Geniş SSD Seviye Listesi

Maalesef yok. Akasa'nın uygun fiyatlı şu soğutucusunu alabilir;
Veya Heatsink'li bir SSD bakabilirsiniz.
İzlediğim testte 80 dereceye heatsinksiz ulaşmış, heatsink ile 70 dereceyi görüyor maksimum. Ki diğer kullanıcılar maksimum 60 derece görüyor bu testi anlayamadım, düşündüğüm kadar sıcak değilmiş. Teşekkürler.

Maalesef yok. Akasa'nın uygun fiyatlı şu soğutucusunu alabilir;
Veya Heatsink'li bir SSD bakabilirsiniz.
hocam merhaba laptop um eski hızlansın istiyorum en uzun ömürlü vs hızlı ssd ne önerebilrisiniz? samsung mu yoksa seagate barracuda mı? samsung turbowrite sorun oluyor mu ya da yavaşlamalar bilgilenidiebilirseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, 2 gündür uğraştığım SSD listesini sonunda bitirebildim. Şu meşhur "ssds" adındaki e-tabloyu ülkemize uygun olacak şekilde tasarladım.
(Ülkemizde bulunmayan modelleri çıkardım, birkaç model ekledim, bilgi kirliliği olduğunu düşündüğüm kategorileri kaldırdım vs.)

Bu liste sayesinde SSD'ler hakkındaki temel bilgilere kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ülkemizde satılan SSD'ler hakkında genel bilgileri barındırıyor. Çok detaylı bilgi eklemem mümkün değildi, ama merak ettiğiniz bir SSD hakkındaki temel bilgileri öğrenebileceğiniz tarzda bir şey oldu. TBW, IOPS ve detaylı bilgiler için ürünlerin sitesini veya incelemelerini ziyaret etmeniz gerekecek. Bu değerler modelden modele değiştği için sığdırmam pek mümkün olmazdı.

Okuma yazma hızları her modelin en yüksek depolamaya sahip halinden baz alındı. NVMe SSD'lerde depolamaya göre IOPS, okuma yazma hızları değişiklik gösterebiliyor.
Soru işareti bıraktığım kısımlarda güvenilir bir bilgi bulamadığım anlamına geliyor, merdiven altı ürünlerin bilgilerini bulmak zor oluyor. Eğer siz biliyorsanız beni de bilgilendirirseniz sevinirim, düzenlerim.

Link:
SSD Listesi - Astroscott
Şimdilik liste böyle, yakın zamanda kontrolcü niteliklerini ve birkaç şeyi de ekleyip oldukça detaylı bir liste haline getireceğim. Umarım yardımcı olmuştur.

Listede CS 900 için hiçbir şey yazmamışsınız fakat bazı yerlerde okuma yazma hızları düşük deniyor.

Merhaba arkadaşlar, 2 gündür uğraştığım SSD listesini sonunda bitirebildim. Şu meşhur "ssds" adındaki e-tabloyu ülkemize uygun olacak şekilde tasarladım.
(Ülkemizde bulunmayan modelleri çıkardım, birkaç model ekledim, bilgi kirliliği olduğunu düşündüğüm kategorileri kaldırdım vs.)

Bu liste sayesinde SSD'ler hakkındaki temel bilgilere kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ülkemizde satılan SSD'ler hakkında genel bilgileri barındırıyor. Çok detaylı bilgi eklemem mümkün değildi, ama merak ettiğiniz bir SSD hakkındaki temel bilgileri öğrenebileceğiniz tarzda bir şey oldu. TBW, IOPS ve detaylı bilgiler için ürünlerin sitesini veya incelemelerini ziyaret etmeniz gerekecek. Bu değerler modelden modele değiştği için sığdırmam pek mümkün olmazdı.

Okuma yazma hızları her modelin en yüksek depolamaya sahip halinden baz alındı. NVMe SSD'lerde depolamaya göre IOPS, okuma yazma hızları değişiklik gösterebiliyor.
Soru işareti bıraktığım kısımlarda güvenilir bir bilgi bulamadığım anlamına geliyor, merdiven altı ürünlerin bilgilerini bulmak zor oluyor. Eğer siz biliyorsanız beni de bilgilendirirseniz sevinirim, düzenlerim.

Link:
SSD Listesi - Astroscott
Şimdilik liste böyle, yakın zamanda kontrolcü niteliklerini ve birkaç şeyi de ekleyip oldukça detaylı bir liste haline getireceğim. Umarım yardımcı olmuştur.

Bunlarin hepsi "nvmee" M.2 SATA gerekiyor benim icin.

Samsung 860 EVO alabilirsiniz. Bunun da M.2 SATA versiyonu var. Adece Windows 10 kuracagim oyun falan olmayacak yeterli oldugunu dusunuyorum.

120GB istiyorum, sadece Windows 10 kuracagim oyun falan olmayacak sence yeterli olmaz mi geriye 50 GB falan bos alan da olacaktir.

Anakartim: H510M-A Pro.

Bu Modeller'i dusunuyorum bütçem'de bu kadar zaten sizce nasıl?

Geri
Yukarı