GeForce 940MX i5 7200U sistem oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

ahtbkrkv53

Decapat
Daha fazla  
Herhangi bir oyunu oynarken sabit bir FPS'te oynuyorum, fakat 15-20 dakika oynadıktan sonra FPS düşmeye başlıyor.
Örnek vermem gerekirse bir oyunda sabit 200 FPS oynarken 15 dakika sonra 120'ye kadar düşüyor. 1 dakika boyunca 120-180 arası gidip geliyor ve sonra tekrar 200'e sabitleniyor. Başka bir oyunda da sabit 60 FPS oynarken 1 saniyeliğine FPS 30'a kadar düşüyor ve sonra tekrar 60'a sabitleniyor. Ne yapmalıyım?

Not: Termal macun yenileneli 1 hafta oldu ve onunla beraber iç temizliği de yapıldı. Bu sabah format attım ve güncel sürücüleri kurdum.
Sistemim: NVIDIA GeForce 940MX, 8GB RAM, i5 7200U 2,50 GHz Turbo ile 3,1 GHz, 1TB HARDDISK

Son düzenleme:
Hocam aynı sistem bende de mevcut acaba bu oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz.
Warband ve LoL hariç (çünkü bunlarda +120fps oynuyorum) hepsini sabit 60-70 FPS'te donmadan, rahatlıkla oynayabiliyorum. Fakat bu FPS düşmeleri sinir etmeye başladı.

sıcaklık değerlerinden dolayıdır muhtemelen ne durumdalar ?
Hocam sıcaklık değerleri 97 dereceye kadar gördüm. Şöyle ki:
Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Warband ve LoL hariç (çünkü bunlarda +120FPS oynuyorum) hepsini sabit 60-70 FPS'te donmadan, rahatlıkla oynayabiliyorum. Fakat bu FPS düşmeleri sinir etmeye başladı.

Hocam sıcaklık değerleri 97 dereceye kadar gördüm. Şöyle ki: Eki Görüntüle 1061060

Cok fazla temizleyin ve termal bakımlarıni yapin droplar düzelicektir ve FPS düşmeleri.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı