Genç kitlenin nazi sempatizanlığı

Arkasında joseph goebelss gibi biri varken Hitler'i savunm.

Sizin de insanların sevdiği şeylere karışmanız ümit kesici. Hep genç kuşağı b**lama çabası içindesiniz.

Genç kuşak dediğin 2 sene sonra yaptığı şeylerden utanacaksa veya nazist olacaksa olmasın sene olmuş 2021 savunmanın bile suç sayıldığı nazilerin iyiliğini konuşmamızın ne derecede mantıklı olduğunu tartışmama gerek yok. Tek sorum sana dahi arkadaşım genç kuşak olmadığımı nereden biliyorsun?

Genç kuşak dediğin 2 sene sonra yaptığı şeylerden utanacaksa ve nazist olacaksa olmasın sene olmuş 2021 savunmanın bile suç sayıldığı nazilerin iyiliğini konuşmamızın ne derecede mantıklı olduğunu tartışmama gerek yok. Tek sorum sana dahi arkadaşım genç kuşak olmadığımı nereden biliyorsun?

Bunlara göre genç kuşağın tercihleri: Nazizm ya da komünizm gibi tarihe geçmiş düşünceleri tercih etmek
Aslında genç kuşağın tercihleri: Aklın ve bilimin ışığında refah toplumunda yaşamak

Nazi, nasyonal sosyalist alman işçi partisinin kısaltmasıdır. Naziler alman ırkının diğer ırklardan üstün olduğunu savunur. Sizin bahsettiğiniz o kişiler nazi değildir. Çünkü nazizim germen ırkının üstünlüğünü savunur. Açıkçası bir Türk'ün kendisini alman ırkından daha düşük olduğunu kabul edeceğine inanmıyorum. Sizin bahsettiğiniz nasyonal sosyalist ya da faşisttir.

Hitler'i sevenler, bende dahil olmak üzere, vatansever ve milletsever kişiliğini seviyordur. Alman ırkını yüceltmek için elinden gelen her şeyi yaptı.

Açıkçası Stalin'e insanlar saygı duyuyorsa Hitler'e de saygı duyabilir. Sonuçta stalin de bir katil. Hemde Hitler'den fazla insan öldürdü. Ama Hitler'den bir farkı vardı.
Stalin'in öldürdüğü insanlar yoksullar, Polonya'lı insanlar, troçkist'ler ve troçkist sanılan masum kişilerdi. Bunların yeteri kadar lobisi yoktu. Ama gel gör ki yahudi lobisi Hitler'i şeytan gibi gösterdi. Bu yüzden Hitler'in öldürdüğü yahudi sayısına inanmıyorum.

Şu an Türkiye'de suriyelilere nasıl bir gözle bakılıyorsa o zamanda yahudilere öyle bakılıyordu. Bu yüzden hitler gibi bir katilin çıkmaması çok şaşırtıcı gelmiyor bana.

Ama ne olursa olsun bir canlının yaşamı değerlidir. Yahudiler öldürülmeyipte osmanlı'nın ermenilere uyguladığı gibi zorla göçte ettirilebilirdi en azından. Neyse olmuş bitmiş artık, bize hatalardan ders almak düş.

Nazi, nasyonal sosyalist alman işçi partisinin kısaltmasıdır. Naziler alman ırkının diğer ırklardan üstün olduğunu savunur. Sizin bahsettiğiniz o kişiler nazi değildir. Çünkü nazizim germen ırkının üstünlüğünü savunur. Açıkçası bir Türk'ün kendisini alman ırkından daha düşük olduğunu kabul edeceğine inanmıyorum. Sizin bahsettiğiniz nasyonal sosyalist ya da faşisttir.

Hitler'i sevenler, bende dahil olmak üzere, vatansever ve milletsever kişiliğini seviyordur. Alman ırkını yüceltmek için elinden gelen her şeyi yaptı.

Açıkçası Stalin'e insanlar saygı duyuyorsa Hitler'e de saygı duyabilir. Sonuçta stalin de bir katil. Hemde Hitler'den fazla insan öldürdü. Ama Hitler'den bir farkı vardı.
Stalin'in öldürdüğü insanlar yoksullar, Polonya'lı insanlar, troçkist'ler ve troçkist sanılan masum kişilerdi. Bunların yeteri kadar lobisi yoktu. Ama gel gör ki yahudi lobisi Hitler'i şeytan gibi gösterdi. Bu yüzden Hitler'in öldürdüğü yahudi sayısına inanmıyorum.

Şu an Türkiye'de suriyelilere nasıl bir gözle bakılıyorsa o zamanda yahudilere öyle bakılıyordu. Bu yüzden hitler gibi bir katilin çıkmaması çok şaşırtıcı gelmiyor bana.

Ama ne olursa olsun bir canlının yaşamı değerlidir. Yahudiler öldürülmeyipte osmanlı'nın ermenilere uyguladığı gibi zorla göçte ettirilebilirdi en azından. Neyse olmuş bitmiş artık, bize hatalardan ders almak düşer.

Dostum düşüncen hakkında farklı görüşlerimiz olsa da belli dediğin şeylere katılıyorum insanların stalin gibi bir katile sempatisi olmasını da anlamıyorum bana göre mantık dışı tarihte diktatörler bitmez aynı zamanda katliamlar da bana göre nazilerin bu iğrençliklerin başında gelmesinin sebebi savaşta öncü ve lider oldukları için yapılan propaganda kampanyası ikincil olarak ben zaten Türk gençliğine üstün alman ırkı felsefesi ya da faşizm gibi tarihte çöplüğe dalmış görüşlerini yakıştıramadığım için böyle bir başlık açtım zaten bir kısmı sadece böyle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı