Gentoo EFI Dual Boot nasıl yapılır?

Şu an en baştan kuruyorum yine olursa atarım ama zaten ilerliyor ama uzun sürüyordu.

Böyle olmaz kardeşim bırakın artık Windows kafasını bir kenara, karşılaştığın her sorunda sistemi yeniden kurmana gerek yok, problem neredeyse onu bulup düzelteceksin. Özellikle Gentoo ile bu kafa pek uzun yaşamaz.

Böyle olmaz kardeşim bırakın artık Windows kafasını bir kenara, karşılaştığın her sorunda sistemi yeniden kurmana gerek yok, problem neredeyse onu bulup düzelteceksin. Özellikle Gentoo ile bu kafa pek uzun yaşamaz.
Linux'e ilk başladığımda yaptığım en büyük hataydı, halbuki 2 komutluk iş var. Bir de herşeyi root bölümüne indirmek ve hep root ile dolaşmaktı 😀.

O işlem orada takıldı diye CTRL C yapmıştım sonra geri yükleyince hata alıyordum o yüzden en baştan kurdum.
@gen2 @Ali998 genkernel command not found hatası alıyorum.
O işlem orada takıldı diye CTRL C yapmıştım sonra geri yükleyince hata alıyordum o yüzden en baştan kurdum.
@gen2 @Ali998 genkernel command not found hatası alıyorum.

Gerek kalmadı düzelttim.
1.5 saattir böyle duruyor normal mi acaba? @Ali998
@gen2 @Ali998 grub u yüklemeye çalışıyorum ama hata bu /boot doesnt look like an EFI Partition.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    198,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı