Geri İade Edilen Ürünlere Ne oluyor ?

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 8B
İnventus da ayıplı mal çıkma olasılığı, vatana göre çok çok düşük. O yüzden de ayıplı mal geldikten sonra pek de önemli olmuyor. Soğuyorsun o firmadan.

İnventus'tan hiç alışveriş yapmadım. Mesala Sanalmarketim'den çok alışveriş yaptım. Çok da iyi ilgileniyorlar. Monitörüm'de sıkıntı çıkmıştı direk yardım etmeye çalıştılar. Satış sonrasında bile iyiler. Tek sorun pahalı vatana inventusa göre.

İnventus un özellikle siparişi verdikten sonra ücretsiz montaj yapması ve denemesi çok güzel. Çoğu ürünü de vatan dan ucuz. Özellikle de corsair ürünleri. Müşteri memnuniyeti üst düzeyde.

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce Vatan dan aldığım Lenovo marka laptop u eve gelip incelediğimde açılmış kutu olduğunu anladım ve diğer gün gittim iade ettim. 1 e 1 değişim yapıcaklardı ama ellerinde son kalan o açılmış kutuydu. Bize çek verdiler ve ürünü diğer mağazalardan çekiceğiz gelince biz sizi ararız gelip alırsınız dediler. Tabi biz mağazaya çok sinir olmuş durumdaydık :D Tamam siz getirin dedik ama akşamına başka bir şubeye gidip ordan aldık laptopu. Ürün geldi demek için aradıklarında da bakarız diyip kapattık :D

Şimdi açılmış kutu olduğunu nerden anladığımı ve bunu neden örtbas edemediklerini kısaca anlatayım.,

Öncelikle kutunun üzerindeki Lenovo etiketi yarımdı.
http://i.imgur.com/WSXYCuB.jpg
yani bu etiket. Bu etiket Lenovo fabrikasında yapıştırılıyor ve Vatan ın bu etiketi bulup yapıştırması hem illegal hemde imkansız :)

Birde kutu içinde hiç bir şey ambalajlı değildi. Herşey olduğu gibi duruyordu. Şarj aletinin felan ambalajı yoktu.

Yani ürün alacağınız zaman kutuyu kesinlikle önünüzde açtırın ve etiketinin sizin önünüzde kesildiğine emin olun. O zaman elinizde 0 ürün var demektir. Eğer etiket hasarlı ise direk ben bu ürünü almam başka bir tane getirin diyebilirsiniz.

Ve ayrıca Vatan ı hiç büyütmeyin gözünüzde...

Bize verdikleri bu açılmış kutu tamamen bir ayıplı ürün olmakla birlikte Vatan resmi sitesinde Ayıplı Ürün satılması durumunda Tüketici haklarını koruma kanunu gibi maddelerden dolayı Ayıp oranında indirim gibi bir olay vardı. Biz bunu belirttiğimizde "O ne? Ayıplı ürün neymiş?" gibisinden cevaplar verdiler.

Merkeze mail attık ama oradan da cevap gelmedi kendimiz aradık yine aynı cevaplar.

Bu bahsettiğim mağaza Vatan Gebze şubesi. Tüm çalışanlar vurdum duymaz ama Pendik te Neomarin di galiba yanlış hatırlamıyorsam orada ki çalışanlar süperdi. Hemen bir kişi yanımıza geldi durumu anlattık yok artık felan bunu yapan çalışanın ismini söylediğimizde de tanıdı biraz yüzü bozuldu yani "Hmm o mu... Biliyorum onu biraz gariptir o" tarzında bir cevap verdi ama sonrasında açılmamış kutu getirip açılmamış olduğunu nasıl anlayabiliriz onları anlattı kutuyu önümüzde açtı ve kurulumunu yaptık hemen :)

Baya uzun bir yazı oldu bende biraz sinirden bağlayamadım ama demem o ki;
Her vatan mağazası çalışanları bir değildir iyi bir mağazaya denk gelirseniz ne mutlu size öbür türlü karşınızdakine insan muamelesi yapmanıza hiç gerek yok :)

Kuşkuya düştüm şimdi ben bu haftalarda vatanın internet sitesinden bilgisayar toplayacaktım toplamamalı mıyım ? Anakartın açılmış olması ekran kartının açılmış olması gibi ihtimaller yüksek mi ? Ve öyle bir durum olduğunda ilk yapılası gereken nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılmış olma ihtimali düşük. Ve web den açılmış kutu gönderceklerini hiç sanmıyorum :D Ama mağazadan alınınca nadiren denk gelebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı