Gençlerin yüzde kaçı yurt dışında yaşamak istiyor ve neden?

Gençlerin yüzde kaçı yurt dışında yaşamak istiyor ve neden

• Oy verenlerin toplamı
    145
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diyorum arkadaşım. Kapı açık bay bayyy ülkeyi bunlar değil sen ben düzelteceğiz evelAllah. Bunlarda vatan sevgisi diye bir şey yok. Tek istedikleri bir araba, bir playstation tamam ohh.
İyi git çöplükte yaşa ozaman. Evlenince çocuklarına çöp yedirirsin. Çöp toplarsın. Ben de belki seni görür sadaka veririm ?

Çağa ayak uydur o zaman kardeşim.
Günümüzden 100 sene önceye bakıp ben de yapardım demek kolay.
Kolaysa şimdi yap.

Herkes kaçıp gitme derdinde şaka gibi.
Yemin ediyorum 100 sene önce verilen şu canlara yazık herkes kendi keyfinde kimse ülke derdinde değil.

Size kızmıyorum aslında bencil yetistirildiniz Vatan sevginiz yok.

Hiçbiriniz ne Atatürk'ü ne Fatih'i haketmiyorsunuz.
Hocam her başa gelen işini doğru düzgün yapmak zorunda ama biz geleceğe yatırım yapmıyoruz.

Çağa ayak uydur o zaman kardeşim.
Günümüzden 100 sene önceye bakıp ben de yapardım demek kolay.
Kolaysa şimdi yap.

Herkes kaçıp gitme derdinde şaka gibi.
Yemin ediyorum 100 sene önce verilen şu canlara yazık herkes kendi keyfinde kimse ülke derdinde değil.

Size kızmıyorum aslında bencil yetistirildiniz Vatan sevginiz yok.

Hiçbiriniz ne Atatürk'ü ne Fatih'i haketmiyorsunuz.

Ülkeme bir şey demedim, size de bir şey demiyorum, benim sözüm devlete, devlet bu ülkeyi öldürmekte yoksa her ülkenin geçmişinde kanlı olaylar var özellikle Avrupa ve Amerika'da, inanın en az sizin kadar Tarih biliyorum ve neredeyse tüm ülkelerin kanlı tarihi hakkında ciddi bir bilgiye sahibim ancak bizimki daha diri olmasına rağmen direk olarak o yaraya tuz basılmakta devlet tarafından.

Koyunlara bir şey anlatamazsanız. Ropartajda gördüm. Kadına soruyolar diyor ki mitinglerin yapılmasını doğru buluyor musunuz? Hayır diyor. Erdoğan yaptı ama diyor. Kadının cevabı: He erdoğan yaptıysa sıkıntı yoktur o zaman doğrudur.

Kafanın içinde neler yaşıyorsun anlamıyorum.
Neden herkese aktroll damgası yapistiriyorsun?
En içten dileklerimle bu ülkeden gitmen için sana şans verilmesini diliyorum dostum.

Tek tek yazmak istemiyorum. Devlet bizi desteklemiyor diyen arkadaşlar başkasına oy verin lütfen. Zor değil. 2-3 sene kaldı şurda.
Hiç sokak ropörtajı izledin mi ? İzleme gerçi kanser olursun. Çocuk işsizim diyor iş beğenmiyorsunuz diyor 40 yaşında emekli olup devletin kaymağını yiyen yaşlılar.

29 yaşındaki lisans mezunu arkadaşıma gelen iş teklifi şu şekilde:

Bir araç fabrikasında işçi,

3 ay sözleşme sonra uygun görülürse 2+2 olarak sözleşme

İlk 15 gün tatil yok sonra 1 gün tatil ve bir 15 daha çalışacak,

Sonraki ay haftada 1 tatil+sürekli mesai olabilir

Verecekleri maaş 3 bin lira.

İş var gençler iş beğenmiyor evet. Köle olmak istemiyor gençler.

Tek tek yazmak istemiyorum. Devlet bizi desteklemiyor diyen arkadaşlar başkasına oy verin lütfen. Zor değil. 2-3 sene kaldı şurda.

2 sene daha devam edelim değil mi? Bu şartlar altında bunu demek istiyorsun? Türkiye yarın Avrupa birliğine girse. Ülkede en az 15 milyon insan göç eder. Bu cahillerle birlikte yaşamak istemiyorum diye.

Kafanın içinde neler yaşıyorsun anlamıyorum.
Neden herkese aktroll damgası yapistiriyorsun?
En içten dileklerimle bu ülkeden gitmen için sana şans verilmesini diliyorum dostum.
En basitinden neden MEB bakanının kızı Yurt dışında kardeşim açıkla ozaman bana. Madem bu kız türk değil mi ne işi var hemen gelsin.!

Ülkeden gitceğinize düzeltmek için çaba gösterin. Öyle gitcem hüü demekle olmuyor her şey. Ha gidecem derseniz, kapı orada. Ne kahramanlar ne insanlar gördü bu vatan. Siz gidersiniz başkası gelir.
50 yıldır aynı cümleler kuruluyor ama sürekli aynı senaryo yaşanıyor.

Tatava yapmatın kuru boş milliyetçi arkadaşlarım. Biz de elbette vatanımızda yaşamak isteriz ama sizin gibi davrana davrana gençliğiniz heba oldu. Vatanda kalmak istemek Atatürkçülüğe Osmanlıcılığa Atacılığa başvurulur olmuş. Ne garip.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı