Geceleri yalnız uyuyamamak

• Konuyu başlatan inept
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 638

inept

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle benim gerçekten çok kötü bir sorunum var. Geceleri tek uyuyamamak uzun süre abimle birlikte yattım ve artık yalnız yatıyorum ama yatamıyorum. Sanki birisi beni izliyormuş gibi hissediyorum. Kalp atışım çok hızlanıyor ne yapabilirim? Ek olarak yaşımda küçük değil.

Öncelikle merhaba.
Yaşınız kaç?
Bu sorunu ne zamandır yaşıyorsunuz?
Psikolojik destek aldınız mı?

Merhaba öncelikle benim gerçekten çok kötü bir sorunum var. Geceleri tek uyuyamamak uzun süre abimle birlikte yattım ve artık yalnız yatıyorum ama yatamıyorum. Sanki birisi beni izliyormuş gibi hissediyorum. Kalp atışım çok hızlanıyor ne yapabilirim? Ek olarak yaşımda küçük değil.

Doğal bir durum. Beyniniz, yalnız olmadığınızı düşündüğünden sürekli uyarı verip tetikte kalmanıza neden oluyor. Işıklar açık uyuyabiliyor musunuz peki? Yoksa açık olsa bile korkuyor musunuz?

Doğal bir durum. Beyniniz, yalnız olmadığınızı düşündüğünden sürekli uyarı verip tetikte kalmanıza neden oluyor. Işıklar açık uyuyabiliyor musunuz peki? Yoksa açık olsa bile korkuyor musunuz?

Küçük bir gece lambam var onu açıyorum ama şöyle bir sorun var ki o ısıktan rahatsız oluyorum ve kapatınca da daha da korkuyorum ısık acıkken yatagım tam odanın ortasında oldugundan ısık açık olsa bile yan yattıgım yerin arkasında beni biri izliyormus gibi hissediyorum hep geçici çözümler üretiyorum örnegin sabaha kadar telefona bakma annem ve babamın odasındaki kanepede yatmak gibi.

Küçük bir gece lambam var onu açıyorum ama şöyle bir sorun var ki o ısıktan rahatsız oluyorum ve kapatınca da daha da korkuyorum ısık acıkken yatagım tam odanın ortasında oldugundan ısık açık olsa bile yan yattıgım yerin arkasında beni biri izliyormus gibi hissediyorum hep geçici çözümler üretiyorum örnegin sabaha kadar telefona bakma annem ve babamın odasındaki kanepede yatmak gibi.

Abin ne için gitti?
Işığın açısını veya parlaklığını değiştirmeyi deneyin.

16 abim gideli 2 hafta oldu ondan beridir psikolojik destek aldım ama bir faydası olmadı.
Hocam psikolojik desteğin ilk adımı kendinizi inandırmaktır. Bende Majör Depresyon var. Depresyona düştüğümü biliyordum ama kendi şeytanlarımla eğlenebildiğim için pek takmadım.

Sinirlenirim hızlı geçer ama bir noktası var ki asla geçmiyor ve çevreme zarar veriyorum. Bir doktora gideyim dedim. İlaç verdi 3 ay kullandım ve sonuç kliniksel olarak iyi ama şeytanlarım gitti. Joker ve Batman gibi ikisi de birbirini sevmez ama her zaman birbirlerini severler birisi kaybolursa diğeri boş kalır Joker'in eğlenecek adama Batman'in kovalayacak adama ihtiyacı var ve ben şeytanlarımla sürekli Joker Batman ilişkisi yaşıyordum. Şeytanlarım ne demek ingilizce "Own demons" olarak geçiyor sevdiğim bir terim.

Ne mi yaptım ilaçları bıraktım ve şeytanlarıma geri kavuştum. Şeytanlarım ilaçların etkisini gördü ve sinir kısmını artık uygulamıyor çünkü Joker'in Batman'e, Batman'in Joker'e ihtiyacı var. Depresyon kötü mü evet başarısız ve yalnız insanlar için çok kötü ama başarılı ve sosyal insanlar için depresyon bir yoldur. "Depresyona girmişim olamaz" demek yerine hayatıma aynı şekil devam ettim, o ilaçların ne kadar rezil olduğunu ve beni ne kadar kısıtladığını gördüğüm için şeytanlarımla daha nazik oynuyorum onlar da gördü onlar da benle nazik oynuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı