konuşmalarında hiç o kadar sivilin ö*dürülmesi hakkında üzülmen yok. Bunu diyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı