Gezi Parkın canlı izlemek isteyenler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gazı veren kişiler arasında PKK örgütleri baş çekiyor. Özellikle bizi kurutmak isteyen Ermeniler. Milleti bak polis şunu yaptı, bak şöyle yapıyor saldırıın! diye milleti Polisimize düşman ediyor. Bizim millet de dolu ya, en ufak gaz da patlıyor, hemen savaş meydanlarına. Daha sonra da Polisten dayak yiyince de biz bir şey yapmadık, yardım edin diyorlar. Benim öfkem bu insanlaradır. Bir de pişkin pişkin biz bir şey yapmadık, bize yardım edin demeleri iyice delirtiyor haliyle.

Aynen biz birşey yapmadık diyorlar millete sığınıyorlar. Anoymus (yazılışını bilmiorum) a sığınmışlar. Koskoca devleti tehdit ediyorlar. Bu normal değil anoymusun neler yapabileceğini hepimiz biliyoruz. Bu ne demek türkiye siber saldırılara açık demek. İstediklerı zaman türkiye ye saldiri yapabilir. Türkiyenin başında kim olursa olsun artık açık hedefsin. Bir kere yapmaları 2. Ye yapmaazlar anlamına gelmez. Bizi parmaklarının ucunda oynatırlar.

Bu olaylar Gezi Parkı için yaşanmadı zaten. Birikti, birikti ve patladı en sonunda. Eyleme katılanların hepsi de polislere taş atmaya gidiyor.

Sanki bir taş parçasıyla koskaca emliyeti çökelteceksin. Amaç ses duyurmak olsaydı şimdiye çoktan bitmişti zaten. Kaşınıyor millet.
Şahsen MHP'yi tebrik ediyorum, olayların içine girmedi ve girmeyin diye uyardı.

Provakatörler ortalığı karıştırdı hep.

Şu an sen provakatörlük yapıyorsun (belki farkında olmadan) eyleme giden herkesi polise taş atmaya gidiyor diyerek.

Emniyet zaten çöktü. Halkın polise saygısı kalmadı bu olaylardan sonra.

Polisin ne suçu var ? Yukarından ne emir veriliyorsa onu uyguluyorlar.

Hayır ben böyle düşünmüyorum. Polis de bu kadar acımasız olmak zorunda değil. Polislerinde imtiyaz hakkı var. O kadar sert davranmak zorunda değiller. Protesto hakkının demokratik(!) toplumlarda olması gerekir. Polis bu insanlara karışmasa biber gazı vs vs. bu kadar çok kullanmasa bu kadar olay olmayacaktı. İnsanlar eylemlerini yapıp gidecekti. Polislerin başındakiler gidin milleti dövün kafalarına biber gazı kapsülü atın demiyorlar ya...

- - - Güncellendi - - -

Eyleme katılanların hepsi de polislere taş atmaya gidiyor.

Ne alaka ? Ben de gittim ama taş falan atmadım hiç. Bir gruba takıldım ve slogan attık sadece. Polis insanlara bu kadar biber gazı atmasa copla millete saldırmasa insanlar da polise bir şey yapmayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır ben böyle düşünmüyorum. Polis de bu kadar acımasız olmak zorunda değil. Polislerinde imtiyaz hakkı var. O kadar sert davranmak zorunda değiller. Protesto hakkının demokratik(!) toplumlarda olması gerekir. Polis bu insanlara karışmasa biber gazı vs vs. bu kadar çok kullanmasa bu kadar olay olmayacaktı.

ABD'de polis elini başının üstüne koy dediğinde o kişi koymadığı vakit o kişinin içini kurşunla doldurması ve bunun gibi olayların halk üzerinde nasıl bir baskı oluşturduğunu düşünün.

ABD'de polis elini başının üstüne koy dediğinde o kişi koymadığı vakit o kişinin içini kurşunla doldurması ve bunun gibi olayların halk üzerinde nasıl bir baskı oluşturduğunu düşünün.

Durduk yere öyle derse halkta tepkisini gösterir tabii ki. Polis müdahale etmese bu kadar olay olmayacaktır diyorum. İnsanlar normal bir şekilde eylemlerini yapıp gideceklerdi. Eylem yapmanın herhangi bir yere bir zararı yok ki.

Her eylemde dükkan camlarını kıranlar, durduk yerde polise taş atanlar var. Onlar yüzünden eylemler kötü algılanıyor. Recep Abi'nin dediği gibi polisler bile yapıyor provakatörlük. Hatta polisler karışmasa kimsenin umrunda olmaz onlara taş atmak.

Buyrun bazı polis örnekleri:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bugün o meydanda yine eylem var. Ordan geldim. Okul çıkışı yaklaşık 100 kişilik öğrenci grubuyla gittik. Başka gruplar da vardı. Kitap okuma eylemi yapıldı. Ben erken ayrılmak zorunda kaldım sınavlardan dolayı. Elimizde ne taş vardı ne de kötü bir slogan atıyorduk. Gayet normal bir şekilde yürüyerek ve düzgün sloganlar atarak gittik meydana. Ben ayrıldıktan sonra kötü şeyler olmamıştır umarım.

Polisin ne suçu var ? Yukarından ne emir veriliyorsa onu uyguluyorlar.
1982 Anayasası der ki:
J. Kanunsuz emir
MADDE 137.– Kamu hizmetlerinde herhangi bir sıfat ve suretle çalışmakta olan kimse, üstünden aldığı emri, yönetmelik, tüzük, kanun veya Anayasa hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı o emri verene bildirir. Ancak, üstü emrinde ısrar eder ve bu emrini yazı ile yenilerse, emir yerine getirilir; bu halde, emri yerine getiren sorumlu olmaz.
Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz.
Askerî hizmetlerin görülmesi ve acele hallerde kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması için kanunla gösterilen istisnalar saklıdır.

Gerçekte olan ile o videoda olanlar farklı nedense. Oturma eylemi yapanları çekmişler. Polise taş atıp komalara sis atma oc yazanları göstermemişler.
Hepsi dediysek lafın gelişi, elbette adam akıllı amaçlarla gidenler var. Ben çok büyük bir çoğunluğundan bahsediyorum.

Ben MHP'yi olaylara alet olmaması nedeniyle övdüm. Gitmiş şehitler üzerinden siyaset yapıyorsun diyorsun. O senin şahsi fikrin. Ülkücüler çıkıp polise mi saldırdı ?
İyi polis de var, kötü polis de var. İyi eylemci de var kötü eylemci de var.

Ayrıca ben pravakatör falan değilim, kimseyi kışkırtığım yok.

SeYAzEI.jpg

Tayyip keşke istifa etse ama pek edeceğini zannetmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı