Gazze'nin roketleri neden hiçbir şekilde İsrail'e ulaşmıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke keşke keşke. Emin ol şuan Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatta olmasını isterdim ki, bilemezsin.
Ulan konuyu nere getirdin. Yeni kurulmuş Cumhuriyetin bütün bireylere güzel bir kumaşla baştan sona donatacağı nereden çıktı? Adamlar ekmek yiyemiyor, okulları yok varsa bile öğretmenleri yok, giyecek kıyafetleri yok bununla derdiniz yok ama yukarıdaki sorunları düzeltildiğinde niye köylü özel dikim bir takım elbise giyemedi mi diyorsunuz? Köylülerin hâlâ böyle bir imkanı yok.
Kardeşim sen hala o şahısa inanmaya devam et. Herkes kendi yoluna.

Seninde kendini çok bilgili sanıp böyle konusman beni hayrete düşürüyor
Almanların Anadolu'da yaptığı incelemeler ve 1919 Ahmet Haşim raporunda da bu incelemelerin doğrulanması var dostum, biraz araştır.

Refik; Ankara’da, Almanya imparatorunun Anadolu hastalıklarını tetkik etmek üzere gönderdiği bir tıp heyetinin bazı büyük rütbeli ileri gelenleriyle görüştüm. bunlar, bir seneden beri her gelen hastayı ücretsiz muayene etmek ve mümkün olduğu kadar incelemelerini sıhhatli kişiler üzerinde (mektep talebesi gibi) yapmak suretiyle şunu anlamışlardır ki, Anadolu Türklerinin karınları kurtlarla yüklü ve kanları bu kurtların salgıladığı parazitlerle dolu bulunuyor. Cinsi, yakın bir yok olma ile tehdit eden bu hâlin sebebi neymiş bilir misin? Beslenme eksikliği.

Her ne kadar garip görünse de Anadolu Türkleri henüz ekmek yapımından bile habersizdirler. Yedikleri mayasız bir yufkadır ki, ne olduğunu yiyenlerin midesine bir sormalı.
İstisnasız nakil araçları kağnıdır. Ellerinde esir olan öküzler ve bu türden hayvanlar için en zalim düşüncelerin bile icâdından aciz kalabileceği -bununla beraber ağır, dar ve maksada gayr-ı salih bu âlet- hiç şüphe yok ki, taş devri keşfi ve aletlerindendir. Kağnı bir araba değil, fakat, hayvana yapışıp onun hayat unsurlarına hortumunu sokan ve bu suretle kanını ve canını çeken bir canavardır. Uzaktan görüldüğü zaman heyet-i umumiyesiyle bir arabadan ziyade büyük ve korkunç bir karafatma hissini veren tarihe âşina bir göz için üzerindeki uzun değneği ve ayakta duran arabacısıyla dara ve keyhüsrev devirlerine ait taşlar üstünde çizilmiş ilkel arabaları hatırlatan bu kağnıların boyunduruğu altında masum hayvanların çektiği azabı gördükçe, onu sevkeden sakin köylünün insanlar gibi bir ruhu olup olmadığından şüphe ettim.

Anadoluluların becerikliliği ancak öküz tezeğini kullanmakta ve onu kullanılmaya uygun bir hâle sokmak için buldukları çarelerin çeşitliliğinde görülür. Tezeğin bu adamlar nezdindeki kıymeti hayret vericidir. Sürüler meraya çıkarken veyahut akşam şehre girerken kadın ve çocuk, gözleri nurlu bir noktaya cezp edilmiş gibi, öküz kıçlarından bir saniye dikkatlerini ayırmayarak ve yüzlerce rakipten geri kalmak korkusuyla seri adamlarla koşarak, öküz götünden düşen en ufak bok parçasını toplamak üzere dirseklerine kadar bulaşık elleri ve hırstan gözbebekleri fırlamış gözleriyle yere kapanırlar. Bu boklar toplanır, sepetlere doldurulur, evlere cem ettirilir ve nihayet bir altın mayası yoğurur gibi, altın gerdanlıklı genç kadınlar beyaz kollarıyla onu yoğururlar ve muntazam yuvarlaklar hâline koyup kurumak üzere duvara yapıştırırlar. Anadolu’nun duvarları bu öküz pislikleriyle sıvalıdır. Bütün havalarında o hoş koku solunur. Yemekleri, sütleri, ekmekleri hep tezek dumanının kokusuyla ele alınmaz bir hâldedir. Eski mısırlılardan ziyade Anadolular Apis öküzüne hürmet etmeliydi. öküz, burada hayatının genelinin zenbereğidir.

Etmez, israil istemese hamas aslında hiçbirşey yapamaz, "festival" olayını da israil istemiştir (ironi yapmıyorum )

Ne? Kimden bahsediyorsun? Benim öyle birisine inanma gibi niyetim yok!

Şuan bu beni karalama amacın ne?

Saygı da duyabilirim, kimseyi ilgilendiremez diye düşünüyorum. Ama bu her şey anlamına gelmiyor.

Ben Mustafa Kemal Atatürk için günümüzde yaşasaydı eminim yönetimi döneminde olduğu gibi güzel ve koordine bir şekil de memnun kalınacak bir şekilde ve saygı babında keşke yaşasaydı dedim. Yanlış anlama da evet haklısın.

Son düzenleme:
Aynen amaçları Osmanlı'yı yıkmak değil yahudileri yerleştirmek değil mi? Tüm Avrupa'yı işgal eden Almanya'yı yok etmek değil yahudileri yerleştirmek değil mi? Çok mantıklıymış bu düşünce kanka. Git tarihi kitaplara yazdır bunu.🤣
Bu yüz yıllık bir proje anlayabilirsen bunu yüz yıl önceden plânlamışlar ayrıca yahudileri filistine yerleştirmek ingilizler için zor değildi çünkü filistin zaten onların elindeydi bana açıklamayla gel yalanla degil.

Bu yüz yıllık bir proje anlayabilirsen bunu yüz yıl önceden plânlamışlar ayrıca yahudileri filistine yerleştirmek ingilizler için zor değildi çünkü filistin zaten onların elindeydi bana açıklamayla gel yalanla degil.
Az önce konu neden mesaja kapatıldı acaba? Baya peş peşe soru yağmuru olduğu için mi acaba?

Bir de bir şey sorabilir miyim? Siz Technopat Sosyal de ne zamandan beridir üyesiniz?

Ne? Kimden bahsediyorsun? Benim öyle birisine inanma gibi niyetim yok!

Şuan bu beni karalama amacın ne?

Saygı da duyabilirim, kimseyi ilgilendiremez diye düşünüyorum. Ama bu her şey anlamına gelmiyor.

Ben Mustafa Kemal Atatürk için günümüzde yaşasaydı eminim yönetimi döneminde olduğu gibi güzel ve koordine bir şekil de memnun kalınacak bir şekilde ve saygı babında keşke yaşasaydı dedim. Yanlış anlama da evet haklısın.
Senin hakkında demedim. Detaya girmek istemiyorum Technopat işime yarıyor.

Bu yüz yıllık bir proje anlayabilirsen bunu yüz yıl önceden plânlamışlar ayrıca yahudileri filistine yerleştirmek İngiliz'ler için zor değildi çünkü filistin zaten onların elindeydi bana açıklamayla gel yalanla degil.

Tüh, bak sen şu Allah'ın işine, Filistin İsrail'den sonra kurulmuş. O zaman toprakların sahibi kim oluyor? İsrail.

1697576354715.png

1697576381869.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı