Gelecek 3 yılı idare edecek bir sistem tavsiyesi

@Fatihh_ şu konuda mesajlarını okudum bayağı yanlışın var. Sana da birisi söylediyse yanlış bilgilendirmişler bazılarını düzelteyim, senin de işine yarar.

B550 anakart Ryzen 5000 serisi alınmayacaksa şart değil. PCIe 4.0 veri yolu ise şu anki oyunlarda ve anakartlarında eğer VRAM değerleri düşük değilse bir daralma yaşatmıyor, yeni nesil giriş seviyelerinde 4 GB VRAM'li kartlar gelirse duruma bakarız, o zamana kadar B450 yolunda gitmek en temizi.

R5 3500 modelinde SMT bulunmuyor ve 6/6. Oyun için 4/8 3100 (SMT var) daha avantajlı. 3500 ise render için daha ideal. Orada biraz karıştırmışsın.

Güç kaynağına gelirsek TDP artık düşüyor, 6900 XT gibi bir ekran kartının 300W TDP olması bile bambaşka bir olay. Eskisi gibi trafo güç kaynakları ihtiyacı az. Tabii sahte bronz veya sertifikasızların beslemesi iyi olmadığından atıyorum 600w yazsa bile 400-500w besleyebiliyor. Bu ayrı bir konu.

En son dediğini yani 600w ise ve psu kalitesiz ise 500w a düşer cümlesini forumda söylemiştim. Burnumdan getirmişlerdi velet dediler, cahil dediler vs vs. Onun dışında öyleyse haklsın. Değerli yorumun için çok teşekkür ederim :)
@Fatihh_ Dediğin gibiyse o zaman mantıklı seçim yapıp palit marka kaliteli soğutan ekran kartı aldım boşuna kendimi üzmeme gerek yok çoğu kişiden de duymuştum tuf modelinin ısınma sorununu değerli yorumun için teşekkürler
Bu arada kasanın ısınması ve Psu kalitesini vs araştırdım. İnternette özelikle Yotube da onlarca video buldum. Kasa ve psu AİGO markası ve bu marka gerçekten ülkemizde ünlenmese de yurtdışında iyi işler çıkarmış. Bizim kasa Aigo 202 White olarak geçiyor. Dikkatimi çeken şey altta ekte belirttiğim gibi ön tarafta hava boşluğu yer alıyor. Acaba öne 2 ya da 3 fan takabilir miyiz? Tabi ihtiyaç duyarsak. Fikrini öğrenmek istedim. Farklı seri de olabilirler anlamadım bir türlü. Sabredemiyorum.. :)
Screenshot_20201214-131054.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı