Gigabyte anakart BIOS güncelleme

CptChivas

Hectopat
GA-Z68MA-D2H-B3 rev 1.0 anakart F10 sürüm BIOS'a sahip. Son sürüm ise UEFI desteği vermekte. Bu sürüme geçiş nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok basit hocam.
Gigabayte sitesinden anakartınızı bulun. Sizin dürümünüzden yavaş yavaş yükselterek yükleyin. İndirdiğiniz dosyaları bir usb ye atın. Evde olmadığım için diğer yolları hatırlamıyorum. Flash seçeneğini seçip taktığınız usb deki dosyayı seçin. Bu işlemi teker teker yükselterek yapın. Sorunsuz olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam bu videoyu izleyerek kolayca BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.

Çok basit hocam.
Gigabayte sitesinden anakartınızı bulun. Sizin dürümünüzden yavaş yavaş yükselterek yükleyin. İndirdiğiniz dosyaları bir usb ye atın. Evde olmadığım için diğer yolları hatırlamıyorum. Flash seçeneğini seçip taktığınız usb deki dosyayı seçin. Bu işlemi teker teker yükselterek yapın. Sorunsuz olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam bu videoyu izleyerek kolayca BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.
Cevaplarınız için teşekkürler. Ancak bahsettiğim şey bu değil. Eski tip mavi BIOS'a sahip bir anakartı UEFI BIOS sürümüne yükseltmeyi soruyorum. Normal BIOS güncellemesi şeklinde yapılan bir işlem değil.
HP USB Tool ile Win98boot image oluşturarak UEFI sürüme güncelledim. Sorun çözüldü.
Bu güncellemeden sonra bu saate kadar sorunsuz çalışmasına rağmen şu an sistem açılmıyor. Onboard açtığımda görüntü geliyor hiç bir sorun yok. Ekran kartı takınca bir kaç deneme yapıyor görüntü gelmiyor en son görüntü gelip üstte sadece Uefi bios yazıyor ama bios ekranı gelmiyor. Daha sonra reset atıp tekrar aynı şekilde devam ediyor. BIOS güncellemesi ile alakalı olabilir mi? Hybird EFİ versiyona nasıl dönebilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı