Genç kitlenin nazi sempatizanlığı

Instagram, Reddit gibi gençlerin takıldığı "havalı" platformlarda(ki bu tür tipler Tiktok'u sevmez, ama Instagram'ın Tiktok'a benzediğini bilmez) paylaşılan hareketli ışıklı mışıklı montajlı videolar yüzünden algıları otomatik olarak ona dönüyor çünkü.

En azından ben öyle düşünüyorum. Umarım ciddi değildir tabi ki dediklerim.
Yanlış olduğun düşünüyorum. Montajlı videolar yüzünden demişsiniz, Hitler montajları diğer algı yaratacak montajların sayısının yanında 0 kalır. Yani algı yaratacak kadar çok montajı yok. İnstagram ve TikTok olayı da yanlış çünkü ben İnstagram'da gezerken takip ettiklerim dışında bir şey görmüyorum ama TikTok kullanan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla TikTok ne popülerse onu öneriyor. Yani TikTok'ta kişiyi analiz etme gibi bir algoritma yok her girdiğinde saçma sapan beyin yıkayan şeylerle karşılaşılıyor.

Bazıları ifade özgürlüğüne bağlamış :) arkadaşlar okuduğunuzu nasıl anlıyorsunuz anlamıyorum isteyen kendi kendine yansıtmadığı sürece savunsun benim amacım neden revaçta olduğunu ve sebeplerini sorgulamak sanki çok yanlış bir şey söyledik nazizm uluslararası bir suç hitler de iyilik meleği falan değil isteyen istediğini sevebilir ancak tarihsel mizah düşüncesi ile yapanlar harici söylüyorum ben zaten aklı başında bir insanın hitleri sevmeyeceğini biliyorum amacım gençlere neyin güzel gittiği veya gençlerin neyi sevdiği.

Bazıları ifade özgürlüğüne bağlamış :) arkadaşlar okuduğunuzu nasıl anlıyorsunuz anlamıyorum isteyen kendi kendine yansıtmadığı sürece savunsun benim amacım neden revaçta olduğunu ve sebeplerini sorgulamak sanki çok yanlış bir şey söyledik nazizm uluslararası bir suç hitler de iyilik meleği falan değil isteyen istediğini sevebilir ancak tarihsel mizah düşüncesi ile yapanlar harici söylüyorum ben zaten aklı başında bir insanın hitleri sevmeyeceğini biliyorum amacım gençlere neyin güzel gittiği veya gençlerin neyi sevdiği.

Hitler zekası ile ezer seni ama.

insanları yargılamayı kesin artık. Size ne pp yapıyorsa? Gidip sokakta nazi destekçisi olup şunları öldürelim falan falan derse karışırsınız. Profil fotoğrafından nazi seviciliğini çıkaranı ilk kez görüyorum.
Sadece profil fotoğrafı değil Discord da nazi sunucusu açıp admine führer diyen 13 yaşındaki çocuklar :d

Nazi dediğin zaman akla ilk sarışın, mavi gözlü Alman ırkçılığı, Alman ırkının üstünlüğü ile ilgili şeyler gelir. Senin kavruk Adana'lı, Yozgat'lı arkadaşın Nazilere sempati duysa ne olur, duymasa ne olur?
Zavallıda farkında değil ki sempati duyduğu Nazi Almanyasının olduğu yıllarda Almanya'da olsa başına neler gelecek. He de geç ergenlere.

Geri
Yukarı