Gençler, kendinize gelin!

İyi de madem fakirsin önünde okumak gibi bir kurtuluş yolu var. Orta direğin ve fakirin tek kurtuluş yolu: okumak!
Bunu diyen çoğu kişi kurtulmak için okuyor zaten . Sen aptal diyerek doğru bir şey yapmadın. Ben okuyorum ve güzel bir ekran kartı görünce 'Fakirin yüzü gülür mu be?' diyorum. Aslında umut çağrıştıran bir söz.
(Aslında fakir değilim, ama bilgisayarın olmadığını düşün, baban da asgari ücretle maaş alıyor. Derslerin çok iyi ve sınıftaki arkadaşların en yeni çıkan oyunları oynayıp tartışıyor, sense 'Fakirin yüzü gülür mü be?' diyorsun. Arkadaşlarınsa aptal mısın okusana diyor. Ne hissederdin?) (Ben örnek verdim, kendim değil.)

Devlet büyüklerini suçladığım kadar en az etrafımdakileri ve kendimi suçluyorum, çalışmadığım zaman kendimi suçluyorum, eğer biz birşeyler becermeye çalışmazsak kimse kurtulmaz bu bataktan, çalışın derken sadece dersi kastetmiyorum, bu bir spor olabilir ya da bir şarkıcıda olabilirsiniz, tek ders değil, tek derse çalışmayın, ders dışında başka bir şeyede hedef koyunki derslerde başarısız olursanız bir şekilde toparlayın ya da ona yönelin, tabi bunu pederden istemesi de var o biraz ayrı bir mesele, mesela bisiklette Freeride ya da rapte Freestyle, bu sana kalmış.

Daima dik durun hocam. Hiçbir zaman linç atmaya çalışanları umursamayın. Umarım böyle yazılar yazmaya devam edersiniz Ellie hocam. Alkışlıyorum.

Duygularıma tercüman olmuşsunuz hocam. Ben de hep böyle düşünürdüm. Bir gün dedim, Furkan yaptığın yanlış. Ağlamakla geçirdiğim süre içinde karşımdaki engelin büyük bölümü halledebileceğimin farkına vardım. Ve ona göre davranıyorum artık.

Dedikleriniz doğru ama hepimiz biliyoruz ki hiç bir zaman o hayal ettiğimiz hayatları yaşayamayacağız. (%90 böyle olacak.)

Hissetmen gereken şey hayat kaliteni arttırmak için gerekli olan motivasyon ve azim. Oyunları oynamaya özenmek ve eğlenceyi düşünmek değil.

Popüler kültür çok kötü bir şey, arkadaşa kimse kötü bir şey yazmadığı için konunun ilk mesajında yazan her şeyi yapan insanlar burada haklısın yazıyor. Ben de burada kahkaha atıyorum. Bunu sen de biliyorsun. @Ellie Williams

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…