Çözüldü Gentoo kurulumunda Türkçe klavye nasıl seçebilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Gentoo'nun minimal kurulum ISO'su ile Gentoo kurmaya giriştim fakat Türkçe Q klavye seçilememesinden dolayı ciddi zorluklar yaşadım. Seçeneklerde Türkçe F var ancak Q yok. İngilizce Q ile devam ettim. Birçok kod yazmak gerekiyor ve çok fazla sembol kullanılıyor, bunları Türkçe klavye üstünden yazmaya çalışırsam işim çok uzuyor, syntax hatalarına mağruz kalıyorum. Hele wget ile bütün adresi yazmaya çalışırken illallah ettiriyor. Sanırsam sistemi kurana kadar klavyemi Türkçe yapamıyorum. Ne önerirsiniz? setxkbmap gibi yöntemleri kullanamıyorum, minimal ISO içerisinde "neredeyse" hiçbir şey yok.

Neden butun adresi yaziyorsun ki herhangi bir LiveDVD'den kursana, copy paste yaparsin en azindan.
Linux Mint üzerinden kurmayı denedim ancak sağlıklı bir kurulum elde edemedim. Gentoo minimal ISO'sunda ise stage3 tarball'ı isteniyor. Elimde fazladan USB olduğu çok sonra aklıma geldi ki iş işten çoktan geçti. Minimal ISO bütün alan adını yazarak tarball'ı elde ettim ve kurdum.

Linux Mint üzerinden kurmayı denedim ancak sağlıklı bir kurulum elde edemedim. Gentoo minimal ISO'sunda ise stage3 tarball'ı isteniyor. Elimde fazladan USB olduğu çok sonra aklıma geldi ki iş işten çoktan geçti. Minimal ISO bütün alan adını yazarak tarball'ı elde ettim ve kurdum.
Kurma kismi tamam o zaman. Sira kullanmakta, o da biraz ugrastirabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı