Gençler, kendinize gelin!

İyi de madem fakirsin önünde okumak gibi bir kurtuluş yolu var. Orta direğin ve fakirin tek kurtuluş yolu: okumak!
Bunu diyen çoğu kişi kurtulmak için okuyor zaten :D. Sen aptal diyerek doğru bir şey yapmadın. Ben okuyorum ve güzel bir ekran kartı görünce 'Fakirin yüzü gülür mu be?' diyorum. Aslında umut çağrıştıran bir söz.
(Aslında fakir değilim, ama bilgisayarın olmadığını düşün, baban da asgari ücretle maaş alıyor. Derslerin çok iyi ve sınıftaki arkadaşların en yeni çıkan oyunları oynayıp tartışıyor, sense 'Fakirin yüzü gülür mü be?' diyorsun. Arkadaşlarınsa aptal mısın okusana diyor. Ne hissederdin?) (Ben örnek verdim, kendim değil.)

Devlet büyüklerini suçladığım kadar en az etrafımdakileri ve kendimi suçluyorum, çalışmadığım zaman kendimi suçluyorum, eğer biz birşeyler becermeye çalışmazsak kimse kurtulmaz bu bataktan, çalışın derken sadece dersi kastetmiyorum, bu bir spor olabilir ya da bir şarkıcıda olabilirsiniz, tek ders değil, tek derse çalışmayın, ders dışında başka bir şeyede hedef koyunki derslerde başarısız olursanız bir şekilde toparlayın ya da ona yönelin, tabi bunu pederden istemesi de var o biraz ayrı bir mesele, mesela bisiklette Freeride ya da rapte Freestyle, bu sana kalmış.

@SideWinder
Zamanında bunun gibi yazılar yazdığım için konuların altına, linç atan çok oldu hocam. Umursamadım, gerçekleri söylemeye de devam ediyorum, edeceğim.

Böyle hayat yürümez. Böyle başarılı olamazsın. Böyle mutlu olamazsın. Ama dinleyen yok.

@Xevanior
Eğitim sisteminin kötü olması hayatında başarılı olamayacağını değiştirmiyor.

@efedesu
Amaç motivasyon değil, aşırı pozitif falan da değil. Gençlerin saçma düşüncelere kapılmamasını gerektiğini söylüyorum.
Herkes asgari ücretten işe başlar. Bunda bir sorun yok. Sorun gençliğinde negatif olan adam hayatı boyunca asgari ücrette çalışır, nedenini başkalarına atar. Pozitif olan adam böyle mi olur?
Daima dik durun hocam. Hiçbir zaman linç atmaya çalışanları umursamayın. Umarım böyle yazılar yazmaya devam edersiniz Ellie hocam. Alkışlıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonunda söylediklerime tercüman olan birileri var internette.

Her saniye ona buna söylenmek, her şeye kulp bulmak, her şeye bahane aramak yerine çalışın, hayatınızı planlayın, kendinize güvenin, hayallerinizin peşinden gidin. Hayatta olumsuzluklar her zaman olacak, bu olumsuzluklar sizi yıldırmamalı. Eleştiri yapmayın demiyorum tabii ki ama her saniye bunları düşünüp, milletin gözüne gözüne sokup kendinizi de milleti de üzmenin bir manası yok. Suyunu çıkarmanın manası yok.

Instagram'da gezerken "bizimki de hayat mı be?" Dediğin zaman hayatın bir anda değişmiyor ya da "dolar çok yüksek ya!" Deyip Sosyal'de 10 tane konu açtığın zaman bir anda ülke kurtulmuyor. Bunları düşünüp kendini strese sokacağına "bu durumdan nasıl kurtulabilirim?" Ya da "ileride bu olumsuzluklardan etkilenmemek için ne yapmalıyım?" Diye düşünün.

Tüm gün bilgisayar/telefon başında oturup ona buna sallamaktan, her şeye söylenmekten başka bir işe yaramayan insanların peşine takılmayın! Çalışın, çabalayın, en azından bir şeyler üzerinde kendinizi geliştirin ki geleceğiniz parlak olsun. Ülkede ya da çevrenizde oluşan hiçbir olumsuzluk, sizin geleceğinizi değiştirmeyecek. Geleceğinizi değiştirebilecek tek etmen tamamen sizsiniz!

Önceden de çok linçlendim, isterseniz şimdi de linçleyebilirsiniz. Gerçekleri açıklamakta inat ettiğim için linç yiyeceksem, istediğinizi söylemekte de özgürsünüz, umrumda değil.

Duygularıma tercüman olmuşsunuz hocam. Ben de hep böyle düşünürdüm. Bir gün dedim, Furkan yaptığın yanlış. Ağlamakla geçirdiğim süre içinde karşımdaki engelin büyük bölümü halledebileceğimin farkına vardım. Ve ona göre davranıyorum artık.

@Hirok ölelim o zaman direkt, niye yaşıyoruz?

Bu durumlar bir anda değişebilecek şeyler değiller. İsyan etmeyin demiyoruz, isyan edin ama "Abi, ne yapsam olmayacak o yüzden hiçbir şey yapmıyorum." demeyin.

Durum vahim ama ağlamak bir çare oluşturmuyor. Elinizden geleni yapın, olmazsa da "Abi, elimizden geleni yaptık. Olmadı ne yapalım." dersiniz.
Dedikleriniz doğru ama hepimiz biliyoruz ki hiç bir zaman o hayal ettiğimiz hayatları yaşayamayacağız. (%90 böyle olacak.)

Bunu diyen çoğu kişi kurtulmak için okuyor zaten :D. Sen aptal diyerek doğru bir şey yapmadın. Ben okuyorum ve güzel bir ekran kartı görünce 'Fakirin yüzü gülür mu be?' diyorum. Aslında umut çağrıştıran bir söz.
(Aslında fakir değilim, ama bilgisayarın olmadığını düşün, baban da asgari ücretle maaş alıyor. Derslerin çok iyi ve sınıftaki arkadaşların en yeni çıkan oyunları oynayıp tartışıyor, sense 'Fakirin yüzü gülür mü be?' diyorsun. Arkadaşlarınsa aptal mısın okusana diyor. Ne hissederdin?) (Ben örnek verdim, kendim değil.)
Hissetmen gereken şey hayat kaliteni arttırmak için gerekli olan motivasyon ve azim. Oyunları oynamaya özenmek ve eğlenceyi düşünmek değil.

Popüler kültür çok kötü bir şey, arkadaşa kimse kötü bir şey yazmadığı için konunun ilk mesajında yazan her şeyi yapan insanlar burada haklısın yazıyor. Ben de burada kahkaha atıyorum. Bunu sen de biliyorsun. @Ellie Williams

Geri
Yukarı