GeIL Evo X II RAM'ler ASUS ROG STRIX B550-F ile uyumlu mu?

Maximum

Kilopat
Daha fazla  
Linkini bıraktığım RAM'leri almayı düşünüyordum lakin anakartımın "Memory Support" kısmında ilgili belleği göremedim. Bir bakınca birçok popüler belleği de göremedim. O yüzden bir sorun olmaz diye düşündüm ama sizlere de bir danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ürün linki: GeIL 16GB(2x8) Evo X II RGB AMD Edition 3600mhz CL18 DDR4 Ram (GAEXSY416GB3600C18BD)

Anakartın "Memory Support" sayfası: ROG STRIX B550-F GAMING | ROG Strix | Gaming Motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç üreticinin bilgi yerinde sadece B450 var ve 3200'de kullanılmasında izin veriyor. Bence BIOS güncellemeyle şu an 3600'de kullanılıyordur.
Hocam ben de biraz araştırdıktan sonra RAM'in destek listesinde her seri numarası için hangi chipset ile kullanılabildiğini gösteren bir tablo buldum. Tabloda B450, X470 ve X570 anakartla vardı. Sonra öğrendim ki ürün X570 anakartlar çıktıktan sonra ama B550'ler çıkmadan önce piyasaya çıkmış. Muhtemelen B550'lerde gözükmeme sebebi budur.

Ben de size katılıyorum açıkçası, muhtemelen BIOS güncellemesi ile halledilmiştir. Bugün alırım gibi görünüyor. İlginiz için teşekkürler.
Arkadaşlar bir aydır kullanıyorum, herhangi bir sorun yok. Gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz.

Hocam ben de biraz araştırdıktan sonra RAM'in destek listesinde her seri numarası için hangi chipset ile kullanılabildiğini gösteren bir tablo buldum. Tabloda B450, X470 ve X570 anakartla vardı. Sonra öğrendim ki ürün X570 anakartlar çıktıktan sonra ama B550'ler çıkmadan önce piyasaya çıkmış. Muhtemelen B550'lerde gözükmeme sebebi budur.

Ben de size katılıyorum açıkçası, muhtemelen BIOS güncellemesi ile halledilmiştir. Bugün alırım gibi görünüyor. İlginiz için teşekkürler.
Arkadaşlar bir aydır kullanıyorum, herhangi bir sorun yok. Gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz.

Hocam çok uzun bir süre geçmiş ama yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşlemci: i5 11400
Anakart: ASUS Prime H510M-D 3200MHz (OC)
RAM: GeIL 16 GB(2x8) EVO Spear AMD Edition 3000MHz CL16 DDR4

XMP Ayarlarıyla ram hızını 3000' e çekebilir miyim? Bu ram modeliyle ya da bu anakartla herhangi bir sorun yaşar mıyım? Sizce sıkıntı çıkartır mı?

Hocam çok uzun bir süre geçmiş ama yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşlemci: i5 11400
Anakart: ASUS Prime H510M-D 3200MHz (OC)
RAM: GeIL 16 GB(2x8) EVO Spear AMD Edition 3000MHz CL16 DDR4

XMP Ayarlarıyla ram hızını 3000' e çekebilir miyim? Bu ram modeliyle ya da bu anakartla herhangi bir sorun yaşar mıyım? Sizce sıkıntı çıkartır mı?
Ben kendi RAM'lerimi 3533'te kullanıyorum, 3600'e almayı denemedim açıkçası. Şu ana kadar da herhangi bir sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı