Gıdı Problemi

Evet, yandan ve önden çekeceksin. İlk olarak seni rahatsız eden konumdayken yani sarkmanın olduğu anda çek. Sonra aşağı eğmeden veya yukarı bakmadan sabit bir şekilde çek.

Son düzenleme:
Benim de Yaş 16-17 zamanlarında gıdık vardı o sıra boyuma göre çok zayıftım boyum 180 CM ve 60 KG' dım. Gıdık gerdirme, yumruklama hareketlerini düzenli olarakta yapsam bile fayda etmedi hatta daha da gerildiğinden sarkmaların arttığını farkettim. Sonra spora başladım 6 ay kadar bir zamanda 80 kiloya kadar çıktım ve kilo alırken gıdığımın yok olduğunu bile farketmedim ve iyi de besleniyordum ama protein ve karbonhidrat ağırlıklı bunların dışında yağı çok az şekeri, çikolatayı asla tüketmiyordum. Birde ekleme yapiyim herkes spora başlayınca boyun durur diyordu lakin spora başladıktan 2 sene sonra tam olarak eksiksiz 5 cm daha uzadım.

Benim de Yaş 16-17 zamanlarında gıdık vardı o sıra boyuma göre çok zayıftım boyum 180 CM ve 60 KG' dım. Gıdık gerdirme, yumruklama hareketlerini düzenli olarakta yapsam bile fayda etmedi hatta daha da gerildiğinden sarkmaların arttığını farkettim. Sonra spora başladım 6 ay kadar bir zamanda 80 kiloya kadar çıktım ve kilo alırken gıdığımın yok olduğunu bile farketmedim ve iyi de besleniyordum ama protein ve karbonhidrat ağırlıklı bunların dışında yağı çok az şekeri, çikolatayı asla tüketmiyordum. Birde ekleme yapiyim herkes spora başlayınca boyun durur diyordu lakin spora başladıktan 2 sene sonra tam olarak eksiksiz 5 cm daha uzadım.
Düzenli bir şekilde beslenip kilo alırsam yok olabileceğini mi düşünüyorsunuz ?

Düzenli bir şekilde beslenip kilo alırsam yok olabileceğini mi düşünüyorsunuz ?
Tabikide fakat spor yaparak ve düzenli, doğru şekilde beslenerek bırakın gıdı problemlerini estetik açıdan kötü gözüken çoğu problemi çözebilirsiniz. Zaten iyi bir fitness salonuna yazıldığınızda hocanız en iyi spor ve beslenme programını size söyler. Fakat spor salonunu dikkatli seçmenizde fayda var bazıları beslenme, diyet programı yazmayabiliyor.

Tabikide fakat spor yaparak ve düzenli, doğru şekilde beslenerek bırakın gıdı problemlerini estetik açıdan kötü gözüken çoğu problemi çözebilirsiniz. Zaten iyi bir fitness salonuna yazıldığınızda hocanız en iyi spor ve beslenme programını size söyler. Fakat spor salonunu dikkatli seçmenizde fayda var bazıları beslenme, diyet programı bile yazmayabiliyor.
Spor salonuna yazın yazılabilirim yazılabilirsem şimdi okulum var. Hafta sonları yürüyüş yapsam, sağlıklı beslensem yine bir etkisi olur mu acaba ? En azından yaza kadar. Bu arada, kilo mu almalıyım yoksa sağlıklı beslenerek yağ oranını mı düşürmeliyim ?

@benkimimbilmem evet olur, spor yapmadan da kilo alabilirsin sadece sağlam şekilde yemek yiyerek bile kilo alabilirsin ama dediğim gibi karbonhidrat ve protein ağırlıklı az yağ tüketmeye çalış eğer ki çok yağlı besin tüketerek alırsan bunun pişmanlığını yaşarsın yani kilo alcaksan bile sağlıklı şekilde almaya çalış iyi beslendikten 1-1.30 saat sonra dışarda koşu (kardiyo) yapabilirsin. Tavsiyem kilo almaya çalışman belli bir kiloya geldikten sonra yazın sporda iyi şekilde yağ yakarsın zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı