Ghosting'i olan monitör iade edilmeli mi?

Gigabyte M32Q ile ilgili düşünceleriniz nasıl peki?

Beğenirim. Fakat beklentin nedir?
Siyahları kötü, renk bit değeri 1 milyar değil. Böyle ufak eksikliklere de sahiptir kendisi. Kusursuz monitör elbette yok.
SSIPS olması, HDR 400 var fakat çok beğenilmiyor, oyunlar için Black Equalizar ayarı var, 170 aşırtmalı Hz vs olması gereken özellikler de mevcut.
Dell G3223D Monitör 1 milyar renge sahip Dell alternatif olarak sunulabilir.

Beğenirim. Fakat beklentin nedir?
Siyahları kötü, renk bit değeri 1 milyar değil. Böyle ufak eksikliklere de sahiptir kendisi. Kusursuz monitör elbette yok.
Ssıps olması, HDR 400 var fakat çok beğenilmiyor, oyunlar için Black equalizar ayarı var, 170 aşırtmalı Hz vs olması gereken özellikler de mevcut.
Dell G3223D Monitör 1 milyar renge sahip Dell alternatif olarak sunulabilir.

Renk noktasında; Standart'tan öte bir "mükemmellik" beklentim yok açıkçası. ( %80 oyun ve %20 dizi-film için kullanılacak)

Oyunlarda, tek bir türe indirgeyemiyorum; FPS'den tutun, Rts'ye, hikaye bazlı Ryo'dan tutun, hepsinden biraz olur. (ağırlıklı olanı (%70) hikaye bazlı ryo olur ama; Diablo veya Witcher mesela)

Genelde loş ışıklı aydınlatma da kullanırım bilgisayarı.

İzleme açısı durumları da çok önemli değil; devamlı tam karşıdan kullanırım.

27 / 32 inch noktasında; PPI değerini 100'ün altına indirmeme gibi bir niyetim var ama o konuda ne düşünürsünüz?
(Monitöre mesafem; 70-75cm civarı)

Ekran kartım RX 6800 XT, işlemcim de Ryzen 5800x3D

Yardımlarınızı bekliyorum 😊🖐️

Son düzenleme:
Renk noktasında; Standart'tan öte bir "mükemmellik" beklentim yok açıkçası. ( %80 oyun ve %20 dizi-film için kullanılacak)

Oyunlarda, tek bir türe indirgeyemiyorum; FPS'den tutun, Rts'ye, hikaye bazlı Ryo'dan tutun, hepsinden biraz olur. (ağırlıklı olanı (%70) hikaye bazlı ryo olur ama; Diablo veya Witcher mesela)

Genelde loş ışıklı aydınlatma da kullanırım bilgisayarı.

İzleme açısı durumları da çok önemli değil; devamlı tam karşıdan kullanırım.

27 / 32 inch noktasında; PPI değerini 100'ün altına indirmeme gibi bir niyetim var ama o konuda ne düşünürsünüz?
(Monitöre mesafem; 70-75cm civarı)

Ekran kartım RX 6800 XT, işlemcim de Ryzen 5800x3D

Yardımlarınızı bekliyorum 😊🖐️

PPI değerine takılırsan elimizde IPS tek monitör oluyor.

Eğer PPI değerinden daha çok boyut önemliyse bütçe belirt istersen alternatif var mı bakalım.

PPI değerine takılırsan elimizde IPS tek monitör oluyor.

Eğer PPI değerinden daha çok boyut önemliyse bütçe belirt istersen alternatif var mı bakalım.

Sanırım S2721DGFA'dan kaçamayacağız 😄😄😄

Almamak için direnme olarak düşünmeyin de; memnuniyet oranını arttırma ihtiyacı diyelim 🤓🙃

Şu anki monitörüm taş devrinden kalma ve 60Hz bir Benq. 😬

Ne alsam zaten bana köyden indim şehire etkisi yaratacak onun da farkındayım ama hem (Hz anlamında) bir ekran kartı güncellemesi daha kaldırsın hem de yüzümü olabildiği kadar güldürsün kaygılarım var.

Es kaza yakın durmam gerekirse ekrana, pikselleri gözüme takılmasın diye PPI değerini gündemimde tutuyorum. (Bu arada Omen 27C'nin ppi değeri 109 😉 )

Omen 27C'ye takılmış değilim (Curve fantazim yok) sadece bir kurşunum var onu boşa harcamamak istiyorum.

Sanırım S2721DGFA'dan kaçamayacağız 😄😄😄

Almamak için direnme olarak düşünmeyin de; memnuniyet oranını arttırma ihtiyacı diyelim 🤓🙃

Şu anki monitörüm taş devrinden kalma ve 60Hz bir BenQ. 😬

Ne alsam zaten bana köyden indim şehre etkisi yaratacak onun da farkındayım ama hem (Hz anlamında) bir ekran kartı güncellemesi daha kaldırsın hem de yüzümü olabildiği kadar güldürsün kaygılarım var.

Es kaza yakın durmam gerekirse ekrana, pikselleri gözüme takılmasın diye PPI değerini gündemimde tutuyorum. (Bu arada Omen 27C'nin PPI değeri 109 😉 )

Omen 27C'ye takılmış değilim (Curve fantezim yok) sadece bir kurşunum var onu boşa harcamamak istiyorum.

Omen ile Dell'i kıyaslamaya kalkarsak yandık dostum. Omen Dell'in yanından geçemez. HP ne ara Dell ile kapışır oldu. 🫢😅
Senin için evet o monitörden bu çapta bir monitör çağ atlamış hissi verecek.
Senin düşünmen gereken olay PPI'den çok inç ve renk konusu.
Dell'den bende kopmak istiyorum. Fakat fiyat-performans olarak yanında pek marka yok. ASUS falan var. Üstünlük sağlayan bir ürün gözüme çarpmıyor.

Omen ile Dell'i kıyaslamaya kalkarsak yandık dostum. Omen Dell'in yanından geçemez. HP ne ara Dell ile kapışır oldu. 🫢😅
Senin için evet o monitörden bu çapta bir monitör çağ atlamış hissi verecek.
Senin düşünmen gereken olay PPI'den çok inç ve renk konusu.
Dell'den bende kopmak istiyorum. Fakat fiyat-performans olarak yanında pek marka yok. ASUS falan var. Üstünlük sağlayan bir ürün gözüme çarpmıyor.

OMEN'i kapattık ok 😉 👍

Dell'de G2723H dir modele de denk geldim. Ona ne diyorsun hocam?

Bütçe sınırı 8000 TL civarı bu arada 🙌 (+- 500'de kalsak çok iyi olur)

Ama bana, 7000-8000 bandından Mercedes önerirken; 10K'yı görürsen sana Bentley vaat ederim dersen görürüm ben o 10K'yı) 😉😬

Ekran mesafem her ne kadar 70-75cm olsa da; 27" de kalmam daha mantıklı olacak sanırım.

Omen'i kapattık ok 😉 👍

Dell'de G2723HDIr modele de denk geldim. Ona ne diyorsun hocam?

Bütçe sınırı 8000 TL civarı bu arada 🙌 (+- 500'de kalsak çok iyi olur)

Ama bana, 7000-8000 bandından Mercedes önerirken; 10K'yı görürsen sana Bentley vaat ederim dersen görürüm ben o 10K'yı) 😉😬

Ekran mesafem her ne kadar 70-75cm olsa da; 27" de kalmam daha mantıklı olacak sanırım.

G2723H ile konuştuğumuz monitörlerin pek alakası yok. 27 inç 280Hz monitörü ne yapacaksın? FPS oynayacaksan olur. Fakat o ekran kartına 1080p monitör de hakaret olur.
Orta bütçede monitör kıtlığı olduğu için çok fazla alternatif üretemiyoruz.
AGON 27" PORSCHE DESIGN PD27S 170Hz 1ms HDMI DP USB 3.2 HDR400 Adaptive Sync QHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA böyle bir monitör var. Güçlü bir monitör. Kozmetik duruşu beni çok etkiliyor. Fakat o parayı vermeye değer mi bilemiyorum.
Şu an potamızda Dell var. 2K olan modelini almandan yanayım.

G2723H ile konuştuğumuz monitörlerin pek alakası yok. 27 inç 280Hz monitörü ne yapacaksın? FPS oynayacaksan olur. Fakat o ekran kartına 1080p monitör de hakaret olur.
Orta bütçede monitör kıtlığı olduğu için çok fazla alternatif üretemiyoruz.
AGON 27" PORSCHE DESIGN PD27S 170Hz 1ms HDMI DP USB 3.2 HDR400 Adaptive Sync QHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA böyle bir monitör var. Güçlü bir monitör. Kozmetik duruşu beni çok etkiliyor. Fakat o parayı vermeye değer mi bilemiyorum.
Şu an potamızda Dell var. 2K olan modelini almandan yanayım.

hocam final sorumu soruyorum 😁 Bunları bir karşılaştırırsan ziyadesiyle memnun edersin beni.

Dell S2721DGF

LG 27GP8750-B

Gigabyte M27Q

Hocam final sorumu soruyorum 😁 Bunları bir karşılaştırırsan ziyadesiyle memnun edersin beni.

Dell S2721DGF

LG 27GP8750-B

Gigabyte M27Q

Tabii iki LG. Fakat 2022 ortalarında 8K olan monitör şimdi 14-15K. O paraya değmez.
Gigabyte kendi çapında evet başarılı. SS IPS ve düşük hata oranlarına sahip. Fakat yine bile pahalı. O bütçeye çıktığında alternatif çoğalıyor.
Dell bunlara nazan daha uygun. Özellikleri bakımından konuşuyorum. Geçen hafta alanlardan birinde siyah piksel çıktı 1 adet. Sadece o uğraşıyor değişim-iade için. Pek mutsuz olan görmedim.
Hem AMD sahibisin. Free Sync Premium ile Pro özelliğine sahip.
Ölü pikselsiz ürün denk gelsin yeter. Şansın varsa gidip mağaza da test edip al. 👍

Tabii iki LG. Fakat 2022 ortalarında 8K olan monitör şimdi 14-15k. O paraya değmez.
Gigabyte kendi çapında evet başarılı. SS IPS ve düşük hata oranlarına sahip. Fakat yine bile pahalı. O bütçeye çıktığında alternatif çoğalıyor.
Dell bunlara nazan daha uygun. Özellikleri bakımından konuşuyorum. Geçen hafta alanlardan birinde siyah piksel çıktı 1 adet. Sadece o uğraşıyor değişim-iade için. Pek mutsuz olan görmedim.
Hem AMD sahibisin. Free Sync Premium ile Pro özelliğine sahip.
Ölü pikselsiz ürün denk gelsin yeter. Şansın varsa gidip mağaza da test edip al. 👍

En son aklımı neyle karıştırdığımdan bahsederek; Dell'de karar kıldığımı belirtmek istiyorum. 🙌 😉 😄

Gigabyte M32Q'ya sulanarak (Dell ile arasında 2000TL oynuyor) büyüklük önemlidir diye düşündüm; ama hemen sonrasında Gigabyte'da servislik bir konu olursa Dell'e kıyasla sıkıntı yaşama potansiyelimin çok çok daha yüksek olduğuna kanaat getirerek; sizinde dediğiniz gibi; LG'nin maliyet farkı/fayda negatifliğine de göz önüne almak suretiyle; Dell ile çok mutlu olacağıma karar verdim...ilginiz için de çok teşekkür ediyorum ayrıca 🙋‍♂️

Geri
Yukarı