General Mobile 4G Alınır Mı?

Bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Kötüleme amacım yoktur.
Telefonu yaklaşık 4 senedir kullanıyorum ve boş vaktimi böyle bir inceleme ile doldurmak istedim.
Telefonu alırken tek ihtiyacım olan arama yapması, Instagram falandı. Kendi telefonum bozulmuştu ve kasası güzel gözüken en ucuz telefonu almıştım. Oyun da oynuyordum tabi ama telefon benim için oyun aracı değildi. Oyun kısmını bu yüzden kısa keseceğim. PUBG tarzı oyunlar kesinlikle oynatmıyor. Bir de telefon eskimiş gibi düşünelim. 4 sene önce ne vardı? GTA çakması Vegas Gangsteri diye bir oyun. Oyunu açmıyor bile. Anca Clash Royale oynarsınız. O da kasarak. Kısaca oyunlarda berbat bir telefon. Şimdi kasasını incelersek arka kapak deri gibi gözükse de plastik. Hem de en kalitesiz plastikten. Kamera konusunda mercek olsun, çerçeve olsun, aldığım ilk gün o siyah çerçeve bembeyaz çizgilerle doldu. Bozuk para vs. Kamera kalitesine bakarsak ya 4:3 13MP ya da 16:9 0,9MP fotoraf kalitesi ve bekle bekle gelmeyen o odaklanma süreleri tamamen berbat. Ön kameraya bakarsak orada da 4:3 4,9MP veya 16:9 0,9MP görüyoruz Çok söze gerek yok gibi. Ekran Amoled falan değil. Resimler berbat gözüküyor. 1280x720p ekrana sahip. Pil 2500mAh/9.5w. Bana bile zor yetiyorken oyun oynayan birine kesinlikle yetmez. Telefon en son aldığım güncellemeden sonra 7.1.1 sürüme sahip oldu. Yeterli bir seviye uygulama performanslarına gelirsek Instagram kullanmak işkence. Her açılışta bir donma, her girdiğiniz yerde çökmeler ve bu aldığım 2-3. aydan sonra olmaya başladı. 4 yıldır dayanıyoruz bir şekilde. Telefon tasarımına dönersek hoparlör ve mikrofon altta ve herhangi bir video izlerken elinizin üstüne denk gelecek şekilde sesi engelliyor. Mikrofon desek 2. senesinde bozuldu ve iletişimi mesaj yoluyla sağlamam gerekti. Şarj girişinde telefon ilk alındığından beri son derece yavaş şarj ediyor ve elde kullanırken kablo hep çıkıyor. Sağlam durmuyor. Ses açma kısma ve güç tuşları zaten pert. 2. senesinde falan düştüler. Kolay kolay ekran açılmıyor. Ses kısma açma hiç olmuyor. Anca son zamanlarda çıkan Google asistan açıp kısabiliyor. Ekrana gelirsek Gorilla Glass falan yazmışlar. İsmin havasına bakmayın hayatımda ilk defa yatağa attığım telefonun çatlamasına şahit oldum. Hayır bak yerde falan yatmıyorum, mis gibi yumuşacık yatak. Telefon bu yatakta kırıldı. Daha fazla konuşmak istemiyorum çünkü aklıma pek bir şey gelmedi. Telefonu veya markayı kötülemek gibi bir amacım yok ama tüm bu sorunlar sadece benim başıma gelenler ki diğer kullanıcılar kim bilir neler yaşadı. Sonraki telefonumu da muhtemelen üstüne 1000TL daha atar Huawei falan çekerim, kafa rahat. Daha da kullanmam General Mobile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 4 yıldır kullanıyorum sadece güç tuşu ve ses tuşları kırıldı onun dışında bir sorun yok ama dediğin gibi kamerası falan berbat. Bu telefonu sadece sosyal medyada kullanırsan iş yapıyor başka türlü alınmaz.

Ben de yaklaşık 2-3 yıldır kullanıyorum ve samimi söylüyorum çok memnunum. Bir kere PUBG oynatmıyor, Clash Royale de de kasıyor demişsiniz ama ben yeri geldi PUBG de oynadım(Bazı yerlerde aşırı kasıyor yalan yok) yeri geldi Clash Royale de oynadım(Bak bunda hiç kasma olmuyordu yağ gibi akıyordu) ve bir sıkıntısını görmedim. O zamanın fiyatına göre iyi telefondu bence. Kamera konusunda da keza 600 TL'lik bir telefondan ne beklenebilir? Ekran konusunda size sonuna kadar katılıyorum cidden berbat bir ekranı var. Hadi az çok bir şey göstersin diye parlaklığı açıyorsun ama ondada çok şarj yemeye başlıyor. Birde garip bir ekranı var, parlaklığı açınca yine göremiyorsun ama saçma bir şekilde gözünü almaya başlıyor. Garip yani. Onun dışında çerçevesi falan soyulmadı benimkinin, şarj yeri de öyle hiç bir problem yaşamadım. Tek yaşadığım sorun güç tuşunun bazen çift basmasıydı onuda garanti kapsamında hallettim. Bilmiyorum tarafsız yazmaya çalışıyorum ama cidden fiyatına göre ben çok memnun kaldım. Sizin söylediklerinizin çoğunu ben hiç yaşamadım. Özellikle de kasma konusunda hiç problem yaşamadım. Saf Android olmasından kaynaklı mıdır nedir bilmiyorum ama aldığımdan beri yağ gibi akıyor telefon. Çok ama çok nadir kendi kendine yeniden başlıyor e oda olur o kadar diyorum. Sonuçta GM, çok da bir şey beklememek lazım. 🙂

Bende telefon bakıyordum. 2.elde uygun fiyatlı bu GM. Ben 400-550 arasına bulmuştum.

Hemen o ay telefon lazımdı. Ya GM 4G, ya da Samsung'un o fiyatta telefonları. Ama arkadaşımda Xperia Z2 vardı. Resmen telefona bittim. Arkası cam, Sony yazısı, deklanşör falan. Baya hoşuma gitti ama Z2 bayağı eski. Onun yerine M4 ve M5'lere baktım. M4 = Z2, M5'de Z3'ün kırpılmış sürümü olduğu için M5'lere artık alıcı gözü ile bakmaya başladım.

Şuan Xperia M5 kullanıyorum. Kamera güzel. Telefon bile güzel gözüküyor.

Şuanlık tek sorunum, Stamina (Güç tasarruf modu) olmadan şarjı pek gitmiyor. Mâlum 2500 MA bir batarya var. Stamina açınca ekrandan kısıyor. Dışarıda Ekran olunmayacak gibi değil ama rahat olmuyor. Stamina kapatıp işimi hallediyorum. İşim bitince tekrar açıp öyle koyuyorum cebe.

Benim başımdan geçenler bunlar. 2.el düşük fiyata alacaksanız sıkıntılı modelleri direk eleyin. İnceleme izlemeyin. %90'ı övüyor. Kullanıcı incelemelerini okuyun :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı