Router Kaynaklı GeForce Now İnput Lag Sorunu

quantom

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Selam. Evimde 24 MB fiber internet varken GeForce Now test edeyim dedim. Ettim de ama giriş gecikmesi (input lag) olduğunu fark ettim. Bağlantı testi yaptığımda ise cihazım ve router arasında ünlem işareti ve sarı renkle 56 ping olduğunu fark ettim. Sorum şu, eğer kablolu bağlantıyla bilgisayardan bağlasam bu uyarıdan görür müyüm? Kablosuz telefon bağlantısıyla kablolu masaüstü bağlantısı arasında fark edilir bu iyileşme olur mu?

Screenshot_2020-02-11-00-45-14-692_com.nvidia.geforcenow.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Evimde 24 MB fiber internet varken GeForce Now test edeyim dedim. Ettim de ama giriş gecikmesi (input lag) olduğunu fark ettim. Bağlantı testi yaptığımda ise cihazım ve router arasında ünlem işareti ve sarı renkle 56 ping olduğunu fark ettim. Sorum şu, eğer kablolu bağlantıyla bilgisayardan bağlasam bu uyarıdan görür müyüm? Kablosuz telefon bağlantısıyla kablolu masaüstü bağlantısı arasında fark edilir bu iyileşme olur mu?

Eki Görüntüle 499331
Kablolu bağlantı her zaman daha sağlıklıdır değişiklik olabilir.

Kablolu bağlantı her zaman daha iyi olacaktır, fizik şu anda bu yönde gösteriyor. Kablolu ağlar, Acces Point'ler gibi aracılık ile internet girişlerinde bulunursanız PING, yavaşlama olarak size döner.

PING'in en çok yaşanacağı durumlar ise internet trafikleridir, trafikleri kontrol edin ve gereksiz cihazları devre dışı bırakın.

Kablolu bağlantı her zaman daha iyi olacaktır, fizik şu anda bu yönde gösteriyor. Kablolu ağlar, Acces Point'ler gibi aracılık ile internet girişlerinde bulunursanız PING, yavaşlama olarak size döner.

PING'in en çok yaşanacağı durumlar ise internet trafikleridir, trafikleri kontrol edin ve gereksiz cihazları devre dışı bırakın.

Deneyeceğim. Teşekkür ederim

Görürsünüz. Çünkü yan taraftaki tabloya dikkat ederseniz recommended 40ms diye belirtiyor.

Benim ping 40ms altı olduğu için o uyarı çıkmıyor. Zaten 40ms altı gecikme almak için Türkiye'de sayılı altyapılardan birine sahip olmanız gerekiyor.

geforce-now.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı