GeForce Now İçin Router Alınır mı?

madmrfrosty

Hectopat
Öncelikle hepinize tekrardan merhabalar, umarım iyisinizdir. Hemen soruma geçeyim, ben GeForce Now diye bir uygulama buldum ama aşağıdaki gibi bir şey istiyor:

"You’ll need to use a hardwired Ethernet connection or 5GHz wireless router."

Şimdi bende ethernet var ama powerline ile bağlanıyorum. Zaten router ile de ping sorunları yaşıyordum. Bunun için 5GHz'lik router alınır mı yoksa hiç gerek yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Varsa kablolu olarak bağlanın router'a.
Zaten stream ederek oynamaya çalıştığınız için araya bir de Wi-Fi'ın oluşturduğu gecikmeyi ve hız kaybını önlemek için 5.0 GHz şartı koymuş.

Eğer aradaki uzaklık fazla ise veya bağlantıyı etkileyecek cisimler varsa 5 GHz'e geçiş yapmanız işleri daha da kötüleştirecektir. Ondan dolayı paranızı güzel bir ethernet kablosuna yatırmanızı öneriyorum.

Zaten Powerline varmış, eğer o da kurtarmıyorsa kablo haricinde hiçbir şeyin pozitif etki yapacağını sanmıyorum.

Eğer aradaki uzaklık fazla ise veya bağlantıyı etkileyecek cisimler varsa 5 GHz'e geçiş yapmanız işleri daha da kötüleştirecektir. Ondan dolayı paranızı güzel bir ethernet kablosuna yatırmanızı öneriyorum.

Zaten Powerline varmış, eğer o da kurtarmıyorsa kablo haricinde hiçbir şeyin pozitif etki yapacağını sanmıyorum.
bence de kablo daha etkili olacaktır ama iki oda mesafesi çok uzun

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı