GIBIRNET Geçiş serüveni

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle herkese iyi sosyaller.
Bu gün yerel firma olan GIBIRNET firmasına Türknet firmasından geçiş işlemlerini başlattım. 48 saat içerisinde geçiş yapılacağını söylediler. Birçoğumuzun muzdarip olduğu müşteri hizmetleri kalitesine değinmek istiyorum. İlk izlenimlerim müşteri hizmetlerinin teknik bilgiye sahip olduğu ve standart cevaplar vermediği. Konuyu açma sebebim yerel firmalara ne kadar şans verilebilir ve ne kadar hizmet alınabilir bunu görmek için. Şu anda Türknet hat değerlerimi ve oynadığım iki oyunun sunucuna tracert yaptığımda aldığım değeri paylaşıyorum. Sağlayıcı değiştiği zaman aynı IP adreslerine tekrar test yapacağım ve sonuçları tekrar paylaşacağım. Şimdilik hoş kalın, esen kalın.
hat değerleri.png
Türkiye sunucu.png
Frankurt.png
gameforce.png
valve sunucu.png

@furkan34sayir sahadaki dolap dolu. Ancak biri internet aboneliğini iptal ettirdiğinde hizmet alabilirsin. TT abonesi olman daha iyi, en azından direkt seni yerleştirirler.

Türk Telekom taahhüdü bitmeden mi arayıp işlem yaptırmalıyım yoksa bittikten sonra mı?

Bu değerler iyi mi?

Dosya Ekleri

• Web yakalama_23-7-2022_192738_192.168.1.1.jpeg
    Web yakalama_23-7-2022_192738_192.168.1.1.jpeg
    64,6 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Türk Telekom taahhüdü bitmeden mi arayıp işlem yaptırmalıyım yoksa bittikten sonra mı?

Bu değerler iyi mi?
Aktif olarak hizmet kullanıyorsanız geçmek istediğiniz firmaya bunu bildirin. Hattı kapatmadan taşıma işlemi yapılıyor. Bu şekilde port yok problemi yaşamadan hizmeti başka sağlayıcıdan alabiliyorsunuz. Hat değerleriniz 50 Mbps'ye kadar paketleri kullandırtır. Daha üstünde sorun yaşarsınız.

Aktif olarak hizmet kullanıyorsanız geçmek istediğiniz firmaya bunu bildirin. Hattı kapatmadan taşıma işlemi yapılıyor. Bu şekilde port yok problemi yaşamadan hizmeti başka sağlayıcıdan alabiliyorsunuz. Hat değerleriniz 50 Mbps'ye kadar paketleri kullandırtır. Daha üstünde sorun yaşarsınız.

Peki GIBIRNet'e geçmeli miyim? Benim için iyi olur mu? Yanında modem veriyorlar mı? Veriyorlarsa fiyata dahil mi? Ms sıkıntısı var mı?

Şu anki değerlerim.

Web yakalama_25-7-2022_9289_www.speedtest.net.jpeg

Son düzenleme:
Peki GIBIRNet'e geçmeli miyim? Benim için iyi olur mu? Yanında modem veriyorlar mı? Veriyorlarsa fiyata dahil mi? Ms sıkıntısı var mı?

Şu anki değerlerim.

Eki Görüntüle 1463086
Yanında fiber altyapıda değilseniz modem vermiyorlar. MS durumu bölgenize göre değişiklik gösterir. Ben 1 yıldır comnet firmasından hizmet almaktayım. Çoğu durumda telekomdan ne hizmet alıyorsanız diğerlerinde de aynı hizmet var. Yani altyapınız kötüyse diğer firmalardan sihirli değnek beklemeyin.

@mehmetdu Hocam merhabalar şuan hangi iss kullanıyorsunuz?
Turkcell üzerinden söylediğim yere tracert atabilir misiniz?
Bende Kayseri'de yaşıyorum da.
tracert qosping-aws-eu-west-3.ol.epicgames.com

Mevcut kullandığım ISS Comnet. Turkcell üzerinden atar mısınız derken alt yapımda Superonline bulunmuyor. İsterseniz Telekom altyapısında kullandığım VDSL Comnet hizmetiyle atabilirim.

Mevcut kullandığım ISS Comnet. Turkcell üzerinden atar mısınız derken altyapımda Superonline bulunmuyor. İsterseniz Telekom altyapısında kullandığım VDSL Comnet hizmetiyle atabilirim.

Olur onu da görmüş oluruz hocam.

Verdiğiniz adrese tracert atınca yarıda kalıyor. İstekler zaman aşımına uğruyor. İsterseniz ping olarak paylaşabilirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı