Gezi Parkı olayları anılarınız

Son düzenleme:
Ekmek nerede kaldı?

Berkin elvan da kaldı ekmeğin.
Türkiye tarihinin dönüm noktalarından biridir. Demokrasinin elden gitmemesi ve dönemin başbakanı Recep tayip Erdoğan'ın halkın itirazına rağmen taksim yayalaştırma projesi adı altında parka AVM ve topçu kışlası yapmaya çalışmasıyal başlamış eylemdir. Polisin daha doğrusu sermayenin ordusunun orantısız güç kullanması sebebiyle vatandaşta gerek tomlara molotof gerekse de polislerin üzerine taşlar atmışlardır. Sonuç olarak halk direne direne kazandı. Taksim yayalaştırma projeside suya düştü. Şu anki gezi parkında herhangi bir şekilde AVM veya topçu kışlası yoktur.

Şu an 14 yaşındayım, o zamanlar 4 yaşındaydım babam gezi parkı protestolarına katılmış, yanında beni de götürmüş (hafızam baya güçlü hatırlıyorum o zamanları hatta maske filan hediye etmişti bir adam)
Gerçi o zamanlar yaptığım şeyin ne kadar tehlikeli olduğunu bilmiyordum, polis bir ateş açsa 4 yaşında ölecektim :D

En azından hakkını savunmayı bilen bir millettik o zamanlar. Şimdi o da kalmadı, herkes haksızlığa göz yumuyor.
Orada hakkını savunanlar gerçekten doğacı insanlardı, sonrasında mal mal ülkeyi iç savaşa sokmaya çalıştı bazı akılsız yaratıklar.

Orada hakkını savunanlar gerçekten doğacı insanlardı, sonrasında mal mal ülkeyi iç savaşa sokmaya çalıştı bazı akılsız yaratıklar.

Ama oraya kimse doğa için değil hükümeti protesto etmeye gitti. İyi ki de gitmişler ben orada olan vatandaşımıza orantısız güç uygulayan polislere polis demem faşistlerin ordusu derim.

Ama oraya kimse doğa için değil hükümeti protesto etmeye gitti. İyi ki de gitmişler ben orada olan vatandaşımıza orantısız güç uygulayan polislere polis demem faşistlerin ordusu derim.
Yok ya. İnsanların dükkanı ve iş yerleri, alkolik ayyaşlar ve overrated olmuş bir konu için gazlanan ergenler yüzünden taşlansın, zorla kapatılmak zorunda kalsın, zarar görsün. Sonra akılsızca düzenlenen bu haraketler ülkeyi iç savaşa çekmeye olanak tanısın. Olaya polisler müdahale ediyor diye de polisler de faşist olsun.

10 yıl önce olmuş bir olay. Ben Tokat'ta liseye gidiyordum. Arkadaşlarla konu hakkında konuşuyorduk. Fettullah'ın yurtlarında kalan akepeli bir lavuğun çapulcu lafını diline pelesenk etmesini iyi hatırlıyorum sadece.

Yok ya. İnsanların dükkanı ve iş yerleri, alkolik ayyaşlar ve overrated olmuş bir konu için gazlanan ergenler yüzünden taşlansın, zorla kapatılmak zorunda kalsın, zarar görsün. Sonra akılsızca düzenlenen bu hareketler ülkeyi iç savaşa çekmeye olanak tanısın. Olaya polisler müdahale ediyor diye de polisler de faşist olsun.

Olaya polis müdahale etmese kimse zarar görmezdi. Dönemin başbakanı Recep tayip erdoğanın“taksim yayalaştırma” söylemini insanlar parka gelince geri çekseydi bunların hiçbiri olmazdı. Ayrıca polisin nasıl güç kullandığını biliyoruz. Sonra vatandaş TOMA'ya taş atınca terörist oluyor hadi ya! Çelikten TOMA'ya taş atınca sanki zarar geliyor. Polislerin gaz kapaülerini insanın direk kafasına nişan alıp ateş ettiğini bilmeyen yoktur zaten. Sonra derler vatandaş kasklı, zıhrlı polise taş attı diye terörist oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı