Gelin dertleşelim

İstanbul dışına çıktım. Daha yeni 1 saat oldu geldiğim yere vardım. Vallahi annem derdi gidince özliyeceksin diye ben yok derdim. Eve girer girmez özledim. Aklım onlarda kaldı. Nasıl 2 3 ay dayanacağım bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Anksiyete evet LGS'ye 10 gün var ve ben sınavda kriz geçirirsem nasıl baş edeceğim bilmiyorum Allah benim gibilere ve herkese kolaylık versın umarın herkes istediği yere varır.

Ah be derde bak. :) Son 4 yıl içerisinde neler yaşadığımı anlatayım bari bende. Babam ve dayım trafik kazası geçirdi. (Memleketi ziyarete gitmiştik. Çok ciddi bir kazaydı, hemen bizi aramışlardı, kazanın olduğu yere gidince dayımı kan içinde, yerde baygın görmüştüm. Gözümün önünden gitmez.) Halalarımdan birinin yemek borusu yırtıldı, yemek yiyemediği için sürekli enjektör ile sıvı olarak beslendi ve aylarca hastanede kaldı. Dayılarımdan diğeri aylarca hapiste kaldı. Üstüne amcam da yanlışım yok ise 10 yıl cezaya çarptırıldı. Bunlara karşı yarım yamalak bir psikoloji ile yüzleştim. Artık olaylar fazla geldiği için psikolojik destek aldım. Kullandığım anti depresanlar, uyku hapları var. Tüm söylediklerim son 4 yılda gerçekleşti. Yine de olumlu tarafından bakmaya çalışıyor insan. Hani en azından bu haldeyiz daha da kötüsü olabilirdi diye. Ancak böyle teselli edebiliyor insan kendisini.
İyi Forum'lar herkese, umarım kimse yaşamaz böyle olayları.

Üniversite sınavına gireceğim çalışmış olsam da bir heyecan basıyor ve üzülüyorum. Son birkaç aydır psikolojim bozuldu toparlanamıyorum. İntiharı bile düşünme noktasına geldim. Gelecek kaygısı kısaca.

Aile icerisinde gercek goruslerimi 2. kere dusunmeden aciklarsam olebilecegim gercegi, yillardir aklimdan cikmayan intihar ve yasamak icin artik bir amacimin kalmamasi, aile icindeki tartismalar, eskisi kadar mutlu olamamam, aynaya bakmak istememem fakat bunun yaninda eskisine gore daha fazla olanagimin olmasi gibi bayagi sey var. Hayatimi yeterince yasadigimi dusunuyorum bu yuzden bir kac ay icinde foruma uzun zaman girmedigimi anlarsaniz buyuk ihtimalle intihar etmis olurum.

Geri
Yukarı