Geceleri korkuyorum

İyi akşamlar, küçüklüğümden beri geceleri hep korkarım özellikle yalnız kaldığım zaman en büyük 2 korkum var. Biri karabasan diğeri ise gece yalnız başına kalmak ne yaparsam yapayım korkuma engel olamıyorum dua okuyorum ama yine de korkuyorum. Yalnız kaldığım zamanlar uyumak istemiyorum ama bir zaman sonra uykuma yenik düşüp uyuyorum. Nasıl korkuma engel olabilirim?
Karabasan falan filan boş iş. Yaşın kaç? Yaşın ilerledikçe zaten korkmayacaksın ister istemez. 16-17 yaşına gel karanlık korkun gider merak etme.

Arkadaşlar, adam demiş ki, geceleri korkuyorum. Siz diyorsunuz ki, sağında solunda melek var. Karanlık, ışığın olmadığı ortamdan başka bir şey değildir dostum.

Komiksiniz hocam! Adam karabasandan korkuyor siz metafizik örneklerle adamı iyice geriyorsunuz. Biri diyor sağında solunda melek var, biri diyor Allah var dua et. Belki ateist adam, belki inançsız nasıl dua edecek. Daha somut daha bilimsel örnekler vererek korkulması gereken bir şey olmadığını ona açıklamak yerine Allah var dua et demek ne demek?

Komiksiniz hocam! Adam karabasandan korkuyor siz metafizik örneklerle adamı iyice geriyorsunuz. Biri diyor sağında solunda melek var, biri diyor Allah var dua et. Belki ateist adam, belki inançsız nasıl dua edecek. Daha somut daha bilimsel örnekler vererek korkulması gereken bir şey olmadığını ona açıklamak yerine Allah var dua et demek ne demek?

Kişi dua okuduğunu belirtmiş. Müslüman olarak varsayılıp bunlar denilebilir bence. Ama yine de nesnel cevaplar vermek en iyisi 👍.

Karanlık sadece cisimlere ışığın ulaşamamasından dolayı gözümüze renk olarak yansımadığından yaşadığımız renk körlüğüdür aslında. Yani basit düşünün, karanlıkta size hiçbir şey olmaz.

İyi akşamlar, küçüklüğümden beri geceleri hep korkarım özellikle yalnız kaldığım zaman en büyük 2 korkum var. Biri karabasan diğeri ise gece yalnız başına kalmak ne yaparsam yapayım korkuma engel olamıyorum dua okuyorum ama yine de korkuyorum. Yalnız kaldığım zamanlar uyumak istemiyorum ama bir zaman sonra uykuma yenik düşüp uyuyorum. Nasıl korkuma engel olabilirim?

Kesin ve net çözüm kendini büyüt ve kendini büyük gör her zaman şu anda üstüme bir şey atlasada yüzünü yamultsam yatırıp zumzumlasam diye düşün ve korkusuz ol korksan bile korkmuyormuş gibi düşün.

Geri
Yukarı