Gençlerin yüzde kaçı yurt dışında yaşamak istiyor ve neden?

Gençlerin yüzde kaçı yurt dışında yaşamak istiyor ve neden

• Oy verenlerin toplamı
    145
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fırsatı kendi gayretiyle yakaladı diyelim, eskiden bu tür hızlı bir haberleşme yoktu ve karışıklılar olduğunda bu kadar hızlı iletilmiyordu, buradan ne demek isteidğimi anlayabilirsiniz.

Çağa ayak uydur o zaman kardeşim.
Günümüzden 100 sene önceye bakıp ben de yapardım demek kolay.
Kolaysa şimdi yap.

Herkes kaçıp gitme derdinde şaka gibi.
Yemin ediyorum 100 sene önce verilen şu canlara yazık herkes kendi keyfinde kimse ülke derdinde değil.

Size kızmıyorum aslında bencil yetistirildiniz Vatan sevginiz yok.

Hiçbiriniz ne Atatürk'ü ne Fatih'i haketmiyorsunuz.

Tek tek yazmak istemiyorum. Devlet bizi desteklemiyor diyen arkadaşlar başkasına oy verin lütfen. Zor değil. 2-3 sene kaldı şurda.

Ülkeden gitceğinize düzeltmek için çaba gösterin. Öyle gitcem hüü demekle olmuyor her şey. Ha gidecem derseniz, kapı orada. Ne kahramanlar ne insanlar gördü bu vatan. Siz gidersiniz başkası gelir.
Düzeltmek için, ilk koyun halkı düzeltmek lazım, sonra hükümeti adam etmek lazım, bilirsin kendisi tam bi' Papaz.

Alanında başarılı, belki gelecekte mühim icraatlara imza atacak gençler Almanya'ya, Amerika'ya, Japonya'ya gitmek zorunda kalıyor ve başarıları o ülkeye fayda sağlıyor. Eğer bu işe bir çözüm bulunmazsa 20-30 yıl sonra yurtta tamamıyla aptal bir gençlik olacak. Ne acı.

Yurtdışında yaşama istemelerinin sebebi daha kaliteli okullarda kendilerini yetiştirmek istemeleri, gitmek istedikleri yerlerin iş konusunda ekonomik konularda sıkıntı yaşamamak istememeleri gibi nedenler.
Koyunlara bir şey anlatamazsanız. Ropartajda gördüm. Kadına soruyolar diyor ki mitinglerin yapılmasını doğru buluyor musunuz ? Hayır diyor. Erdoğan yaptı ama diyor. Kadının cevabı : He Erdoğan yaptıysa sıkıntı yoktur ozaman doğrudur.

Çağa ayak uydur o zaman kardeşim.
Günümüzden 100 sene önceye bakıp ben de yapardım demek kolay.
Kolaysa şimdi yap.

Herkes kaçıp gitme derdinde şaka gibi.
Yemin ediyorum 100 sene önce verilen şu canlara yazık herkes kendi keyfinde kimse ülke derdinde değil.

Size kızmıyorum aslında bencil yetistirildiniz Vatan sevginiz yok.

Hiçbiriniz ne Atatürk'ü ne Fatih'i haketmiyorsunuz.
Diyorum arkadaşım. Kapı açık bay bayyy ülkeyi bunlar değil sen ben düzelteceğiz evelAllah. Bunlarda vatan sevgisi diye bir şey yok. Tek istedikleri bir araba, bir playstation tamam ohh.

Evet maalesef ülkedeki gençlerin çoğu yurt dışı hayali kuruyor fakat esas nedenler, nedir merak ediyorum ( ben şahsen ekonomik dedim )
Burada mutlu değilim. Herkes en basit konuda kutuplaştırılmış ve sürekli bir tartışma hatta kavga halindeler. Ben bile bu kutuplaşmadan nasibimi almışım. Tuttuğum takım için başka bir takım taraftarı ile saatlerce tartışabilirim ama bu normal değil ve ben aslında daha sakin bir hayat istiyorum. Bunu istememin asıl sebebi ise bu kutuplaşma sonucu kendimi çok yaşlanmış hissediyorum ama daha yaşayacak çok şeyim var.

Tek tek yazmak istemiyorum. Devlet bizi desteklemiyor diyen arkadaşlar başkasına oy verin lütfen. Zor değil. 2-3 sene kaldı şurda.
2-3 sene kaldı diye diye ülke bitti. Bu iktidar yıllardır çok iyi şeyleri seçim malzemesi olarak gösterdi ve "cahil" insanlardan oy kopardılar. Sonra bu durumdayız.

Maalesef, yazıp yazıp siliyorum. Her türden insanın olduğu bu forumda ne kadar kelimelerimi seçip konuşmaya çalışsam da linç yiyeceğim :D .
Yukarıda 'oy kullanmaktan başla' diye bir cümle geçmiş, arkadaş sanırım senelerdir farkında değil ülkenin, veya kendisi yurtdışında falan yaşıyor :D . Şöyle söyleyeyim, bu ülke koyun dolu olduğu sürece hiç bir şey değişmeyecek, senelerdir iktidar aynı ve böyle de devam edecek. Yakında babadan oğula sistem gelirse şaşırmayın :D .
Bu arada, tabii ki doğup büyüdüğüm ülkeyi ben de seviyorum. Çok seviyorum hem de. Fakat bakış açımızı genişletmek gerekir, değil mi? Şu an gitmem diyenler de var, kendini ne kadar geliştirirsen geliştir, maalesef Türkiye'de önün hep kapalı kalacak. Yaptığın meslekten bıkacak duruma bile gelebilirsin ne kadar başarılı olsan da.

Neyin çabası? Çaba gösterenler şu an işsiz dolaşıyor. Yeterli imkanlar yok. 20 senedir böyle bu ülke ve hala düzelmedi. Adalet desen yok. Neresi düzelir bu ülkenin?
20 Sene önce mükemmel miydik? Yani AKP iktidara gelmeden önce her şey çok mu iyiydi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı