Geceleri korkuyorum

Dua okumak hiçbir işe yaramaz. Sadece okurken vakit kaybetmiş olursun. Belki psikolojik olarak rahatlarsın o ayrı konu. Korkularını yenmek için üzerine gitmen gerekir. Her zaman onların gerçek olmadığını aklına getir.

Bu korkuların üstüne gitmedikçe geçiremezsin, ben bunu küçükken aşmıştım. Geceleri karanlıkta gördüğüm cisimleri hayal gücüm bana korkularıma göre şekillendirerek oyunlar oynuyordu. Ben kalkıp ışığı açıyordum ve aslında onun bir mont olduğunu anladığımda rahatlıyordum. Hatta evin bir yerlerinde saklanan canavarlar olduğu korkusunu da gecenin bir yarısında evi karanlıkta gezerek yenmiştim. Evin her yerini karış karış gezdikten sonra evimde saklanan canavarların olmadığından emin oldum. Aynı şekilde yıkık dökük evlerin içine, alt katlardaki depolara, çatı katlarına da girerek içeride paranormal olaylar dönmediğini fark etmemle birlikte artık mistik korkularım tamamen ortadan kalktı. Hatta arkadaşlarımla RP yaparak geziyoruz bu tarz yerleri, alaya alınca bayağı zevkli oluyor.
Sana söyleyebileceğim tek şey bunun tamamen sende bittiği. Bunların gerçek olmadığını artık sahne arkası görüntüleri izleyerek mi anlarsın bilemiyorum sana kalmış.
Dua et geçer diyenleri de ayrıca tebrik ediyorum arkadaşın korkusunu pekiştiriyorsunuz. Bunların gerçek olduğunu ve soyut bir varlığın onu dua okuduğunda koruyacağına inandırıyorsunuz. İş zaten zorken bir de siz zorlaştırmayın bari.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada kendini rahatlatmayı deniyebilirsin.

Ben korkuyordum üstüne gittim, arada bir uyuyamasamda her gün stres olacağıma birkaç gün en korkunç filmleri izleriz beraber odamda ne varsa, alışırız birbirimize.

Ağabeyim 2 gün önce siccin filmini açtı. 10-15 dakikasını falan ayıp olmasın diye izledim sonra dayanamadığım için kapattırdım. Geceleri korkuyorum ışık açıkken bile gözümü kapattığımda kötü şeyler görüyorum. Dün gece tabiri caizse bayılana kadar uyanık kalıp uyudum (yorgunluktan uyuduğum farkına dalmadan). 14 yaşında böyle korkmam normal mi? Nasıl korkumu yenebilirim?

Üstüne giderek. Kapalı yerlere bir sopayla gidin belki hırsız bulursunuz.

Ağabeyim 2 gün önce siccin filmini açtı. 10-15 dakikasını falan ayıp olmasın diye izledim sonra dayanamadığım için kapattırdım. Geceleri korkuyorum ışık açıkken bile gözümü kapattığımda kötü şeyler görüyorum. Dün gece tabiri caizse bayılana kadar uyanık kalıp uyudum (yorgunluktan uyuduğum farkına dalmadan). 14 yaşında böyle korkmam normal mi? Nasıl korkumu yenebilirim?

Vallahi ben karanlıktan çok korkuyordum. Herkes biliyordu. Bir gün kuzenimle geziyoruz motorla. Mezarlığa götürdü bıraktı beni orada karanlıkta tek başıma eve kadar yürüdüm. Sonra bir daha korkmadım. Korkularının üstüne yürümeyi dene ve o filmde yaşanılan şeyin gerçekte olma olsasılığının ne kadar düşük olduğunu aklından çıkarma.

Vallahi ben karanlıktan çok korkuyordum. Herkes biliyordu. Bir gün kuzenimle geziyoruz motorla. Mezarlığa götürdü bıraktı beni orada karanlıkta tek başıma eve kadar yürüdüm. Sonra bir daha korkmadım. Korkularının üstüne yürümeyi dene ve o filmde yaşanılan şeyin gerçekte olma olsasılığının ne kadar düşük olduğunu aklından çıkarma.
Hocam sizde ne yürek varmış. Ben bu halimle bile gece karanlığında mezarlıkta gezemem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu arada kendini rahatlatmayı deniyebilirsin.

Geri
Yukarı