GIBIRNET Geçiş serüveni

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle herkese iyi sosyaller.
Bu gün yerel firma olan GIBIRNET firmasına Türknet firmasından geçiş işlemlerini başlattım. 48 saat içerisinde geçiş yapılacağını söylediler. Birçoğumuzun muzdarip olduğu müşteri hizmetleri kalitesine değinmek istiyorum. İlk izlenimlerim müşteri hizmetlerinin teknik bilgiye sahip olduğu ve standart cevaplar vermediği. Konuyu açma sebebim yerel firmalara ne kadar şans verilebilir ve ne kadar hizmet alınabilir bunu görmek için. Şu anda Türknet hat değerlerimi ve oynadığım iki oyunun sunucuna tracert yaptığımda aldığım değeri paylaşıyorum. Sağlayıcı değiştiği zaman aynı IP adreslerine tekrar test yapacağım ve sonuçları tekrar paylaşacağım. Şimdilik hoş kalın, esen kalın.
hat değerleri.png
Türkiye sunucu.png
Frankurt.png
gameforce.png
valve sunucu.png

Ben de Haziran ayında Vodafone'dan kurtuluyorum. Gıbırnet'e geçmeyi planlıyorum fiyatlar artacak mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mayısta artabileceğini söylemişti firma. Daha bir artış olmadı. Fiyat değişikliği olmadan 15 gün önce duyurular kısmından ve abonelerine SMS ile bildiriyorlar.

Mayısta artabileceğini söylemişti firma. Daha bir artış olmadı. Fiyat değişikliği olmadan 15 gün önce duyurular kısmından ve abonelerine SMS ile bildiriyorlar.
Merhabalar, GIBIRNET kullanmaya devam ediyor musunuz? Herhangi bir problem veya fiyat değişikliği yaşadınız mı? Ping değerleri, download ve upload değerleri ilk günkü gibi ve sıkıntısız mı?

Merhabalar, GIBIRNET kullanmaya devam ediyor musunuz? Herhangi bir problem veya fiyat değişikliği yaşadınız mı? Ping değerleri, download ve upload değerleri ilk günkü gibi ve sıkıntısız mı?
Evet hala kullanmaya devam ediyorum. Herhangi bir problem yaşamadım. Ping değeri, dowload ve upload kısmında bir değişiklik olmadı. Bulunduğum bölgede altyapı sağlam. Bu yüzden dalgalanma dahi yaşamıyorum. 7/24 aynı değerler. Fiyatlandırma konusuna gelirsek, Haziran faturası itibari ile 100 Mbps pakete 90 TL ödeyeceğim. Daha öncesinde 85 TL ödüyordum.

Ben de müşteri hizmetleri ile görüştüm, temmuzdan önce kayıt yaptırmam halinde 6 ay boyunca 85TL'ye kullanabileceğimi söylediler. Perşembe günü geçiş işlemlerini başlatıyoruz :) Her şey için teşekkür ederim.

Arkadaşlar siz modem olarak ne kullanıyorsunuz? Zyxel vmg 1312-t20b firma bunu satıyor ve öneriyor ? İş yapar mı?

Ben 3 ay kadar Airties 5650TT ile kullandım. 100 Mbps pakete geçtikten sonra 2.4 Ghz bandı yetersiz gelmeye başladı. Bu nedenle Zyxel VMG3625-T50B modem aldım ve 7 aydır bu modemle yoluma devam etmekteyim. Sizin sorduğunuz modemde 5 Ghz bandı yok bu yüzden o modemi kullanmanızı tavsiye etmem. Daha güncel en az Wi-Fi 5 destekli bir modem kullanmanızda yarar var.
Arkadaşlar siz modem olarak ne kullanıyorsunuz? Zyxel vmg 1312-t20b firma bunu satıyor ve öneriyor ? İş yapar mı?

Ben 3 ay kadar Airties 5650TT ile kullandım. 100 Mbps pakete geçtikten sonra 2.4 Ghz bandı yetersiz gelmeye başladı. Bu nedenle Zyxel VMG3625-T50B modem aldım ve 7 aydır bu modemle yoluma devam etmekteyim. Sizin sorduğunuz modemde 5 Ghz bandı yok bu yüzden o modemi kullanmanızı tavsiye etmem. Daha güncel en az Wi-Fi 5 destekli bir modem kullanmanızda yarar var.
Hocam iyi hoş diyorsunuz da bu modem benim bütçemi aşıyor. 35 lik pakete üye olacağım dizi film izlenecek bir de mobil kullanım olacak. Yine de kötü anılar mı bırakır modem ben de?

Öncelikle herkese iyi sosyaller.
Bugün yerel firma olan GIBIRNet firmasına TurkNet firmasından geçiş işlemlerini başlattım. 48 saat içerisinde geçiş yapılacağını söylediler. Birçoğumuzun muzdarip olduğu müşteri hizmetleri kalitesine değinmek istiyorum. İlk izlenimlerim müşteri hizmetlerinin teknik bilgiye sahip olduğu ve standart cevaplar vermediği. Konuyu açma sebebim yerel firmalara ne kadar şans verilebilir ve ne kadar hizmet alınabilir bunu görmek için. Şu anda TurkNet hat değerlerimi ve oynadığım iki oyunun sunucuna tracert yaptığımda aldığım değeri paylaşıyorum. Sağlayıcı değiştiği zaman aynı IP adreslerine tekrar test yapacağım ve sonuçları tekrar paylaşacağım. Şimdilik hoş kalın, esen kalın.
Eki Görüntüle 603764Eki Görüntüle 603765Eki Görüntüle 603769Eki Görüntüle 603774Eki Görüntüle 603775

Hayırlı olsun.

Güzel hız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı