Gıbırnet vs Superonline

Sizce hangisi ?

• GıbırNet

Oy: 22 34,4%
  • Superonline

Oy: 42 65,6%

• Oy verenlerin toplamı
    64
O paketin konusunu açan bendim zaten 😀
Paket mükemmel de fiyat çok geliyor.

Bu arada evde sol fiber, TT fiber ve Kablonet altyapısı var. Ben de gidip 24Mbps kullanıyorum 😂
Bu altyapının hakkını vermek için minimum 100Mbps bir paket almam lazım.

200 Mbps'yi alabiliyorsan al direkt kullanırsın direkt olarak keyfini çıkarırsın.

200 Mbps'yi alabiliyorsan al direkt kullanırsın direkt olarak keyfini çıkarırsın.
Daha bir internete 90TL üstünü vermemiş biri olarak 150TL çok pahalı geliyor. Tabi yine düşünürüm.

Şuan ortalama bir oyunu 8-10 saatte indiriyorum ve o sırada kimse internete doğru düzgün giremiyor. Aslında 200Mbps olsa herhalde aşırı hızlı oyun iner ama herhalde bize 100Mbps de fazlasıyla yeterli olacaktır.

Daha bir internete 90TL üstünü vermemiş biri olarak 150TL çok pahalı geliyor. Tabi yine düşünürüm.

Şu an ortalama bir oyunu 8-10 saatte indiriyorum ve o sırada kimse internete doğru düzgün giremiyor. Aslında 200Mbps olsa herhalde aşırı hızlı oyun iner ama herhalde bize 100Mbps'de fazlasıyla yeterli olacaktır.

Evde 3-4 kişi internet kullanıyorsa 100 Mbps yetmeyebilir artık ölü bir hız bana göre. 10 yıldır bu hızı verıyorlar bana göre ölü.

Evde 3-4 kişi internet kullanıyorsa 100 Mbps yetmeyebilir artık ölü bir hız bana göre. 10 yıldır bu hızı verıyorlar bana göre ölü.
Ben daha en fazla 50Mbps gördüm o da pandemi nedeniyle 3 aylığına verildi. İnternet hızlanınca 120 olan ping 30 civarına düştü. Herhalde bize 24Mbps artık hiç yetmiyor 😀

100Mbps hız bence dünya genelinde bile hala iş görür. Tabi keşke yabancılar gibi ucuza 1000Mbps kullansak ama vermiyorlar ne yapalım 😅

Ben daha en fazla 50Mbps gördüm o da pandemi nedeniyle 3 aylığına verildi. İnternet hızlanınca 120 olan ping 30 civarına düştü. Herhalde bize 24Mbps artık hiç yetmiyor 😀

100Mbps hız bence dünya genelinde bile hala iş görür. Tabi keşke yabancılar gibi ucuza 1000MBPS kullansak ama vermiyorlar ne yapalım 😅

Benim pingim Türk Telekom'da her zaman 30-40 arasındaydı şimdi 60'dan aşağıya düşmüyor. Bununla ilgili müdürlüğe gittim yardımcı bile olmadılar. Bende bu firmadan ümidimi kestim. Ve Superonline altyapısı gelince hiçbir zaman kullanmayacağım. Taki adam akıllı hizmet verene kadar ne zaman Turkcell'den daha iyi olurlar o zaman. Turkcell>Türk Telekom denen dolandırıcı.

Benim pingim Türk Telekom'da her zaman 30-40 arasındaydı şimdi 60'dan aşağıya düşmüyor. Bununla ilgili müdürlüğe gittim yardımcı bile olmadılar. Bende bu firmadan ümidimi kestim. Ve Superonline altyapısı gelince hiçbir zaman kullanmayacağım. Taki adam akıllı hizmet verene kadar ne zaman Turkcell'den daha iyi olurlar o zaman. Turkcell>Türk Telekom denen dolandırıcı.
Geçen yaz arkadaşa Netspeed bağlattık. Türk telekom/Netspeed kasıtlı olarak bağlantıyı kesmiş. 4 gün sonra iptal dilekçesini verdiğimiz anda internet geldi. Netspeed MH bile hala bağlantınız gözükmüyor nasıl internete bağlanabiliyorsunuz dedi 😂

Geçen yaz arkadaşa NetSpeed bağlattık. Türk telekom/Netspeed kasıtlı olarak bağlantıyı kesmiş. 4 gün sonra iptal dilekçesini verdiğimiz anda internet geldi. NetSpeed MH bile hala bağlantınız gözükmüyor nasıl internete bağlanabiliyorsunuz dedi 😂

Benim arkadaşta o firmada ağır paket sorunu yaşıyordu. Üstüne Türkiye ve yurt dışı pingi 2'ye katlanmıştı başka firmaya geçti.

Geçen yaz arkadaşa Netspeed bağlattık. Türk telekom/Netspeed kasıtlı olarak bağlantıyı kesmiş. 4 gün sonra iptal dilekçesini verdiğimiz anda internet geldi. Netspeed MH bile hala bağlantınız gözükmüyor nasıl internete bağlanabiliyorsunuz dedi 😂
Hocam normalde bunu Technopat Forumunda demem ama Gibirnet'in yetkilileri DonanımHaber müşterileriyle daha özel ilgileniyor. Mesela DonanımHaber forumundaki nickinizi onlara söylerseniz 1 ay bedavadan interneti kullanıyorsunuz, herhangi bir sıkıntı yaşadığınız zaman forumdaki Gibirnet yetkilisine PM attığınızda anında özel olarak ilgileniyorlar vb. böyle daha ilgili oluyorlar. Ben de yerinizde olsam Donanımhaber'den de kendileriyle iletişim kurarak Gibirnet'i bir denerdim. Ha yine memnun etmezse zaten taahhütsüz olduğu için ayrılır yine SOL'dan devam ederdim. Ama karar sizin tabii ki.

Hocam normalde bunu Technopat Forumunda demem ama Gibirnet'in yetkilileri DonanımHaber müşterileriyle daha özel ilgileniyor. Mesela DonanımHaber forumundaki nickinizi onlara söylerseniz 1 ay bedavadan interneti kullanıyorsunuz, herhangi bir sıkıntı yaşadığınız zaman forumdaki Gibirnet yetkilisine PM attığınızda anında özel olarak ilgileniyorlar vb. böyle daha ilgili oluyorlar. Ben de yerinizde olsam Donanımhaber'den de kendileriyle iletişim kurarak Gibirnet'i bir denerdim. Ha yine memnun etmezse zaten taahhütsüz olduğu için ayrılır yine SOL'dan devam ederdim. Ama karar sizin tabii ki.
Ücretsiz olayını gördüm de onun geçerlilik süresi bitmiş. Sözleşmem bitince Gıbırnet denersem ve memnun kalmayıp çıkarsam kasım ayında SOL üzerindeki ucuz paketlerin kampanya süresi bitiyor. O biraz sorun oluyor.

Ücretsiz olayını gördüm de onun geçerlilik süresi bitmiş. Sözleşmem bitince Gıbırnet denersem ve memnun kalmayıp çıkarsam kasım ayında SOL üzerindeki ucuz paketlerin kampanya süresi bitiyor. O biraz sorun oluyor.
Hocam açıkçası o paketler bir sonlanıyor aynısı yine karşımıza çıkıyor. Zamlama olayını sonradan yapıyorlar. Bunu SOL için diyemem. Ben TT kullanıyorum fakat TT'de de aynı durum olduğu için söylemek istedim. Normalde 75'e anlaştığımız 2 yıl taahhütlü pakedimiz sonraki sene 85'e durduk yere çıktı. Aradık ettik çözemeyince mecbur akışına bıraktık. Bence o kampanyalardan daha çok düşünmeniz gereken kısım hangi ISS'nin size en iyi performansı vereceğini tahmin etme kısmı. Ama dediğim gibi karar tamamen sizin.

Geri
Yukarı