Gereksiz NVIDIA düşmanlığı

Marka sahiplerinin de umrunda değil ki. Adam orada üretimini yapıyor artık atom boyutuna gelmişler. Olayın nasıl bir boyuta evrildiğinin farkında değiller. Dünya'nın en büyük yarı iletken üreticisi ve tasarımcıları bunlar ve buraya kadar gelebilmek için çekilen onca zorluk, yapılan milyarlarca dolar yatırım... Sonra oradan birisi çıkıp "AMD çöp, NVIDIA çöp, o çöp bu çöp..."
NVIDIA donanım kısmında kıstığı maliyeti Yazılım kısmına yatırıyor ayrıca Game Developerlar çok yüksek oranda optimizasyon konusunda daha başarılı işler çıkarıyorlar NVIDIA kartlarda. NVIDIA’nın kendi yolladığı kitler bile AMD’ye nazaran çok başarılı. Günümüzde donanım ne her şey ne de hiçbir şey bu ikisi iç içe geçen halka gibiler. AMD’nin kendi firmware’leri bile bana kalırsa rezalet. Hiçbir markanın fanboyu olmaya da gerek yok buradaki çoğu kişi tüketici en iyisi neyse onu almak istiyor herkes keşke böyle olmasa.

Bu biraz çelişkili değil mi 😀
Nefret etmek dediğim kişisel birşey olarak gösterdim. Düşman olmayı ise "Kardeşim NVIDIA yerine AMD al" diye baskı yapmak olarak tanımladım. Yani AMD'nin ekran kartlarını millet alırsa alsın.

NVIDIA donanım kısmında kıstığı maliyeti yazılım kısmına yatırıyor ayrıca Game developerlar çok yüksek oranda optimizasyon konusunda daha başarılı işler çıkarıyorlar NVIDIA kartlarda. NVIDIA'nın kendi yolladığı kitler bile AMD'ye nazaran çok başarılı. Günümüzde donanım ne her şey ne de hiçbir şey bu ikisi iç içe geçen halka gibiler. AMD'nin kendi Firmware'leri bile bana kalırsa rezalet. Hiçbir markanın fanboyu olmaya da gerek yok buradaki çoğu kişi tüketici en iyisi neyse onu almak istiyor herkes keşke böyle olmasa.

Aynen mesela Call of Duty oynuyorum ben. NVIDIA ekran kartında daha iyi performans gösterdiğini fark ettim AMD'ye göre. Yani biraz çakallık var bu işte.

NVIDIA donanım kısmında kıstığı maliyeti Yazılım kısmına yatırıyor ayrıca Game Developerlar çok yüksek oranda optimizasyon konusunda daha başarılı işler çıkarıyorlar Nvidia kartlarda. NVIDIA’nın kendi yolladığı kitler bile AMD’ye nazaran çok başarılı. Günümüzde donanım ne her şey ne de hiçbir şey bu ikisi iç içe geçen halka gibiler. AMD’nin kendi firmware’leri bile bana kalırsa rezalet. Hiçbir markanın fanboyu olmaya da gerek yok buradaki çoğu kişi tüketici en iyisi neyse onu almak istiyor herkes keşke böyle olmasa.

Evet yazılım konusunda kesinlikle AMD'den bir şeyler bekliyoruz artık. Son tüketici olarak tek temennimiz bu. Bakalım hayırlısı.

Bunlar da Advanced Micro Devices koyunları işte hocam, sallayın gitsin.

Nefret etmek dediğim kişisel birşey olarak gösterdim. Düşman olmayı ise "Kardeşim NVIDIA yerine AMD al" diye baskı yapmak olarak tanımladım. Yani ben AMD'nin ekran kartlarını millet alırsa alsın.

Aynen mesela Call of Duty oynuyorum ben. NVIDIA ekran kartında daha iyi performans gösterdiğini fark ettim AMD'ye göre. Yani biraz çakallık var bu işte.
CPU konusunda ama son yıllarda AMD Intel’i solladı mesela. Intel kendini tekel sandığı için donanımdan çok kısıp yazılımla toplamaya çalışıyor birazcık yine. Bu yazılım eksikliği işlemci kısmında da mevcut AMD tarafında ama donanım üstünlüğü çok bariz kaldığı için rakiplerine göre hissedilmiyor. Yazılım kısmını biraz toplarlarsa ürünlerin tam performansına ulaşabilecekler gibi ürettikleri ürünler donanım olarak gerçekten güçlüler ve potansiyelleri var.

Popüler kültür. O an bir-iki bilindik eleman ne gömdüyse herkesin dilinde aynı şey, kimse kendi fikrini söylemiyor.
Heh, tam da bu işte. Geçen birini gördüm, aslında çok da yeni bir konu değil ama birkaç ay geçmiş. NVIDIA kart almak isteyen birisi var, 3060 almayı düşünüyor. Hangi markayı tercih etsem diye sormuş (Zotac, ASUS, MSI vs.) bir çocuk gelmiş alma NVIDIA falan, NVIDIA'yı sanki rezalet bir markaymış gibi aşırı şekilde gömmüş. Demiş işte NVIDIA'ya protesto falan filan bayağı bir şeyler zırvalamış yani kısacası. Sonra 1-2 tane rozetli bir kişiyi etiketlemiş öyle değil mi hocalarım falan demiş. Dediğiniz gibi buradakiler popüler bazı kişiler ne derse diğerleri de papağan gibi onu taklit ediyor.

Geri
Yukarı