Geleceğin insanları bu tarihe tiksintiyle bakacaklar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuda b
Şimdi, benim elimde bir şeye dair kanıt yoksa; o "şeyi" var saymam ne kadar doğru? Bilimsel araştırmalar mevcut, çevresel olaylara tepki veriyor. Fakat acıya ayrıca bir tepki veriyor mu, vermiyor mu gözlemlenemiyor.

Defalarca anlattım, sığırların ozon tabakasına zararı ortada. Kırmızı etin yararlarının yanında zararları da var. Biz ne kadar az yesek de endüstriyel üretimde olan bir hayvana eziyet edilmemesi olanaksız.
Bence olanaksız değil. Sıkı denetimle göz açtırmaması gerekiyor devletin. İnsanların da bilinçli olması lazım.

Hem sığırların ozon tabakasına etkisi mi ne denmişti. Kırmızı et az tüketilir bir şekilde dengesi tutturulsa sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hem kırmızı et sadece ineklerden elde edilmiyor. Koyun, keçiden de elde ediliyor.
Konuda b
Şimdi, benim elimde bir şeye dair kanıt yoksa; o "şeyi" var saymam ne kadar doğru? Bilimsel araştırmalar mevcut, çevresel olaylara tepki veriyor. Fakat acıya ayrıca bir tepki veriyor mu, vermiyor mu gözlemlenemiyor.

Defalarca anlattım, sığırların ozon tabakasına zararı ortada. Kırmızı etin yararlarının yanında zararları da var. Biz ne kadar az yesek de endüstriyel üretimde olan bir hayvana eziyet edilmemesi olanaksız.
Bence olanaksız değil. Sıkı denetimle göz açtırmaması gerekiyor devletin. İnsanların da bilinçli olması lazım.

Hem sığırların ozon tabakasına etkisi mi ne denmişti. Kırmızı et az tüketilir bir şekilde dengesi tutturulsa sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hem kırmızı et sadece ineklerden elde edilmiyor. Koyun, keçiden de elde ediliyor.

Bu yüzden yapay et vb. şeylerin yaygınlaşmasını istiyorum. Organik olarak yemememiz, doğayı rahat bırakmamız lazım. Şahsımca, ete vücudumuzun ihtiyacı olmasa vejetaryen olurum.

Allah onları bizler yiyelim diye yarattı. Onlara eziyet çektirelim diye değil. Bu videodakiler katıksız anladınız.

Doğa açısından gelirsek: Et zararlı

İnsan sağlığı açısından: Et zararlı

Hayvan Hakları : Olumsuz

Tamam anladım madem ki en ufak bir hissiyatınız yok. Etiğe inanmıyorsunuz, kabul. E mantıken de et tüketmek zararlı. O zaman daha neyi savunuyorsunuz. Daha fazla savunarak kendinizi "sadece keyif için yaşayan ve geri kalan hiç bir şey umrunda olmayan" insan yerine koyuyorsunuz. Yapmayın...
Kırmı etin bir sürü faydası vardır. Kırmızı etin faydaları ve zararları neler?
Bu arada Kreatin sadece kırmızı ette var. Düşünmenize yardımcı olur. 😉

Kimse bir şeyi biz yiyelim diye yaratmadı.
Hocam sen hala bunlara laf yetiştirmeye mi çalışıyorsun? Bırak daha bir hayvanın yerine kendini koyamıyorlar seni nasıl anlamalarını bekliyorsun. Onlar yemek istedikleri için daima kendilerini haklı görecekler, onlarla uğraşarak zamanını boşa harcama.

Emin olun önümüzdeki yıllar çok daha kötü olacak, tiksintiyle değil hayranlıkla bakacaklar.

Hayvanlara yapılan bu eziyete karşı olmak ile beraber sizin son cümlelerinize de karşıyım.
Neden fareler korkunç deneylere sokulması önemli bir amaca hizmet ediyor da hayvansal gıda yememiz önemli bir araca hizmet etmiyor?

Burada önemli olan firmalar. Bildiğiniz firmalardan alışveriş yapmalısınız. Bilinçli tüketici olmamız lazım.

İki yüzlü de davranmamak lazım. Pandemi dönemindeyiz ve aşıların testleri çeşitli hayvanlar üzerinde yapılıyor. Ve bu önemli amaç değil mi?
Şimdi senin canın maymundan daha mı kıymetli?

Seni savana ya bırakalım başkan bakalım besin zincirinin en tepesinde kim varmış :) yem olursun yem :))

Biz topluluk halinde yaşayan bir hayvanız. Tek başımıza tabii ki ölürüz. Fakat, elimize bir silah ver ve grup halinde gönder, bak bakalım kim oluyormuş zincirin en tepesinde. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı