Genç yaşta psikologluk yapabileceğim platform önerisi

SeikalR

Decapat
Merhaba, ileride psikoloji okumak istiyorum. Yaşım 16, diksiyonum da çok iyidir. Akıcı bir şekilde iletişim kurabilirim ve benim bu işe yatkın olduğumu düşünüyorum. İleride bu mesleği seçmeyi planlıyorum ama erkenden deneyimlemek istiyorum. Birçok arkadaşımın sorunlarına çözüm oluyorum. Bana dertlerini anlatıyorlar hep ve ben de bir nevi psikologluk yapıp onların sorunlarına çözüm buluyorum, çözüm yolları üretiyorum. Tamamen doğaçlama ve işe yarıyor. Onlar da çok memnun kalıyorlar açıkçası. Ben bu işi tanımadığım insanlar üzerinde de denemek istiyorum. Paralı olmasına gerek yok. Bu işi yapabileceğim bir platform bilen varsa bana söyleyebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden her iletişim kuran psikolog olacağım diyor.
Birçok arkadaşımın sorunlarına çözüm oluyorum. Bana dertlerini anlatıyorlar hep ve ben de bir nevi psikologluk yapıp onların sorunlarına çözüm buluyorum, çözüm yolları üretiyorum. Tamamen doğaçlama ve işe yarıyor. Onlar da çok memnun kalıyorlar açıkçası. Ben bu işi tanımadığım insanlar üzerinde de denemek istiyorum. Paralı olmasına gerek yok.

İletişim kurduğu için değil, yardımcı olmak istiyor.

Bence özel bir platforma ihtiyacın yok. Instagram, Twitter gibi sosyal medyalardan tanıtımını yapıp, yine oralardan mesajlaşabilirsin. Görüntülü olsun dersen de işte Zoom, Discord falan duruma göre bakarsın. Fakat bana kalırsa sen yine de psikologluk yapmak istiyorum deme buna. Her şeyden önce yasal olarak dolandırıcılık sayılabilir, para almasan bile. Onun dışında sonuçta psikoloji bir uzmanlık alanı ve eğitimini alan bilinçli insanların uygulama yapması gerekir. Dert dinleme, sohbet veya dostça tavsiye falan olur senin yapacağın maksimum şey. Buna göre tavsiyene uyan insanlar da kendi sorumluluklarını almış olurlar.

Neden her iletişim kuran psikolog olacağım diyor.

Umarım gözlerinde bir sıkıntı yoktur. Sadece iletişim değil. Arkadaşlarıma yapıyorum. Acaba yabancılar üzerinde de uygulayabiliyor muyum diye test etmek istiyorum. Ek olarak para istemiyorum. Yani böyle gereksiz bir tepkiye gerek bile yoktu. Bir daha okumanı öneririm.

Ergenlerin dertlerini dinlemenin sana hiç bir yararı yok.Yetişkin birinde gerçekten sorunu olan birinde yaparsan anlayabilirsin ve bunu yapabileceğini hiç düşünmüyorum.Sakince bölümünü oku üniversitene git zamanla gelişir her şey.

Umarım gözlerinde bir sıkıntı yoktur. Sadece iletişim değil. Arkadaşlarıma yapıyorum. Acaba yabancılar üzerinde de uygulayabiliyor muyum diye test etmek istiyorum. Ek olarak para istemiyorum. Yani böyle gereksiz bir tepkiye gerek bile yoktu. Bir daha okumanı öneririm.

Dert dinlemek ve çözümlemekte yardımcı olmak her arkadaşın görevidir zaten, kolay bir meslek sanılıyor.

Merhaba, ileride psikoloji okumak istiyorum. Yaşım 16, diksiyonum da çok iyidir. Akıcı bir şekilde iletişim kurabilirim ve benim bu işe yatkın olduğumu düşünüyorum. İleride bu mesleği seçmeyi planlıyorum ama erkenden deneyimlemek istiyorum. Birçok arkadaşımın sorunlarına çözüm oluyorum. Bana dertlerini anlatıyorlar hep ve ben de bir nevi psikologluk yapıp onların sorunlarına çözüm buluyorum, çözüm yolları üretiyorum. Tamamen doğaçlama ve işe yarıyor. Onlar da çok memnun kalıyorlar açıkçası. Ben bu işi tanımadığım insanlar üzerinde de denemek istiyorum. Paralı olmasına gerek yok. Bu işi yapabileceğim bir platform bilen varsa bana söyleyebilir mi? Şimdiden teşekkürler.
Kaş yapayım derken göz çıkartırsın. Valla 4 yıldır tedavi görüyorum ve tam bitmiş değil hastalığım. Ömür boyu bu hastalıkla yaşayacağım. Sen bana nasıl tedavi uygulayacaksin? Bitmeyen bir hastalığımı çözebilir misin?

Birçok arkadaşımın sorunlarına çözüm oluyorum. Bana dertlerini anlatıyorlar hep ve ben de bir nevi psikologluk yapıp onların sorun
Bilip bilmeden insanları kandırma. Tok açın halinden anlamaz. Hele uzman değilsen hiç anlamazsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı