Geç yatmanın zararları nelerdir?

Bağışıklı sistemi ile uykunun alakalı olduğunu okumuştum. Az uyuyanlar ile geç uyuyanlarda bağışıklık sistemi daha zayıf oluyormuş.

Bağışıklı sistemi ile uykunun alakalı olduğunu okumuştum. Az uyuyanlar ile geç uyuyanlarda bağışıklık sistemi daha zayıf oluyormuş.

İnternette yazan kanser olayı falan yalan herhalde.
Erken yatmak faydalıdır. Kanser yapmıyor olsa bile fazla geç vakitlere kalma.

Kalp krizi? Ve zaten okullar olmadığı için fazla geç yatıyorum ondan okullar olsa o kadar abartmam yani.
Ne kanseri ya internet bilgi çöplüğüdür her şeye inanma. Bir şey de olmaz. Hemen hemen her şey genetiğine bağlı.

Peki dostum bütün hastalıkları tetiklediği doğru mudur?

En önemlilerinden birisi sosyal hayattan kopmana neden olur. Gündüz bir işin olduğunda halledemiyeceksin, çünkü o sırada yatmış olacaksın. Ailen senin geç yatma durumundan rahatsız bile olabilir.

En önemlilerinden birisi sosyal hayattan kopmana neden olur? Gündüz bir işin olduğunda halledemiyeceksin, çünkü o sırada yatmış olacaksın. Ailen senin geç yatma durumundan rahatsız bile olabilir.

Aynen sosyal hayattan koparabiliyor ama dediğim kanser falan bunlar yalan herhalde.

Evet evet onu biliyorum heleki bu dönemlerde bağışıklık sistemimizin çok iyi olması lazım.
Gece erken yatmazsan boyun uzamaz diye bir şey yok. Genetiğin varsa uzarsın. Yoksa isterse günün 24 saati uyu fark etmez.

Ya boyum uzuyor çok şükür ama yavaş uzuyor :D

Merhaba dostlar, ben 14 yaşındayım ve şu an ders falan olmadığı için genelde saat 3.5 4.5 da yatıyorum. İnternete araştırdım geç yatmanın zararları diye. Önüme kanser ve kalp krizi çıkt, ı tabii ki de daha diğerleri de var ama bunların ikisi beni çok tedirgin etti. Sizce benim geç yatmam bir zararı olur mu ve bu geç yatmanın zararları nelerdir? Benim dediğim kanser ve kalp krizi olayı doğru mu? Düzenli uyku mu nasıl yapabilirim ve 14 yaşındaki birisi saat kaçta yatmalıdır ve tedirgin olmalı mıyım?
Google a yazdığın sağlıkla ilgili he şeyde kanser ölüm kalp krizi falan çıkıyor.

İnternetten bakarsan tabi böyle şeyler çıkar. Eğer uzamak istiyorsan saat 11-3 arası uykuda olman lazım. Büyüme hormonu bu saatlerde salgılanıyor. Her şeye inanma internetteki. Saat 1 de uyanıyorsun bu arada geç yatınca. Bende 14 yaşındayım ve hep saat 4 buçukta yatıyorum. Ama düzene sokacam. Okullar açılınca sende sokarsın. Ama hemen istiyorsan saat sabah 11 de kalk.

Yeni konular

Geri
Yukarı