GIBIRNET Geçiş serüveni

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle herkese iyi sosyaller.
Bu gün yerel firma olan GIBIRNET firmasına Türknet firmasından geçiş işlemlerini başlattım. 48 saat içerisinde geçiş yapılacağını söylediler. Birçoğumuzun muzdarip olduğu müşteri hizmetleri kalitesine değinmek istiyorum. İlk izlenimlerim müşteri hizmetlerinin teknik bilgiye sahip olduğu ve standart cevaplar vermediği. Konuyu açma sebebim yerel firmalara ne kadar şans verilebilir ve ne kadar hizmet alınabilir bunu görmek için. Şu anda Türknet hat değerlerimi ve oynadığım iki oyunun sunucuna tracert yaptığımda aldığım değeri paylaşıyorum. Sağlayıcı değiştiği zaman aynı IP adreslerine tekrar test yapacağım ve sonuçları tekrar paylaşacağım. Şimdilik hoş kalın, esen kalın.
hat değerleri.png
Türkiye sunucu.png
Frankurt.png
gameforce.png
valve sunucu.png

35 Mbps paketinde hepsini kullanıyor muydun 35 Mbps'nin yoksa 25 falan mı kullanıyordun?

CGNAT havuzunda olduğunuz için akşamları veya hafta sonları hız düşüklüğü dalgalanma yüksek ping vs. yaşıyor musunuz? Malum pandemi dolayısı ile herkes evde, bende hızlı bir internet istiyorum. Eğer hız düşüklüğü dalgalanma yoksa bende GIBIRNET düşünüyorum. TurkNet müşteri hizmetleri çöp, en ufak bir sorunla bile ilgilenmiyorlar. Çözüm üretmiyorlar, akşamları sürekli hız kesintisi oluyor. O yüzden GIBIRNET iyi mi sizce alınır mı 35 Mbps paketi?
Uzun bir aradan sonra merhaba. VDSL altyapı ile hizmet alıyorum. 35 ‘lik pakette 32-33 kesintisiz alıyordum. 100’lük pakette 90 -94 arası kesintisiz alıyorum. Hafta sonları veya herhangi bir zamanda hız ve Ping sorunu oluşmuyor. Fakat bilmelisiniz ki bölgenizdeki yoğunluğu Telekom altyapısı kaldıramıyorsa altyapıyı kullanan tüm firmalar aynı sorun ile hizmet vereceklerdir. Fakat şu sıralar Türknet sunucuları trafiği hafta sonları kaldıramıyor ve hız düşüklüğü ping sorunları oluşuyor. GIBIRNET’de bu sorun şu anda bulunmuyor.

Altyapımız yeni kaldırır yüksek ihtimalle sabahları biraz ders nedeniyle yoğun olabiliyor bi ozaman hız düşüklüğü yaşarım belki bilgi için teşekkür ederim :)
Uzun bir aradan sonra merhaba. VDSL altyapı ile hizmet alıyorum. 35 ‘lik pakette 32-33 kesintisiz alıyordum. 100’lük pakette 90 -94 arası kesintisiz alıyorum. Hafta sonları veya herhangi bir zamanda hız ve Ping sorunu oluşmuyor. Fakat bilmelisiniz ki bölgenizdeki yoğunluğu Telekom altyapısı kaldıramıyorsa altyapıyı kullanan tüm firmalar aynı sorun ile hizmet vereceklerdir. Fakat şu sıralar Türknet sunucuları trafiği hafta sonları kaldıramıyor ve hız düşüklüğü ping sorunları oluşuyor. GIBIRNET’de bu sorun şu anda bulunmuyor.

Hocam merhabalar internetten çok anlamam şu anda 16mbqs ADSL TT kullanıyorum ve taahhütüm bu ay bitiyor yeni internet arayışındayım. İlk önce altyapı bilgilerimi paylaşayım;
-64mbqs TT VDSL. (227 metre bakır kablo var)
-100mbqs sol fiber.
Açıkçası TT altyapısına çok güvenmiyorum 16mbqs almam gerekirken 7 alıyorum şu anda.

-Comnet düşünüyordum bazı sorunları görünce neredeyse tamamiyle vazgeçtim.
-Millenicom düşünüyordum Netflix'e bağlanamama, Ubisoft serverlerine bağlanamama gibi saçma sorunlar yaşayanlar var bu da beni korkuttu.
-Turknet'i kimse önermiyor.
-Vodafone çok sorunlu.
-Sol pahalı.
-Tt çok kazık.
Kafayı yiyeceğim ne alsam bilemiyorum.
Her türlü ping testini vs yapabilirim. Yapmam gereken şeyleri söyleyebilirsiniz.
Bu arada Kayseri talasta oturuyorum. Sizde Kayseri'de oturuyormuşsunuz :)

Hocam merhabalar internetten çok anlamam şu anda 16mbqs ADSL TT kullanıyorum ve taahhütüm bu ay bitiyor yeni internet arayışındayım. İlk önce altyapı bilgilerimi paylaşayım;
-100mbqs sol fiber.
Açıkçası TT altyapısına çok güvenmiyorum 16mbqs almam gerekirken 7 alıyorum şu anda.

-Millenicom düşünüyordum Netflix'e bağlanamama, Ubisoft serverlerine bağlanamama gibi saçma sorunlar yaşayanlar var bu da beni korkuttu.
-Vodafone çok sorunlu.
-Sol pahalı.
-Tt çok kazık.
Her türlü ping testini vs yapabilirim. Yapmam gereken şeyleri söyleyebilirsiniz.
Evet Kayseri’de ikamet ediyorum. Mevcut durumda bütçe varsa SoL altyapıdan hizmet almanız mantıklı. Fakat bütçe sorun ise GIBIRNET üzerinden 35 Mbps paketini alıp kullanabilirsiniz. İstediğiniz IP adresleri varsa tracert atabilirim. Bağlantı noktalarını ve Ping değerlerini görmüş olursunuz.

Evet Kayseri’de ikamet ediyorum. Mevcut durumda bütçe varsa SoL altyapıdan hizmet almanız mantıklı. Fakat bütçe sorun ise GIBIRNET üzerinden 35 Mbps paketini alıp kullanabilirsiniz. İstediğiniz IP adresleri varsa tracert atabilirim. Bağlantı noktalarını ve Ping değerlerini görmüş olursunuz.
tracert vie.valve.net - CS:GO
tracert 162.249.79.1 - VALORANT / Istanbul
tracert 1.1.1.1 - Cloudflare DNS
tracert 151.101.2.167 twitch.tv
bu kodları cmd ye yazıp ss atarmısınız
örneğin; tracert vie.valve.net yazıp entere basıcaksınız
bu arada tam ekran ss atın lütfen merak etmeyin orada kendi ipniz yazmıyor sunucuların ipsi yazıyor

tracert vie.valve.net - CS:GO
tracert 162.249.79.1 - VALORANT / Istanbul
tracert 1.1.1.1 - Cloudflare DNS
tracert 151.101.2.167 twitch.tv
bu kodları cmd ye yazıp ss atarmısınız
örneğin; tracert vie.valve.net yazıp entere basıcaksınız
bu arada tam ekran ss atın lütfen merak etmeyin orada kendi ipniz yazmıyor sunucuların ipsi yazıyor
Buyurun istediğiniz adreslerin tracert sonuçları. Testi pazar günü 13:25 civarlarında gerçekleştirdim.
technopat 2.png

-100mbqs sol fiber.

-Vodafone çok sorunlu.
-Sol pahalı.
-Tt çok kazık.

Gıbır net tek geçerim.

Bende TTNET'ten gecmek istiyorum. 100mbps paket alirsam alt yapim 74mbps'ye kadar destekliyor ve o hizi verebilecegini soyluyor GibirNET. Firmayi arastirdim, kullanici yorumlari olumlu, vadettikleri hizlari veriyorlar, teknik kabiliyetleri ve sorun cozme becerileri iyi gibi.

Tavsiye eder misiniz arkadaslar? Suan TTNET'ten memnunum ama ayni fiyata 24mbps almak ve taahhüt vermek istemiyorum, TTNET'in diger paketleri de cok pahali.

Bende TTNET'ten gecmek istiyorum. 100mbps paket alirsam alt yapim 74mbps'ye kadar destekliyor ve o hizi verebilecegini soyluyor GibirNET. Firmayi arastirdim, kullanici yorumlari olumlu, vadettikleri hizlari veriyorlar, teknik kabiliyetleri ve sorun cozme becerileri iyi gibi.

Tavsiye eder misiniz arkadaslar? Suan TTNET'ten memnunum ama ayni fiyata 24mbps almak ve taahhüt vermek istemiyorum, TTNET'in diger paketleri de cok pahali.
Tavsiye konusunda kesin kullan diyemem çünkü hizmet kalitesi bölgendeki altpayının durumu kadar kaliteli oluyor. Ben sizin yerinizde olsan kullanır durumuna bakarım. Sonuçta taahhütsüz hizmet veriyor. Fiyatlandırma konusunda düşük paketten başlarsınız hoşunuza giderse üst pakete geçiş sağlarsınız.

Herkese selam. Ben hala Gıbırnet'teyim. Konuyu güncellemek isterim.

Hız testlerinde hafta sonu hariç 150-160 Mbps indirme hızı alıyorum. Ping 4 ms. Buraya kadar her şey güzel.

Ancak DonanımHaber'de şunu gördüm, firma KVKK'ya uymuyor. Eğer interneti fazla kullanırsanız size bildirip internet hızını yavaşlatıyor.

İnternette ne yaptığınızı firmanın izlemesi KVKK'ya aykırıdır, bu nedenle her an Gıbırnet'ten çıkabilirim. Geçeceklerin aklına olsun.

Nperf üzerinden yaptığım hız testini ekliyorum.

1612865107322.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı