General Mobile almayın

General Mobile almayı düşünüyorsanız hata yaparsınız.
Ben de GM5 Plus D modeli var ve sorunları bunlar:

Dayanıksız.
Telefonun şarjdayken şarjı bitiyor.
Hala Android 9 güncellemesi almadı.
Oyun performansı rezalet.
Isınıyor, tutamayacak kadar.
Çok yavaş çalışıyor.
Kamerası çöp.
Şarj soketi bozuk, şarj olmuyor.
Root atması zor. (TWRP falan çok uğraştırıyor.)
Bluetooth çalışmıyor.
Pil tasarrufu modu hiçbir işe yaramıyor.
Pil ömrü çok kısa.
Şarj olması çok uzun sürüyor, 8 saatte %70 doldu düşünün.
Hoparlör dandik.
Ses seviyesi az.

Yani bir bozulursa elinizde kalır, almayın aldırtmayın.
Milli diye gözünüzü boyuyorlar, sadece logo bastırılmış Çin malı telefon.

Tertemiz kullandım, sadece 1 kere düşürdüm ekran paramparça. Bu arada Discovery modeli daha iyi çalışıyor. Benim üst komşum S7 Edge kullanıyor ve doğru düzgün hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadı. Savunmayın işte, çöp telefonlar çıkartıyorlar.

Ben GM 5 Plus'da S7 Edge'de kullandım. Cihaz savunmuyorum. Düşüş işi şans işidir. S7 Edge pembe çizgi çıkarıyor bu da şans işi. Custom ROM ile hala kullanılabilir bir cihaz bence GM 5 Plus.

Tertemiz kullandım, sadece 1 kere düşürdüm ekran paramparça. Bu arada Discovery modeli daha iyi çalışıyor. Benim üst komşum S7 edge kullanıyor ve doğru düzgün hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadı. Savunmayın işte, çöp telefonlar çıkartıyorlar.

GM 5'i ciddi anlamda hor kullanmıştım. Düşmeler, yamulmalar, ekran çizilmeleri... Bir kere Type-C bir kere de anakartı bozuldu. İkisinde de Telpa ücretsiz değişim yaptı. 2.5 sene kullandım 750 TL'ye aldığım bir telefona göre gayet iyiydi bence. Ben GM 5 Plus aldığım zaman LG G4 1600 TL falandı. Samsung muadilleri ise çok daha pahalıydı... Telefon şans işi.

Hani markayı savunmak için değil, telefonları ortalama kalitenin altında zaten, ama konuda yazılanlar bana anlamsız geliyor... 750 - 800 TL'ye bulunabilen bir telefondu bu ya, 2016 ve 2017'de... :D 750 TL... :D Hani bir insan 750 TL'ye aldığı bir telefondan ne bekleyebilir ki. :D

Benim de GM 5 Plus kullanırken birçok sorunum oldu, özellikle son zamanlarında. Batarya, dokunmatik, ekran, ısınma... Ama sonuçta telefonu ne kadara aldığım belli yani... :D

Son düzenleme:
GM'nin yaptığı en iyi telefon Discovery'dir. Gerçi o da sadece marka basmaktı. Bir de Stock ROM'u üzerindeki birkaç küçük oynama, yani GM yapımı olduğu söylenemez. Ama en iyi ROM modifiyeleri bu cihazda yapılıyor gönlümde. 7 yıldır çalışması tuhafıma gidiyor. Yedek telefon olarak iş görür. Kalan diğer GM cihazları sevmiyorum. Soket sorunu vardı bir de Discovery'de.

Yeni konular

Geri
Yukarı