Türkiye'de Satılan Bütün Bilgisayarların Oyun Bilgisayarı Olması

Waifu Impact

Kilopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1526212193
Şimdi başlık biraz tuhaf ama ben onu açıklayayım. Arkadaş nedense Türkiye'de satılan bütün bilgisayarların başında; oyun makinesi, oyun bilgisayarı, oyun kasası gibi şeyler yazıyorlar. GT 420'ye sahip olan bir PC ile GTX 980'e sahip olan bir PC'yi yarıştırıyor bu 'oyun bilgisayarını' satanlar. Nedir arkadaş bu? Hayır merak ettiğim şey bu diğer ülkelerde de var mı? Ki bence yoktur.

Türkiye'de ki bilgisayar pazarı "Oyun" terimine göre ilerliyor. Eğer orada oyun geçmiyorsa (ki atıyorum 5960X, 980Ti SLI vs. var) bil ki o sistem kötüdür, çöptür, arızalıdır, kazıktır. Ama RAM'i pohpohlayıp, ekran kartını VRAM'i bol, ucuz bir model alıp, anakartı çöp, işlemcinin frekansı çoksa direk çak gitsin oyun bilgisayarı diye. Ama bunun altında yatan en büyük sebep: Cahillik.

Her türden amaç için bilgisayar alınırken eleme yönteminde (çok giriş seviyesi cihaz alınmayacak, bi 5 yıl götürecek ise) orta düzey bir oyun bilgisayarı özelliklerine bakarak karşılaştırma ile Notebook veyahut Desktop toplanabilir. Ben de aynı yöntem ile Notebook eliyorum. Kullanacak kişinin ihtiyacını bilirseniz eğer bu eleme yöntemi çok basit bir yöntem oluyor.

Ve üzülme, bu tek bizim ülkemize has değil. Her ülkede var böyle bakkallar...

Bakınız: Anakart Bileşenlerinin Performansa Etkisi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası "sözde oyun PC'si" alanların çoğuna da acımıyorum, adama öneri yapıyorsun enayi durumuna düşüyorsun. "Ben o paraya 4 GB'lik ekran kartı olan PC alırım diyor" 2 ay sonrada pişmanlıkla telefonla aramalar yardım istemeler...
Ekran kartının GB'ı fazla olunca daha iyi zannediyorlar :ROFL: Acıdım doğrusu.

Geri
Yukarı