Gençler, kendinize gelin!

Dedikleriniz doğru ama hepimiz biliyoruz ki hiç bir zaman o hayal ettiğimiz hayatları yaşayamayacağız. (%90 böyle olacak.)
Kafanıza başkalarının hayatlarını takmayın.

Bir yola benzetin tüm süreci. Yolun başında oturup sonunu düşünmek mi daha iyidir yoksa ulaşmak için yürümeye devam etmek mi?

Herkes kendi dairesini düzeltmeye baksın ve görevini yapsın. Gerisi gelir.

Bir yola benzetin tüm süreci. Yolun başında oturup sonunu düşünmek mi daha iyidir yoksa ulaşmak için yürümeye devam etmek mi?

Değil mi?

Mutluluk bir amaç değildir. Mutluluk, sen o yolda yürürken başına gelenlerdir. Doğru yolu bulursan sonuna ulaşmadan da mutlu olursun.

Popüler kültür çok kötü bir şey, arkadaşa kimse kötü bir şey yazmadığı için konunun ilk mesajında yazan her şeyi yapan insanlar burada haklısın yazıyor. Ben de burada kahkaha atıyorum. Bunu sen de biliyorsun. @Ellie Williams
Popüler kültür değil, sürü psikolojisi.
İlk önce iyi yorumlar geldiği için, benim gibi düşünenler yorum yazmak için cesaretlendi. Çoğunluk iyi yorum geldi.
Başta kötü yorumlar gelseydi, bu sefer de benim gibi düşünmeyenler konuya üşüşecek ve yorum yazmak için arka bulacaktı.

Uyarımı bu yüzden baştan yaptım zaten.

Kafama başka insanların hayatlarını nasıl takmayayım?
Adam benim yaşımda araba alıp ülkesini geziyor, gelecek kaygısı yok, istediğini alabiliyor.
Ben kendimi harap ediyorum ve doktor oluyorum, ardından hayalimde çok değil 300 bin TL'lik araba var. Onu almak için yemeden içmeden 30 ay para biriktiriyorum. O yolda yürümeyi bırak, arabayla gitsen bile maalesef en çok doktor olursun. O bile kurtarmaz seni.

Hissetmen gereken şey hayat kaliteni arttırmak için gerekli olan motivasyon ve azim. Oyunları oynamaya özenmek ve eğlenceyi düşünmek değil.
Ben kimseye çalışmasın demiyorum. Yanlış anlaşıldım herhalde, kurtulmak için yakınmak yerine tabi ki de okumak veya kendini geliştirmek lazım.
Ben arkadaşın bu insanlara aptal demesine kızdım.

Popüler kültür değil, sürü psikolojisi.
İlk önce iyi yorumlar geldiği için, benim gibi düşünenler yorum yazmak için cesaretlendi. Çoğunluk iyi yorum geldi.
Başta kötü yorumlar gelseydi, bu sefer de benim gibi düşünmeyenler konuya üşüşecek ve yorum yazmak için arka bulacaktı.

Uyarımı bu yüzden baştan yaptım zaten.

Adını sen koy işte dediğimi anladın. Technopat'ın son 3 aydır ortamı Facebook gruplarından farksız.

Yeni konular

Geri
Yukarı