Gereksiz NVIDIA düşmanlığı

Yani şimdi bence NVIDIA 2.elleri çok pahalı olduğu için bende içinde pek tercih edilmiyor yazılım hataları eskide kaldı her teknolojik üründe sorun çıkabilir ancak bir DLSS içinde ekstra 6600e 3500 vermek yerine 5500 3060a vermeye değmez aradaki 2K fark ile daha FPS farkı bile alamıyoruz çünkü gider adam 5500e 6700 XT açar ray tracingde açar 2K da keyfine bakar ama 3070 6700 XT'ye göre çok daha pahalı yani parası olan AMD sevmeyen RTX alsın ama parası az olup mutlu olmak istiyorsa kişi alsın AMD düşük bütçeyle oyun keyfi.

Yani şimdi bence NVIDIA 2.elleri çok pahalı olduğu için bende içinde pek tercih edilmiyor yazılım hataları eskide kaldı her teknolojik üründe sorun çıkabilir ancak bir DLSS içinde ekstra 6600e 3500 vermek yerine 5500 3060a vermeye değmez aradaki 2K fark ile daha FPS farkı bile alamıyoruz çünkü gider adam 5500e 6700 XT açar ray tracingde açar 2K da keyfine bakar ama 3070 6700 XT'ye göre çok daha pahalı yani parası olan AMD sevmeyen RTX alsın ama parası az olup mutlu olmak istiyorsa kişi alsın AMD düşük bütçeyle oyun keyfi.
AMD ve Ray Tracing hiç uyumlu ikili değil hocam yakışmıyor. Şaka bir yana AMD'nin Ray Tracing performansı Nvidia'ya göre baya kötü. AMD Kas gücünde önem vermeyi bırakıp biraz yazılıma odaklansa NVIDIA'yı geçebilir diye umut ediyorum.

Beyin olmadan kas işe yaramaz.

Marka değil modellere bakılmalı her zaman. Forumun %80'i cahil zaten her gördükleri ve duyduklarını araştırmadan, tecrübe etmeden tekrarlayıp dururlar. AMD işlemci alır en iyisi o olur, AMD kart alır en iyisi olur. Böyle gider bu. Ben teknoloji kanallarının yorumlarına bile %100 bel bağlamam.

Gittim 4060 Ti 8 GB aldım tüm olumsuz yorumlara rağmen ve oldukça beğendim, ondan 2 ay önce arkadaşımdan 4500 TL'ye 3060 12 GB aldım ve hiç beğenmedim. 2 seneye yakın 6600 XT kullandım onu da oldukça beğendim.

Benim için önemli olan o an piyasadaki kartlardan paramın karşılığını en iyi hangisinin vereceği. Ray Tracing açacaksam gidip Cyberpunk 2077 gibi oyunda kökleyeceğim ve görüntü kalitesi iyiyken de yüksek kareler alacağım, yoksa Resident Evil'da Ray Tracing açsan ne olur, açmasan ne olur zaten farkı hissetmiyordum. 3060 bu yüzden beni hiç tatmin etmedi, güç tüketimi ve kas gücü de 6600 XT'den kötü olunca direkt attım kenara. İş için kullanıyordum zaten. Bu sebeple yalnızca oyun için alacak kimseye de önermedim.

Birisi gider sırf 12 GB VRAM var diye 12-13K'ya 6700 XT linki atar, diğeri gider hayatında gördüğü ilk kart 3060 diye onu övüp durur. Hepsi yanlış.

Marka fanlığı yapmanın hiçbir anlamı yok. Ne size ne de başkasına hiçbir yardımınız dokunmaz. Bütçesi neyse ona göre güzel öneri yapın. NVIDIA yazılım olsun teknolojileri olsun çok önde. RTX 4000 serisini çok sevdim. DLSS 3 ve frame generation çok harikalar. Ama bana göre fiyatları pahalı geliyor. O yüzden AMD almayı düşünüyorum. AMD son zamanlarda ekran kartı konusunda ilerledi. FSR 3 falan gelince bakalım nasıl olacak. Yani size hangisi uygun geliyorsa onu alın. İsteyen fazla para verir NVIDIA alır. İsteyen fazla para vermek istemez AMD alır. Lütfen güzelce öneri yapalım sadece. Birbirimizi sinirlendirmeye hiç gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı