Gençler, kendinize gelin!

Kafama başka insanların hayatlarını nasıl takmayayım?
Adam benim yaşımda araba alıp ülkesini geziyor, gelecek kaygısı yok, istediğini alabiliyor.
Ben kendimi harap ediyorum ve doktor oluyorum, ardından hayalimde çok değil 300 bin TL'lik araba var. Onu almak için yemeden içmeden 30 ay para biriktiriyorum. O yolda yürümeyi bırak, arabayla gitsen bile maalesef en çok doktor olursun. O bile kurtarmaz seni.
Senin yaşın kaç bilmiyorum fakat TR'de yaşayıp dediklerinin hepsine hatta daha fazlasına ulaşan birçok insan var. Sadece kafayı kuma gömmeyi veya uzaklara teleskopla bakıp yakınları görmeme huyundan vazgeçmelisiniz.

Zihniyet ve vizyon meselesi olarak düşünüyorum ben bunu.

Sen şu anda yakındın. Ne oldu peki? Ne kattı hayatına? Bugün kendini geliştirmek için ne yaptın mesela? O özendiğin hayatları yaşayan adamların gençleri neler yapıyor ve yapmışlar araştırdın mı?

Önemli olan sorular bunlar. Sadece senin için değil, yanlış anlama. Herkes için soruyorum, herkesin kendisine sorması gereken sorular bunlar.

...gelecek kaygısı yok...
Nereden biliyorsun?
Ben kendimi harap ediyorum ve doktor oluyorum, ardından hayalimde çok değil 300 bin TL'lik araba var. Onu almak için yemeden içmeden 30 ay para biriktiriyorum. O yolda yürümeyi bırak, arabayla gitsen bile maalesef en çok doktor olursun. O bile kurtarmaz seni.
Videoda anlatıyor, adam fabrikadaki koşulları beğenmediği için cesaretleniyor ve kendi işini açıyor. Yolun sonunda fabrika sahibi oluyor. Senin hayalindeki arabaya da biniyordur şimdi. Eee, tek yol doktorluk muymuş? Çalışıp kendine güvenince oluyormuş değil mi?
Kardeşim, söylenmek yerine elinden geleni yap sen. Olmazsa da "Elimden geleni yaptım, olmadı." dersin. Alnın ak olur en azından, ona buna suç atmamış olursun.

Belli yaş için öyle ancak 12 yaşındaki bir çocuk bunları düşünmek zorunda değil.
Ağaç yaşken eğilir. Bazı alışkanlıklar çocukken elde edilir, en taze ve öğrenmeye müsait yaşlar küçük yaşlardır.

Tüm bu isyanın sebebi biraz da sosyal medya fikrimce. Öyle bir algı var ki gençlerimizde yurtdışında güzel olanakları görünce neden benim ülkemde de olmasın yerine yurtdışına taşınmalıyım fikri oluşuyor. Çabalamak yerine kolaya kaçıyoruz kısacası genç kesim olarak.

Neden benim ülkemde de olmasın yerine yurtdışına taşınmalıyım fikri oluşuyor.
Yeterince kendini geliştiremeyen adam yurt dışına çıkamaz. Çıksa bile karnını doyuracak maaş alamaz, bırak araba almayı. Kiraya oraya buraya verir ancak.

Güzel bir dış görünüşünüz, sesiniz veya yeteneğiniz yoksa eğer işveren olmadığınız sürece istediğiniz hayatı yaşamanız imkansız.
Yukarıda dediğim üç şey sizde yoksa istediğiniz kadar motivasyon videosu seyredin bu sadece kendinizi kandırmanızı ve başkası için daha iyi çalışmanız için sizi motive eder.

Nasıl işveren olurum diye soracak olursanız ben de bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı